Římské Koloseum, Itálie

Andalusie - kraj lahodného vína, podmanivé přírody a pohádkově krásných paláců - letecky

Destinace: Španělsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Andalusie - kraj lahodného vína, podmanivé přírody a pohádkově krásných paláců - letecky Andalusie - kraj lahodného vína, podmanivé přírody a pohádkově krásných paláců - letecky Andalusie - kraj lahodného vína, podmanivé přírody a pohádkově krásných paláců - letecky Andalusie - kraj lahodného vína, podmanivé přírody a pohádkově krásných paláců - letecky Andalusie - kraj lahodného vína, podmanivé přírody a pohádkově krásných paláců - letecky Andalusie - kraj lahodného vína, podmanivé přírody a pohádkově krásných paláců - letecky Andalusie - kraj lahodného vína, podmanivé přírody a pohádkově krásných paláců - letecky Andalusie - kraj lahodného vína, podmanivé přírody a pohádkově krásných paláců - letecky Andalusie - kraj lahodného vína, podmanivé přírody a pohádkově krásných paláců - letecky Andalusie - kraj lahodného vína, podmanivé přírody a pohádkově krásných paláců - letecky Andalusie - kraj lahodného vína, podmanivé přírody a pohádkově krásných paláců - letecky Andalusie - kraj lahodného vína, podmanivé přírody a pohádkově krásných paláců - letecky Andalusie - kraj lahodného vína, podmanivé přírody a pohádkově krásných paláců - letecky

Popis zájezdu

Popis
MARBELLA • RONDA • GIBRALTAR • TÁRIFA • CÁDIZ • JÉREZ • SEVILLA • CÓRDOBA • GRANADA • MÁLAGA • LANJARÓN

Cena zahrnuje
• leteckou dopravu Bratislava – Málaga – Bratislava • autobusovou dopravu po Španělsku • 10x ubytování ve 3* hotelích se snídaní • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje
• pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Příplatky
• jednolůžkový pokoj 5.500 Kč • 10x večeře 2.500 Kč • vstup do Alhambry (je nutno objednat předem) 950 Kč • projížďka v taxi na Gibraltarské skále (je nutno objednat předem) 550 Kč • transfer Brno-letiště-Brno 1.000 Kč

Způsob prodeje
on-line

Program zájezdu

1. den
Odlet z Bratislavy (za příplatek transfer z Brna) do Málagy, transfer do hotelu na pobřeží Costa del Sol, dle časových možností zastávka v Marbelle , mondénním centru nazývaném někdy španělské Saint Tropez, ubytování v oblasti Marbelly.

2. den
Po snídani odjezd do Rondy , kolébky novodobých býčích zápasů, města rozkládajícího se na skalnatém ochozu rozděleném hlubokou strží. Po prohlídce historického centra odjezd malebnou krajinou, posetou bílými vesničkami, k Gibraltarské skále , na výsostné území Anglie rozkládající se na vysokém skalnatém výběžku. Fakultativně místním taxi výjezd na vrchol masivu a k jeskyním sv. Michala. Po cestě zastávky s výhledy na pevninu i nedalekou Afriku. Pěší procházka po Main Street, hlavní třídě Gibraltaru. Odjezd na ubytování.

3. den
Dopoledne se vydáme podél pobřeží do Cádizu. Cestou zastávka v Tárifě , nejjižnějším městě Evropy, s hradem Guzmana Dobrotivého a s typickými úzkými uličkami. Dále krátká zastávka ve Vejer de la Frontera , nejmalebnější bílé vesnici Andalusie na 190 m vysokém výběžku obehnaném hradbami. Odpoledne prohlídka Cádizu , nejstaršího města Španělska, spojeného s pevninou jen úzkou šíjí a mostem. Pěší procházka ke katedrále, ke kostelu Santa Cruz, tržnici a věži Tavira s unikátní temnou komorou. Odjezd na ubytování k Jérezu.

4. den
Po snídani Procházka po Jérezu , městu proslulým vínem sherry, flamenkem, chovem koní, andaluskou jezdeckou školou a motocyklovými závody. Návštěva vinných sklepů spojená s ochutnávkou jedinečného moku, který proslavili po celém světě Angličané. Odjezd do ústí řeky Guadalquivir, zastávka v malebném přístavu Sanlucar de Barrameda , s příjemnou pobřežní promenádou s výhledy na národní park Doňana, a s řadou vinných sklepů, které produkují vyhlášené víno manzanilla. Odjezd na ubytování do Sevilly.

5. den
Den věnovaný Seville , hlavnímu městu Andalusie. Projížďka podél řeky Guadalquivir kolem dějiště světové výstavy EXPO 92, zastávka v parku Marie Luisy, kde se konala hispano-americká výstava a kde zůstaly nádherné pavilony uprostřed bujné subtropické vegetace. Procházka bývalou židovskou čtvrtí Santa Cruz s veselými náměstíčky a typickými hospůdkami. Odpoledne návštěva hlavních skvostů Sevilly, největší gotické katedrály na místě bývalé mešity s proslulou věží Giralda, která je symbolem města, a královského paláce Reales Alcazares, sídla maurských i křesťanských panovníků. Odjezd na ubytování.

6. den
Po snídani odjezd do Córdoby , návštěva bývalého hlavního města kalifátu s proslulou mešitou-katedrálou. Návštěva královského paláce s nádhernými zahradami a prohlídka mešity-katedrály. Procházka židovskou čtvrtí – synagoga, hradby, římský most, křivolaké uličky s arabskými patii vyzdobenými záplavou květin v typických květináčích. Odpoledne odjezd do Granady , města lemovaného pohořím Sierra Nevada, které patřilo v době arabské nadvlády k nejbohatším na iberském poloostrově. Ubytování v Granadě.

7. den
Den věnovaný Granadě . Ráno návštěva paláce Alhambra a letního sídla Generalife, nádherně zachovalé poslední rezidence arabských panovníků ve Španělsku. Odpoledne prohlídka historického jádra města – katedrála, hrobka katolických králů, Bibarrambla, Alcaicería - bývalá arabská tržnice, popř. Albaicín, typická maurská čtvrť. Ubytování v Granadě. Fakultativně možnost návštěvy vystoupení flamenca.

8. den
Po snídani přejezd směrem na jih, dopoledne zastávka v jižním podhůří Sierry Nevady, v Alpujarras , které bylo posledním útočištěm Arabů po vyhnání z Granady. Po pobřeží pokračujeme do Málagy , proslavené zdejším rodákem, slavným malířem Pablem Picassem, ale i stejnojmenným velmi lahodným vínem. Procházka historickým jádrem města - možnost návštěvy katedrály, popř. muzea P. Picassa nebo jeho rodného domu. Večer příjezd na ubytování na pobřeží Costa del Sol.

9. den
Volno, odpočinek na pláži, koupání. Ubytování na pobřeží Costa del Sol. Fakultativně místní dopravou možnost návštěvy bílé vesnice Mijas s půvabnou malou arénou v kopcích nad Torremolinos.

10. den
Volno, odpočinek na pláži, koupání. Ubytování na pobřeží Costa del Sol. Fakultativně místní dopravou možnost návštěvy bílé vesnice Mijas s půvabnou malou arénou v kopcích nad Torremolinos.

11. den
Transfer na letiště. Odlet z Málagy do Bratislavy (za příplatek transfer do Brna).

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045