Římské Koloseum, Itálie

Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol

Destinace: Španělsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol Andalusie S Pobytem Na Costa Del Sol

Popis zájezdu

Sevilla - Málaga - Granada - Córdoba Zájezd nám nabídne jedinečnou možnost spojení příjemného pobytu na plážích pobřeží Costa del Sol táhnoucích se od půvabné Málagy až k majestátným skalám Gibraltaru, s poznáním těch nejkrásnějších míst Andalusie. Uvidíme perly maurské architektury (UNESCO) – Sevillu, Córdobu a Granadu se slavnými maurskými paláci Alhambry. Po těchto výletech si odpočineme na plážích Costa del Sol, plných slunečního svitu, na své si mohou přijít i milovníci vodních sportů. Rytmy flamenca a kastanět, pochoutky tapas, slunce a moře – to je Andalusie.

Ubytování v hotelu *** v některém z letovisek na Costa del Sol, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možnost zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Málagy , transfer do hotelu v letovisku pobřeží Costa del Sol, ubytování v hotelu, večeře.

2. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

3. den: Snídaně, odjezd na celodenní výlet do hlavního města Andalusie, kouzelné Sevilly . Prohlídka pohádkového královského Alcázaru, sídla maurských emírů, kastilských a později španělských králů – dokonalá ukázka mudéjarské architektury, mistrovské kombinace maurských stavebních technik a katolických symbolů. Projdeme se labyrintem židovské čtvrti Santa Cruz s půvabnými náměstíčky a patii ve stínu pomerančovníků. Obdivovat budeme jedinečnou sevillskou katedrálu, která ve svých rozlehlých prostorách ukrývá hrob Kryštofa Kolumba i nádherné oltáře ze stříbra a zlata dovezeného ze zámoří v dobách, kdy bylo Španělsko „zemí, nad kterou slunce nezapadalo“. Na celé město se pak podíváme z mohutné katedrální věře La Giralda. Ne náhodou z tohoto města pochází flamenco, býčí zápasy, Don Juan i ohnivá Carmen. Návrat do hotelu a večeře.

4. den: Snídaně, odjezd na polodenní návštěvu Málagy. Projdeme se proslavenou promenádou města, která nám připomene subtropickou zahradu. Jistě nás zaujme historický střed města s dominantou katedrály La Manquita, spleť uliček s pestrou nabídkou barů a bodeg. Ujít si nenecháme prohlídku muzea Pabla Picassa, vždyť Málaga je jeho rodným městem. Výlet pak završíme ochutnávkou proslaveného vína Málaga. Návrat do hotelu, odpočinek na plážích u moře, večeře.

5. den: Snídaně, odjezd na celodenní výlet do Granady, poslední výspy maurské vlády na Pyrenejském poloostrově. V Granadě budeme obdivovat goticko-renesanční katedrálu s královskou kaplí, kde jsou pohřbeni nejslavnější španělští katoličtí králové Isabela Kastilská a Fernando Aragonský. Uličkami čtvrti Albaicín vystoupáme ke kostelu San Nicolás, z jehož terasy se nám naskytne úchvatný pohled na celý komplex paláce Alhambra s pevností Alcazába, zahradami Generalife a maurskými paláci. Tuto nádheru si samozřejmě nenecháme ujít a tak navštívíme slavný Lví dvůr, obklopený soukromými komnatami granadských emírů a nesmírně jemnými a propracovanými dekoracemi. Ze zahrad Generalife, jedinečné nádhery stvořené ze zeleně, vody a bělostí kamene se podíváme na celé město. Návrat do hotelu, večeře.

6. den: Snídaně, odjezd na celodenní výlet do Córdoby, fascinujícího města, křižovatky kultury arabské, židovské a katolické. V době vrcholu arabské moci kolem roku 1000 n.l. byla Córdoba jedním z nejbohatších měst tehdejšího světa. Projdeme se po starém mostě přes řeku Guadalquivir, abychom navštívili nejznámější památku města córdobskou mešitu – La Mezquita. Je to jediná mešita, která se zachovala ze španělského středověku a patří k největším na světě. Vstoupíme dovnitř a jedinečné a nekonečné sloupoví s jemnou výzdobou nás zcela ohromí. Ani katolická moc si ji nedovolila zbořit a raději ji doplnila svojí stavební kulturou a tak nám naštěstí ponechala možnost této konfrontace, která se v tomto případě krásně doplnila. Dále se projdeme uličkami židovského města a poklonit se budeme moci památce filosofa Maimonida, prohlédneme si córdobskou synagogu. Na každém kroku nás budou provázet krásná patia a bílé uličky s květinovou výzdobou. Návrat do hotelu, večeře.

7. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

8. den: Snídaně, pobyt u moře, transfer na letiště o odlet do ČR.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045