Římské Koloseum, Itálie

Alsasko na kole – vinná stezka

Destinace: Francie
Zařazení zájezdu: Cykloturistika
Strava:
Cena za osobu od:
Alsasko na kole – vinná stezka Alsasko na kole – vinná stezka Alsasko na kole – vinná stezka Alsasko na kole – vinná stezka Alsasko na kole – vinná stezka Alsasko na kole – vinná stezka Alsasko na kole – vinná stezka Alsasko na kole – vinná stezka Alsasko na kole – vinná stezka Alsasko na kole – vinná stezka Alsasko na kole – vinná stezka Alsasko na kole – vinná stezka Alsasko na kole – vinná stezka Alsasko na kole – vinná stezka Alsasko na kole – vinná stezka Alsasko na kole – vinná stezka

Popis zájezdu

"route du vin"

Cyklopobyt s podporou autobusu Ubytování v hotelu se snídaní Doba vinobraní – vhodné pro milovníky vína Lesnaté kopce Vogéz Typická hrázděná architektura Alsasko v sobě spojuje to lepší z Francie i z Německa. Jsou zde typické hrázděné domy, místní lidé sice mluví francouzsky, ale rádi a dobře mluví i německy. Taktéž lahodné bílé víno a alsaská kuchyně nám zprostředkuje gastronomický zážitek dle vynikajících receptů obou zemí. Typickým dekorem domů jsou čapí hnízda (čáp je symbolem Alsaska). Vše je čisté a upravené, ale nepřezdobené. Cyklisti mají na výběr: jezdit na kole od sklípku ke sklípku mezi vinicemi, nebo zdolávat vrcholky krásných Vogéz? Ubytujeme se ve stylovém hotýlku v Ostheimu přímo v srdci vinařského kraje, odkud budeme za podpory autobusu vyrážet na jednodenní výlety.

Program zájezdu

1. - 2. den: Odjezd večer, noční přejezd do městečka Obernai; výlet zvlněným podhůřím mezi vinicemi: prohlídka Sélestatu, hrad Haut Koenigsbourg pyšnící se unikátním výhledem na okolní krajinu, dojezd do hotelu nedaleko Ribeauvillé (60 km, možno zkrátit busem).

3. den: Vinicemi přes Hunawihr (chovná stanice čápů), středověký Riquewihr a Kaysersberg – rodiště Alberta Schweitzera – do jednoho z nejkrásnějších měst celého Alsaska – Colmaru; centrum s radnicí a muzeum Unterlinden (40 km).

4. den: Vybereme si ze dvou tras ze Saverne do Obernai: buď vinnou stezkou malebným podhůřím Vogéz (50 km) nebo vyhlídkovou horskou etapou mezi pastvinami a hlubokými lesy (90 km).

5. - 6. den: Poslední den cyklistiky dle chuti: výlet mezi vinicemi, nebo horská etapa po klikatých silničkách, vinoucích se po úbočích Vogéz; večerní sprcha v hotelu a odjezd domů, příjezd brzy ráno.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045