Římské Koloseum, Itálie

Amsterodam, letecký víkend s průvodcem

Destinace: Nizozemí
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Amsterodam, letecký víkend s průvodcem Amsterodam, letecký víkend s průvodcem Amsterodam, letecký víkend s průvodcem

Popis zájezdu

Popis
AMSTERDAM

Cena zahrnuje
• leteckou dopravu Praha–Amsterodam–Praha • letištní taxy a palivové příplatky • transfery z/na letiště v Amsterodamu • 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš. • 3× snídani • projížďku po grachtech • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Příplatky
• jednolůžkový pokoj 3.630 Kč

Způsob prodeje
na vyžádání

Program zájezdu

1. den
Ve večerních hodinách odlet z Prahy do Amsterodamu, transfer do hotelu, ubytování. Zájemci mohou vyrazit na společnou procházku nočním Amsterodamem. Podíváme se na náměstí Dam s Královským palácem, Novým kostelem a čilý noční ruch na grachtech budeme pozorovat z mostu Voorbugwall .

2. den
Po brzké snídani odjedeme místní dopravou do Aalsmeeru , nejvýznamnějšího nizozemského střediska pěstování květin, abychom z galerie pro návštěvníky zachytili ty nejrušnější okamžiky na největší květinové burze na světě. Vrátíme se do centra Amsterodamu , kde kontrastem ke shonu hlavních tříd jsou tichá, romantická zákoutí, kanály lemované měšťanskými domy nebo oku lahodící barevná krása květinových trhů. Kde půvabné fasády domů, prodavači tulipánů, pouliční hudebníci a šplouchání vody vytvářejí osobitou atmosféru, která osloví srdce každého turisty. Nejprve se seznámíme s Amsterodamem projížďkou po grachtech , které městu dodávají neopakovatelnou atmosféru, stejně jako starobylé uzoučké domy na jejich březích. Kanály ze 17. století, které kolem dokola obepínají centrum města, byly dokonce v roce 2010 zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO. Poté se vydáme za památkami a typickým amsterodamským životem po souši. Budeme se proplétat mezi stovkami cyklistů a žasnout nejen nad památkami, ale i nad pulzujícím životem tohoto velkoměsta. Absolvujeme i malou procházku čtvrtí červených luceren, která se nachází v bezprostřední blízkosti centra a je zcela bezpečná.

3. den
Sobota je dnem trhů – bleších, sýrových i květinových, a tak i my navštívíme proslulý květinový a sýrový trh . Jedná se o jedinečný zážitek, který si z amsterodamských trhů odneseme. Amsterodam je městem muzeí a proto bychom si odpoledne neměli nechat ujít příležitost některé z věhlasných muzeí navštívit – Van Gogh muzeum s nejucelenější sbírkou Van Goghových děl, Rijksmuzeum se slavnou Noční hlídkou od Rembrandta, Muzeum Anny Frankové , židovské dívky, která se zde ukrývala před nacisty, Stedelijk muzeum se sbírkami současného umění, ale i Diamantové muzeum či Muzeum hašiše . Unikátem je jedno z nejlepších námořních muzeí na světe v budově Amsterodamské Admirality. Patří k němu i opodál kotvící kopie trojstěžníku Holandské Východoindické Společnosti z počátku 18. století, jejíž paluby si můžeme prohlédnout. Po zbytek dne budeme mít možnost navštívit některá z těchto muzeí. Večer se vydáme za nočním životem do čtvrti Leidseplan , kam se místní vydávají do divadel, kin, restaurací a barů.

4. den
Zájemci budou pokračovat v prohlídce města s průvodcem nebo využijí možnost navštívit ta muzea, na které nebylo v předchozích dnech čas. Určitě si také nenecháme ujít příležitost ochutnat holandské palačinky nebo hranolky. V podvečer transfer na letiště, odlet do Prahy večerní linkou.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045