Římské Koloseum, Itálie

Antarktický Poloostrov A Jižní Shetlandské Ostrovy Na Lodi Plancius 2012 - 2013 (12 Dnů)

Destinace: Antarktida
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Antarktický Poloostrov A Jižní Shetlandské Ostrovy Na Lodi Plancius 2012 - 2013 (12 Dnů) Antarktický Poloostrov A Jižní Shetlandské Ostrovy Na Lodi Plancius 2012 - 2013 (12 Dnů) Antarktický Poloostrov A Jižní Shetlandské Ostrovy Na Lodi Plancius 2012 - 2013 (12 Dnů) Antarktický Poloostrov A Jižní Shetlandské Ostrovy Na Lodi Plancius 2012 - 2013 (12 Dnů)

Popis zájezdu

Expediční polární plavba na trase Ushuaia - Drakeův průliv - Antarktida - Jižní Shetlandské ostrovy - Ushuaia. Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách a počasí, možnosti míst přistání a příležitostech vidět přírodu a zvěř. O konečné podobě itineráře bude rozhodovat vedoucí expedice na lodi. Přizpůsobení je při expedičních plavbách svrchované. ww.polarni-plavby.cz

M/V Plancius Třída: Ice 1D Délka: 89 metrů Šířka: 14.5 metrů Ponor: 5 metrů Tonáž: 3175 GRT Postavena: 1976, kompletní přestavba 2009 Kapacita: 114 osob max. (53 kabin) Motory: 3 Diesel Electric, 1230hp každý motor Rychlost: 12 uzlů max.; 10 uzlů plavba Vlajka/Domovský přístav: Holandsko Posádka: 17 námořníků, 19 osob hotelová posádky, 8 osob expediční posádky Loď M/V Plancius byla postavena v roce 1976 jako oceánografická loď pro holandské královské loďstvo a sloužila až do roku 2004. Poté byla zakoupena společností Oceanwide Expeditions. V roce 2009 byla kompletně přestavena na kapacitu 114 pasažérů a plně odpovídá bezpečnostním pravidlům SOLAS. Plavidlo má 53 kabin s příslušenstvím, z toho 4 čtyřlůžkové kabiny, 39 dvoulůžkových kabin a 10 superior kabin. Dále na palubě najdete restauraci/přednáškovou místnost, pozorovací místnost s barem a mnoho míst na palubě vhodných pro pozorování. Ve výbavě je také 10 zodiaků s čtyřtaktními motory (40Hp). Interiéry jsou pohodlně a vkusně zařízeny, nicméně plavidlo nelze považovat za luxusní. A protože primárním cílem jsou expediční plavby se vzdělávacími programy a výstupy na pevninu, pasažéři tráví při výstupech na pevninu co nejvíce času. Plavidlo je vybaveno dieselelektrickým systémem pohonu, který výrazně snižuje hlučnost a vibrace motorů. Tři dieselové motory, každý s výkonem 1230 Hp, pohánějí loď rychlostí 10-12 uzlů. Plavidlo bylo postaveno do ledových podmínek se zesílenou přídí a zádí. Zesílený trup má navíc menší odstupy vzpěr (30 cm místo běžných 65 cm). Díky původnímu zaměření plavidla na výzkum má 6 speciálních bronzových lodních šroubů, které výrazně snižují hlučnost plavidla.

Program zájezdu

1. den: Odpoledne nalodění v Ushuaia, Tierra del Fuego, Argentina, nejjižnějším městě na světě, které leží na pobřeží Beagle Channel. Po zbytek dne poplujeme tímto průlivem s vyhlídkami.

2. den: Během těchto dvou dnů proplujeme Drakeovým průlivem. Poté, co překročíme antarktickou konvergenci, vstoupíme do oblasti Antarktidy. V této oblasti můžeme vidět albatrosy stěhovavé, šedohlavé, černobrvé, světlohřbeté, buřňáky černobílé, jižní, modravé, antarktické a buřňáčky Wilsonové. Nedaleko ostrovů South Shetland zahlédneme první ledovce.

3. den: viz 2.den

4. den: Antarktida: Poplujeme přímo k Antarktidě, poplujeme kolem Melchior Islands a Schollaert Channel mezi ostrovy Brabant a Anvers. Na ostrově Couverville, malém strmém ostrůvku mezi hřebeny Antarktického poloostrova a ostrovem Danco, objevíme kolonii tučňáků oslích a hnízdící páry chaluh jižních. Jestliže budeme kotvit na ostrově Danco, můžeme pozorovat tučňáky uzdičkové a možná i tuleně Weddellové a krabožravé. V přístavišti Neko budeme mít příležitost vstoupit na Antarktidu, nádhernou krajinu obrovských ledovců, a vychutnat si krajinu s alpinskými vrcholky během plavby ve člunech. V Paradise Bay, kde je nesčetně ledovců a hluboce vyřezaných fjordů, budeme mít znovu příležitost vstoupit na Antarktidu a plout na člunech mezi těmito ledovci ve vnitřní části fjordů. V této oblasti je mnoho šancí vidět keporkaky a plejtváky. Poplujeme velkolepým Lemaire Channel na ostrovy Pleneau a Petermann, kde můžeme najít tučňáky kroužkové a kormorány císařské. Zde jsou také vysoké šance narazit na keporkaky, plejtváky a plejtváky myšoky. Návštěva jedné z přírodovědeckých stanic na Antarktidě vám dovolí nahlédnout do života moderních polárníků pracujících na bílém kontinentě. Dále na jihu můžeme navštívit ukrajinskou stanici Vernadsky, kde nás vřele přivítá její posádka. Po cestě na sever skrze Neumayer Channel budeme doufat v návštěvu Britské výzkumné stanice a pošty Port Lockroy na ostrově Goudier. Blízko Port Lockroy můžeme také nabídnout zastávku na Jougla Point s tučňáky oslími a kormorány císařskými. Po cestě na sever skrze Gerlache Strait dorazíme k Jižním Shetlandským ostrovům. Poplujeme k ostrovu Deception. Naše loď vpluje do prstence kráteru ostrova Deception velkolepým průlivem Neptune´s Bellow. Budeme doufat, že se nám vydaří dlouhá procházka a výlet na kajaku, což bude záviset na místních podmínkách a počasí. Ostrov Deception je podvodní kráter, který se otevírá do moře a tvoří tak přírodní přístav pro lodě. Nalezneme zde horké prameny, opuštěnou velrybí stanici, tisíce buřňáků černobílých a mnoho racků, chaluh antarktických a velkých a rybáků jižních. V ruinách velrybí stanice hnízdí buřňáček Wilsonův a buřňáček černobřichý v zátoce Whalers Bay. Odtud se vydáme k ostrovu Half Moon, kde najdeme množství tučňáků uzdičkových. Na pláži se často vynořují tuleni. Tyto vulkanické ostrovy Jižních Shetland jsou často zahalené v oparu a mlze, avšak nabízí skvělý zážitek. Nachází se zde různorodá flóra (mechy, lišejníky a kvetoucí trávy) a fauna, jako jsou tučňáci oslí, uzdičkoví a buřňáci obrovští. Naše plavba bude pokračovat přes úzký průliv na otevřené moře směrem k Ushuaia.

5. den: viz 4.den

6. den: viz 4.den

7. den: viz 4.den

8. den: viz 4.den

9. den: viz 4. den

10. den: Cestou Drakeovým průlivem na sever nás bude opět doprovázet spousta mořských ptáků.

11. den: viz 10. den

12. den: Ráno přijedeme do Ushuaia. Vylodění.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045