Římské Koloseum, Itálie

Alpy švýcarského Engadinu

Destinace: Švýcarsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Alpy švýcarského Engadinu Alpy švýcarského Engadinu Alpy švýcarského Engadinu Alpy švýcarského Engadinu Alpy švýcarského Engadinu Alpy švýcarského Engadinu Alpy švýcarského Engadinu Alpy švýcarského Engadinu Alpy švýcarského Engadinu Alpy švýcarského Engadinu Alpy švýcarského Engadinu Alpy švýcarského Engadinu Alpy švýcarského Engadinu Alpy švýcarského Engadinu Alpy švýcarského Engadinu Alpy švýcarského Engadinu

Popis zájezdu

Jediný švýcarský národní park, nejstarší v Evropě Ledovcové panorama čtyřtisícové Berniny Tradiční lidová architektura, horské lázně St. Moritz Ubytování v horském domě s polopenzí ve Scuolu Engadin je údolí horního Innu v nejvýchodnějším cípu Švýcarska, odříznuté od zbytku země horským pásmem, které přispívá ke zdejším příznivým klimatickým podmínkám. Oblast patří k rétorománské části Švýcarska (Rétorománi tvoří 1 % populace země) a díky architektuře a jedinečné přírodě má zcela osobitý charakter. Základnou pro naše hvězdicové výlety bude ubytování v pronajatém horském domě ve Scuolu, historickém městečku malebně položeném nad soutěskou řeky Inn. Pro ubytované je bezplatně a neomezeně k dispozici lanovka, jejíž dolní stanice je kousek od domu a jež vás vyveze na horu Naluns (2142 m). Průvodci vám doporučí variantní program – od poznávacího s nenáročnými vycházkami až po celodenní horské túry bez technických obtíží. Navštívíme okolní půvabné vesničky a horská centra. Fakultativně lze absolvovat rafting na Innu.

Program zájezdu

1. - 2. den: Noční přejezd do Švýcarska, městečko Scuol s typickou engadinskou architekturou, výlet údolím Innu na hrad Tarasp.

3. den: Přechod vých. části Švýcarského NP přes sedlo Val dal Botsch (2577 m), nebo poznávací program – autobusem do sedla Pass dal Fuorn (2149 m), zde výstup na vyhlídkový vrchol Jalet, do údolí Müstair, klášter St. Johann z 8. století s jedinečnými freskami.

4. den: Výstup či lanovkou k chatě Diavolezza (2973 m) s velkolepým panoramatickým výhledem na ledovce Berniny, možnost dalšího výstupu na vrchol Mt. Pers (3207 m), okružní sestup k čelu ledovce Morteratsch nebo lanovkou i dolů, přejezd autobusem a kratší vycházka k ledovci Morteratsch, městečko Pontresina (kostel St. Maria s freskami ze 13. stol.).

5. den: Návštěva monumentální soutěsky Viamala (obtížná cesta) – na dno propasti vede 321 kamenných schodů, odtud je fascinující pohled z vyhlídkové plošiny; alternativně 2denní horská túra z Sur En, tunely a vytesanou cestou na Sesvenna-hütte (nocleh), sedlo Sesvenna (2819 m) – S-Charl, místním autobusem do Scuolu (převýšení 1900 m, místo programu 5. a 6. dne).

6. den: Volný den, fakultativně návštěva místních lázní či rafting na řece Inn, případně výlet vyhlídkovým vláčkem nebo individuální túra na vyhlídkovou horu Piz Clünas (2793 m).

7. den: Autobusem na Julierpass (2284 m), kratší túra (10 km) přes Fuorcla Grevasalvas (2688 m), dolů k jezeru Segl (1800 m) a do vyhlášeného horského střediska St. Moritz (muzeum Engadinu).

8. - 9. den: Pěší túra rázovitými engadinskými vesničkami (Guarda, Susch, Ardez) známými svou sgrafitovou výzdobou domovních průčelí ze 16. a 17.století, večer grilování, úklid a rozloučení se štíty hor, odjezd ze Scuolu a ranní příjezd do ČR.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045