Římské Koloseum, Itálie

Antarktický Poloostrov Na Lodi Plancius 2013 (10 Dnů)

Destinace: Antarktida
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Antarktický Poloostrov Na Lodi Plancius 2013 (10 Dnů) Antarktický Poloostrov Na Lodi Plancius 2013 (10 Dnů) Antarktický Poloostrov Na Lodi Plancius 2013 (10 Dnů)

Popis zájezdu

Expediční polární plavba na trase Ushuaia - Drakeův průliv - Antarktický poloostrov - Ushuaia. Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách a počasí, možnosti míst přistání a příležitostech vidět přírodu a zvěř. O konečné podobě itineráře bude rozhodovat vedoucí expedice na lodi. Přizpůsobení je při expedičních plavbách svrchované. ww.polarni-plavby.cz

M/V Plancius Třída: Ice 1D Délka: 89 metrů Šířka: 14.5 metrů Ponor: 5 metrů Tonáž: 3175 GRT Postavena: 1976, kompletní přestavba 2009 Kapacita: 114 osob max. (53 kabin) Motory: 3 Diesel Electric, 1230hp každý motor Rychlost: 12 uzlů max.; 10 uzlů plavba Vlajka/Domovský přístav: Holandsko Posádka: 17 námořníků, 19 osob hotelová posádky, 8 osob expediční posádky Loď M/V Plancius byla postavena v roce 1976 jako oceánografická loď pro holandské královské loďstvo a sloužila až do roku 2004. Poté byla zakoupena společností Oceanwide Expeditions. V roce 2009 byla kompletně přestavena na kapacitu 114 pasažérů a plně odpovídá bezpečnostním pravidlům SOLAS. Plavidlo má 53 kabin s příslušenstvím, z toho 4 čtyřlůžkové kabiny, 39 dvoulůžkových kabin a 10 superior kabin. Dále na palubě najdete restauraci/přednáškovou místnost, pozorovací místnost s barem a mnoho míst na palubě vhodných pro pozorování. Ve výbavě je také 10 zodiaků s čtyřtaktními motory (40Hp). Interiéry jsou pohodlně a vkusně zařízeny, nicméně plavidlo nelze považovat za luxusní. A protože primárním cílem jsou expediční plavby se vzdělávacími programy a výstupy na pevninu, pasažéři tráví při výstupech na pevninu co nejvíce času. Plavidlo je vybaveno dieselelektrickým systémem pohonu, který výrazně snižuje hlučnost a vibrace motorů. Tři dieselové motory, každý s výkonem 1230 Hp, pohánějí loď rychlostí 10-12 uzlů. Plavidlo bylo postaveno do ledových podmínek se zesílenou přídí a zádí. Zesílený trup má navíc menší odstupy vzpěr (30 cm místo běžných 65 cm). Díky původnímu zaměření plavidla na výzkum má 6 speciálních bronzových lodních šroubů, které výrazně snižují hlučnost plavidla.

Program zájezdu

1. den: Odpoledne se nalodíme v Ushuaie, Tierra del Fuego, Argentina, v nejjižnějším městě na světě, které leží na pobřeží Beagle Channel. Po zbytek dne poplujeme tímto průlivem s vyhlídkami.

2. den: Během těchto dvou dnů proplujeme Drakeovým průlivem. Poté, co překročíme antarktickou konvergenci, vstoupíme do oblasti Antarktidy. V této oblasti můžeme vidět albatrosy stěhovavé, šedohlavé, černobrvé, světlohřbeté, buřňáky černobílé, jižní, modravé, antarktické a buřňáčky Wilsonové. Nedaleko ostrovů South Shetland zahlédneme první ledovce.

3. den: viz 2.den

4. den: Poplujeme kolem Melchior Islands a Schollaert Channel mezi ostrovy Brabant a Anvers přímo k Antarktidě. Na ostrově Couverville, malém strmém ostrůvku mezi hřebeny Antarktického poloostrova a ostrovem Danco, objevíme velkou kolonii tučňáka oslího a hnízdící páry chaluhy jižní. Jestliže přistaneme na ostrově Danco, budeme moci pozorovat tučňáky uzdičkové a i možná tuleně Weddellové a krabožravé. V přístavišti Neko budeme mít příležitost vstoupit na Antarktidu, nádhernou krajinu obrovských ledovců, a vychutnat si krajinu během plavby ve člunech. Až poplujeme do Paradise Bay, kde je nesčetně ledovců a hluboce vyřezaných fjordů, budeme mít příležitost plout na člunech mezi těmito ledovci ve vnitřní části fjordů. V této oblasti je mnoho šancí vidět keporkaky a plejtváky. Po plavbě po Neumayer Channel navštívíme Britskou výzkumnou stanici a poštu Port Lockroy na ostrově Goudier. Blízko Port Lockroy můžeme také nabídnout zastávku na Jougla Point s tučňáky oslími a kormorány císařskými. Poplujeme velkolepým Lemaire Channel k ostrovům Pleneau a Petermann, kde můžeme najít tučňáky a kormorány císařské. Zde jsou také vysoké šance narazit na keporkaky, plejtváky a plejtváky myšoky. Návštěva jedné z přírodovědeckých stanic na Antarktidě vám dovolí nahlédnout do života moderních polárníků pracujících na bílém kontinentě. Dále na jihu můžeme navštívit ukrajinskou stanici Vernadsky, kde nás vřele přivítá její posádka. Po cestě na sever skrze Neumayer Channel dorazíme k ostrovům Melchior s krásnou ledovcovou krajinou, kde se můžeme potkat s tuleni leopardími, tuleni krabožravými a velrybami.

5. den: viz 4.den

6. den: viz 4.den

7. den: viz 4.den

8. den: Během plavby napříč Drakeovým průlivem budeme mít znovu příležitost zahlédnout mnoho mořských ptáků.

9. den: viz 8.den

10. den: Příjezd do Ushuaia v dopoledních hodinách a vylodění.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045