Římské Koloseum, Itálie

Andalusie - Hory A Moře, Památky Unesco A Přírodní Parky

Destinace: Španělsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Andalusie - Hory A Moře, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie - Hory A Moře, Památky Unesco A Přírodní Parky

Popis zájezdu

V blízkosti Malagy najdete vše nej z Andalusie: perly maurské architektury (UNESCO): Sevilla, Cordóba, Granada a maurské paláce Alhambra i nejstarší megalitické stavby Evropy, turistiku v přírodním parku El Torcal a Sierra de Ronda, bílé vesnice, divokou soutěsku del Chorro, Ronda, kolébka corridy či pravěké jeskyně, vína i sherry, tapas i mořské plody a rytmy flamenca, na podzim i vyhřáté pláže. Využijte kombinaci pobytu v horách a u moře s bohatými výlety a možností koupání. Poznámka I : CK si vyhrazuje právo přesunu jednotlivých dnů v případě nepříznivých podmínek v horách, zájmu prodloužení času na koupání a umístění hotelu.

Program zájezdu

1. den: odlet Praha-MALAGA, transfer do stylového hotelu v horách.

2. den: středověké a megalitické stavby a turistika v pohoří Torcal: ANTEQUERA (původně římská Anticaria) s maurskou pevností a řadou kostelů, návštěva dolmenu Dolmen de Menga (národní kulturní památka – nejzachovalejší dolmen Evropy), turistika v přírodním parku El Torcal - vápencové skály, podzim v jedné z nejpůsobivějších krasových krajin Evropy - fotografů, trasy různé náročnosti, návrat.

3. den: mandloňová cesta přes NP Fuente de Fiedra (sušenky « mantecados »), do « perly Andalusie » SEVILLY (UNESCO), kdysi nejbohatší město Španělska, katedrála, věž La Giralda, Alcázar, rezidence emírů, zahrady Reales Alcázares, patia, a radnice a paláce zdobené azulejos, židovská čtvrť Santa Cruz, synagoga, atmosféra obchodních uliček, zahrady Maria Luisa, návrat.

4. den: cesta pohořím Sierra de Ronda do městečka RONDA, kolébka corridy a město Hemingwaye, kaňon Tajo, muzeum corridy, ochutnávka místních specialit a vín, turistika do kaňonu řeky s výhledy na Rondu, jeskyně, výhledy na pohoří a cesta horami, návštěva geologického divu Andalusie neuvěřitelný kaňon - propast Garganta del Chorro, turistická procházka, dále cestou bílých vesniček « pueblos blancos » a po pobřeží, koupání na Costa del Sol, ubytování v TORREMOLINOS, večerní městečko.

5. den: celodenní pobyt u moře v TORREMOLINOS, koupání v moři či využití bazénu, pohoda, procházky podél pobřeží či vlakem do BENALMADENY (akvárium a stúpa nebo lanovkou do hor Mijas s turistickými trasami lehké nebo středně náročné turistiky) nebo individuálně vlakem do MALAGY (historické centrum, Picasso), návrat, večer možnost zhlédnutí vystoupení flamenga.

6. den: fakultativně maurská cesta na sever Andalusie, zastávka v oblasti vína a keramiky azulejos MONTILLA, možnost nákupu specialit a vína, CÓRDOBA (UNESCO), maurské město na řece Guadalquir, židovská čtvrť, Mezquita (mešita přeměněná na katedrálu), kouzelné uličky, kouzelná pátia s květinami, rozsáhlé zahrady, Alcázar s pevností katolických králů, arabský trh, stříbrné filigránové šperky a variantně celodenní relaxace u moře i bazénu hotelu v TORREMOLINOS.

7. den: celodenní výlet do města GRANADA (UNESCO), jedno z nejkrásnějších měst světa zasněžené vrcholky Sierra Nevada, prohlídka komplexu paláců, pevností a zahrad maurských vládců – Alhambra a zahrady Generalife, jedinečná maurská architektura (využití světla, vody a ornamentů); jedinečný Lví dvůr, královský palác, uličky Albaicínu a maurská historie, cesta krajem bílých horských vesniček « Las Alpujarras », LOJA a vyhlídky na pohoří Sierra Nevada, návrat.

8. den: po pobřeží Costa del Sol na « Balkón Evropy » a za bílými vesničkami, FRIGILIANA (keramiky s arabskými ornamenty), místní trhy a turistika v kaňonu s úchvatnými vyhlídkami, NERJA na vysokém útesu nad mořem, pravěká jeskyně Cuevas de Nerja, nazývaná « přírodní katedrála Andalusie », vyhlášené pochoutky tapas nebo koupání, MALAGA, přístav od dob Féničanů, katedrála přezdívaná Jednoruká, Nadace Picassa, rozsáhlý hrad Alcazaba z 8. až 11. stol. se zahradami, archeologické muzeum, ruina hradu Castillo de Gibralfaro, večerní atmosféra mměsta, transfer na letiště, odlet pozdě v noci.

9. den: přílet do Prahy k ránu.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045