Římské Koloseum, Itálie

Andalusie - Vždy Krásná, Tentokráte V Době Festivalu Flamenka

Destinace: Španělsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Andalusie - Vždy Krásná, Tentokráte V Době Festivalu Flamenka Andalusie - Vždy Krásná, Tentokráte V Době Festivalu Flamenka Andalusie - Vždy Krásná, Tentokráte V Době Festivalu Flamenka Andalusie - Vždy Krásná, Tentokráte V Době Festivalu Flamenka Andalusie - Vždy Krásná, Tentokráte V Době Festivalu Flamenka Andalusie - Vždy Krásná, Tentokráte V Době Festivalu Flamenka Andalusie - Vždy Krásná, Tentokráte V Době Festivalu Flamenka Andalusie - Vždy Krásná, Tentokráte V Době Festivalu Flamenka Andalusie - Vždy Krásná, Tentokráte V Době Festivalu Flamenka Andalusie - Vždy Krásná, Tentokráte V Době Festivalu Flamenka Andalusie - Vždy Krásná, Tentokráte V Době Festivalu Flamenka Andalusie - Vždy Krásná, Tentokráte V Době Festivalu Flamenka Andalusie - Vždy Krásná, Tentokráte V Době Festivalu Flamenka Andalusie - Vždy Krásná, Tentokráte V Době Festivalu Flamenka

Popis zájezdu

Andalusie (šp. Andalucía) je nejjižnějším a bezesporu nejatraktivnějším regionem Španělska. Fascinující je nejen andaluská příroda, jíž dominuje nepřehlédnutelná pestrost, bohaté olivové háje a úchvatné mořské i oceánské pobřeží, ale své neopakovatelné kouzlo mají především starobylé historické památky. Nejen v architektuře, ale i v životním stylu obyvatel starobylých měst Malaga, Cádiz, Sevilla, Granada či Córdoba jsou dodnes patrné jejich pestré dějiny. Proslulá a vynikající je místní gastronomie a působivý folklor – především flamenko. V neposlední řadě zde potkáte řadu usměvavých a pohostinných lidí. Dobrá nálada a pohoda z obyvatel Andalusie přímo čiší! Kromě výše uvedených lákadel též uvidíte, jak se na vrcholcích pohoří Sierry Nevady (téměř 3 500 m n. m.) navzdory téměř africkému klimatu celoročně drží sníh. V jeho podhůří můžete navštívit jedinečné „bílé vesnice“ (pueblos blancos). Podíváte se i na Gibraltar – britské zámořské území, které přitahuje turisty z více důvodů: s Afrikou na dohled a dokonce ve společnosti jediné evropské kolonie opic, které již velmi přivykly přítomnosti turistů, si můžete odskočit na případné výhodné nákupy v bezcelní zóně a okusit místní kolorit. Specialitou,a při dobré konstelaci hvězd ii vrcholem právě tohoto zájezdu, by mohla být květnová slavnost Feria de Abril v Seville. Neuvěřitelná koncentrace pravého andaluského folkloru. Kvůli tomu všemu stojí za to vydat se na náš již tradiční úspěšný zájezd. FRANTIŠEK MICHLÍK

Program zájezdu

1. den: Ráno odlet z Prahy s přestupem do Malagy. Ubytování v hotelu na pobřeží mimo Malagu. Možnost koupání v moři nebo fakultativního výletu do Malagy. Procházky městem, pevnost Alcazaba s výhledem na město. Katedrálu a procházku uličkami kolem skvělého korza Calle Marqués de Larios si necháme třeba až po případné degustaci lahodného nápoje Málaga dulce.

2. den: Podél pobřeží dojedeme k městečku Mijas, kde si cestou na nejjižnější cíp Evropy prohlédneme typickou architekturu bílých vesniček. Pěšky přejdeme přes známou letištní ranvej za hranice Španělska, čímž se dostaneme na britské území zvané Gibraltar. Navečer odjezd na ubytování do přístavu Cádiz.

3. den: Dopoledne strávíme v jednom z nejstarších evropských měst, v Cádizu. Město je věhlasné mimo jiné tím, že z místního přístavu vyplouval na některé ze svých objevných plaveb Kryštof Kolumbus. Rozloučíme se působivým výhledem z katedrály na staré město „v objetí oceánu“. Přesun do Sevilly. Ubytování (2 noci).

4. den: Sevilla, jedinečné a nezapomenutelné město! Jedna z největších katedrál světa, krásný minaret – zvonice La Giralda, zámecký komplex Alcázar, řeka Guadalquivir, židovská čtvrť Juderie, býčí aréna, fascinující fasády, romantická květinová patia a neuvěřitelný noční život. Sevilla je rodištěm flamenca a místem příběhů tanečnice Carmen, lazebníka sevillského i svůdníka Dona Juana. Naším záměrem je zažít v Seville festivalový kolorit v době „Feria de Abril“. Termín zájezdu je tomu přizpůsoben. Během slavnosti je Sevilla výjimečně nazdobená nejen lampiony – lidé v typickém barevném oblečení tančí a všude v ulicích zní hudba. Ubytování v dosahu městské dopravy.

5. den: Transfer do Córdoby, kde se ve středu města rozkládá nejpůsobivější muslimská stavba v celé Andalusii – Mezquita (mešita), dnes katedrála. Córdoba si získá svým podmanivým kouzlem snad každého a spolehlivě vás vtáhne do dob své největší slávy před tisíci lety! Nocleh v Córdobě.

6. den: Romantické procházky Córdobou, nákupy suvenýrů, příjemné posedávání v patiích kaváren, den určený k poznávání Andalusie dle vlastního zájmu. Odpoledne transfer příjemnou krajinou do Granady k přenocování.

7. den: Po Seville a Córdobě je Granada dalším andaluským skvostem. Kaple Capilla Real, návštěva honosné palácové pevnosti Alhambry a zahrady Generalife. Působivé výhledy na arabskou čtvrť Albaicín s Juderií a Ciganerií jsou tou nejlepší pozvánkou k jejich návštěvě. Jistě nebudete litovat, neboť arabský trh je nejvyhlášenější právě v Granadě. Vstupné do Alhambry je zahrnuto v ceně zájezdu. Nocleh.

8. den: Ráno přesun z Granady, rozloučení s Malagou a odlet do Prahy.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045