Římské Koloseum, Itálie

Alsasko Na Kole - Za Vínem A Gastronomií

Destinace: Francie
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Alsasko Na Kole - Za Vínem A Gastronomií Alsasko Na Kole - Za Vínem A Gastronomií

Popis zájezdu

Jak perly na šňůře jsou města na alsaské vinné stezce. Čas se v nich zastavil ve středověku. Zdobí je neporušené hradby a městské brány, hrázděné domy a mohutné kostely. Především ale všudypřítomné ušlechtilé víno, vyhlášená kuchyně a idylické vinice chráněné pohořím Vogézy. Posedíme u sklenky vína při tradičním květinovém průvodu v Sélestat či na veletrhu vína v Colmar a můžeme okusit gurmánské speciality v restauracích s michelinskými hvězdičkami.

Program zájezdu

1.-2.den: Žďár n.S. - Štrasburk, Molsheim, Obernai.
Autobusem přes Německo do Francie. Štrasburk: historické centrum (UNESCO), úchvatná katedrála Notre Dame, romantická čtvrť Petite France, kamenný most a instituce EU. Na kole vinicemi s ryzlinkem, přes vinařský Molsheim na úpatí Vogéz, proslulý ateliérem Ettore Bugattiho. Obernai nabízí typické staré město se zvonicí a hrázděnými domy uprostřed hradeb s obrannou věží. Odpočinek v příjemných vinárnách.

3.den: Mont St. Odile, Barr, Sélestat.
Na kole přes poutní klášter patronky Alsaska - Mont Ste. Odile na strmých útesech. Krásné panorama a výhledy z hory chráněné pohanským valem. Do vinařského Barr s rozkvetlými domy. Pod zříceninou hradu a přes Andlau do Sélestat s významnou humanistickou knihovnou, úzkými uličkami, kolem zbytků opevnění a historických budov. Tradiční pohádkový květinový průvod.

4.den: Koenigsbourg, Ribeauvillé, Riquewihr, Colmar.
Prohlédneme si mohutný hrad Koenigsbourg na vysoké skále a na kole sjedeme do vesničky St. Hippolyte, obklopené vinohrady na slunných stráních. V okouzlujícím Ribeauvillé, jemuž dominují zříceniny tří hradů na kopci, se zachovala část středověkého opevnění, některé z věží a historické domy. Přes Hunawihr s opevněným kostelem a chovnou stanicí čápů, kteří jsou ve znaku Alsaska. Městská věž Dolder, brány a zachovalé opevnění chrání městečko Riquewihr s barevnými domy, které je stále stejné jako v 16. století, včetně atmosféry. Dále do perly Alsaska Colmar, jehož historické centrum zdobí středověké domy s barevnými střešními taškami, starobylé kostely i fontány a překrásná čtvrť „malé Benátky“, kde hrázděné domy lemují kanál s lodičkami.

5.-6.den: Eguisheim, Vogézy - Žďár n.S.
Na kole do pohoří nebo po vinné stezce přes nejzachovalejší středověké město Eguisheim, postavené v kruzích kolem osmibokého zámku. Jeho hradby a úzké uličky mezi barevnými fasádami domů vytvářejí prastarou atmosféru alsaského města. Pod zámkem Isenbourg do Guebwiller, jemuž dominuje mohutný kostel. Nebo můžeme vyrazit na horskou etapu do pohoří Vogézy kolem azurového jezera Lac de la Lauch a přes vrch Markstein na panoramatickou vyhlídku z nejvyšší hory Vogéz - Grand Ballon. Navečer odjezd domů do ČR.

Obtížnost:
1-3, doporučujeme cross
Délka tras:
autobusem 2100 km, na kole 0-200 km
Počasí:
vzduch 25-30 °C
Odjezdy:
Brno, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Praha, Plzeň

Termín: 7.8.-12.8.2014
cena v Kč/*mobilhome: 6 390,-/*7 390,-
V ceně je:
doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, zvýšená polopenze (polní kuchyně), 3x ubytování v kempech (*4-lůžkové mobilhomy s oddělenými ložnicemi), průvodce, zdravotní připojištění, inf. materiály a DPH.
V termínu zájezdu můžete vidět: Corzo Fleuri
(8 EUR) - květinový pohádkový maškarní průvod v Sélestat a slavný Veletrh vína v Colmar (od 7 EUR).

Lze koupit ubytování ve 4-lůžkových mobilhomech s oddělenými ložnicemi za cenu 7 390,-Kč.


Trasa na: www.bikemap.net :111 ALSASKO NA KOLE - ZA VÍNEM A GASTRONOMIÍ:


Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045