Římské Koloseum, Itálie

Andalusie na kole

Destinace: Španělsko
Zařazení zájezdu: Cykloturistika
Strava:
Cena za osobu od:
Andalusie na kole Andalusie na kole Andalusie na kole Andalusie na kole Andalusie na kole Andalusie na kole Andalusie na kole Andalusie na kole Andalusie na kole Andalusie na kole Andalusie na kole Andalusie na kole Andalusie na kole Andalusie na kole Andalusie na kole Andalusie na kole

Popis zájezdu

Možnost letecké dopravy tam i zpět Etapově po vías verdes s podporou autobusu Ubytování v kempech se snídaní Země slunce, býčích zápasů a andaluských koní Křižovatka arabské, židovské a křesťanské kultury Pojeďte s námi objevit pláně olivovníků, ospalé bílé vesničky v sousedství horských velikánů, pulzující historická města, pohádková sídla maurských vládců i kouzelné písčité pláže. Náš program zčásti využívá tzv. "vías verdes", což jsou cyklostezky vybudované na zrušených starých železničních tratích, které vedou malebnou krajinou často po mostech a někdy i krátkými tunely. Andalusie uzavírá naši evropskou cyklistickou sezonu – prodlužte si s námi léto! Letecká varianta počítá s letem bez kol z Prahy do Málagy (2. den autobusového zájezdu), přespáním zde a ranním linkovým autobusovým přejezdem do Córdoby, kde se setká s hlavní skupinou. Při cestě zpět (14. den autobusového zájezdu) pak linkový autobusový přejezd z Granady do Málagy a letecky zpět do Prahy.

Program zájezdu

1. - 2. den: Dopolední odjezd, přesun do jižní Francie - celodenní zastávka v Avignonu - prohlídka města či možnost cyklistiky po okolí (20–50 km); večer pokračování do Španělska.

3. - 4. den: Příjezd a ubytování v Córdobě, odpoledne na kole okolo Córdoby Medina de Azahara – pozůstatky sídla chalífa Abd ar Rahmána z 10. století, návrat do kempu (35–50 km), následující den prohlídka starobylé Córdoby, Mesquita – jedna z nejkrásnějších islámských staveb, středověká židovská čtvrť Judería, hrad křesťanských králů – Alcázar de los Reyes Cristianos, odpoledne přesun do Araceny.

5. den: Okruh jednou z nejkrásnějších krajinných oblastí Andalusie – NP Sierra de Aracena, návštěva "jeskyně zázraků" – Gruta de las Maravillas, návrat do kempu (40–60 km).

6. den: Na kole z Valverde del Camino až k pobřeží Atlantiku, NP Doňana , koupání na písečných plážích (70 km).

7. den: Autobusem do oblasti Rondy, na kole divokou krajinou po Vía Verde de la Sierra přes Olveru a kuriózní Setenil do Rondy, ubytování (60–80 km).

8. den: Ronda – město rozdělené hlubokou propastí řeky Tajo, cyklopřejezd přes Serrania de Ronda do Ardales, sedlo Puerto del Viente (1062 m), dojezd do kempu (75 km).

9. den: Údolím řeky Quadalhorce, soutěska Garganta del Chorro s královskými chodníčky, archeologické naleziště Bobastre, návrat do Ardales (35-80 km).

10. den: Přejezdový a odpočinkový den; Málaga - prohlídka historického centra, případně koupání v moři; příjezd do Sierra Nevady.

11. den: Okruh oblastí Las Alpujarras, bílé vesničky v Sierra Nevadě v podhůří nejvyšší pevninské hory Španělska Mulhacén s fakultativní možností výjezdu až pod vrchol, návrat do kempu (50–80 km).

12. den: Krátký přesun do Rio Gudajoz a na kole do Jaénu (70 km); ubytování v Granadě.

13. den: Starobylá Granada , městská čtvrť Albaicín , fakultativně jedinečný arabský sídelní palác Alhambra (den bez cyklistiky), noční přejezd do Francie.

14. den: Pobřeží Středozemního moře v oblasti NP Camargue, koupání či cyklistika po okolí (40 km), nocleh v kempu přímo u moře.

15. - 16. den: Poklidné dopoledne u moře, odpoledne odjezd a další den příjezd kolem poledne.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045