Římské Koloseum, Itálie

Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem

Destinace: Francie, Švýcarsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem Alpskými Průsmyky Z Davosu Do Montreux - Autem Či Motocyklem

Popis zájezdu

Trasa zájezdu:
Davos -> Flüela Pass | Engadin | Guarda | Albula Pass | Bad Alvaneu | Julier Pass | Svatý Mořic | Maloja Pass | Chiavenna | Splügen Pass | Zillis | Via Mala | Flims | Chur Disentis | Oberalp Pass | Andermatt | Susten Pass | Grindelwald | Brienz | Meiringen | Grimsel Pass | Brig | Les Diablerets | Aigle | Montreux | hrad Chillon | Lausanne
Další informace:
Uvedený program zájezdu je individuální a má pouze informativní charakter. V případě uzávěry horských průsmyků nebo omezení provozu některých lanovek změna programu vyhrazena.
Tip pořadatele:
Nejznámější horské průsmyky, jezera a střediska v jednom programu. Kvalitní ubytování s wellness zázemím. Individuální program na míru.

Program zájezdu

1. den: Individuální příjezd do Davosu a ubytování v hotelu Sunstar Parkhotel Davos****, možnost výletu na kolech (půjčovné není v ceně) do údolí Sertig či Dischma nebo výjezdu lanovkou na okolní vrcholy Jakobshorn či Parsenn (lanovky v ceně ubytování). Hotel nabízí kvalitní wellness zázemí včetně krytého bazénu. Nocleh.
2. den: Snídaně, individuální volno ve světoznámém středisku zimních sportů Davosu nebo možnost výletů do okolí. Doporučujeme trasu z Davosu na Flüela Pass do nadmořské výšky 2383 m nad mořem s nádherným výhledem na okolní vrcholy Schwarzhorn a Flüela-Weisshorn. Pokračováním přes Susch a Zernez dojedete do údolí Engadinu, kde nevynechejte návštěvu malebné vesničky Guarda, která je známa svou typickou místní architekturou využívající ke zdobení fasád malby či sgrafita. V Engadinu se nachází jediný Národní park Švýcarska, ve kterém lze spatřit symbol kraje – horského kozorožce. Cestou zpět přes Zernez směrem na Samedan/St. Moritz Vás cesta nakonec zavede do nadmořské výšky 2312 m nad mořem na Albula Pass. Podél železniční trati rhétských drah a Bernina Expresu sestoupíte zpět k Filisuru. Za Filisurem leží Bad Alvaneu s venkovními termálními lázněmi, kde si můžete odpočinout před závěrečným úsekem cesty zpět do Davosu. Nocleh.
3. den: Po snídani, individuální volno nebo odjezd z Davosu na Julier Pass (2284 m), který je vstupní branou do Engadinu. Cesta odtud klesá do Silvaplany, odkud si můžete udělat výlet do Svatého Mořice, světoznámého vysokohorského lázeňského města, které hostilo i zimní olympiádu. Ze Silvaplany můžete po trase Palm expressu vystoupat na Maloja Pass do výšky 1815 m nad mořem. Zde si nezapomeňte vychutnat nádherný výhled do údolí Val Bregaglia a cestu posetou serpentinami směrem k italské Chiavenně. Po dojezdu do Chiavenny odbočte na Splügen Pass (2113 m), kde znovu vstoupíte do Švýcarska. Pokračujte cestou do Zillisu, kde lze navštívit románský kostelík sv. Martina, ukrývající cyklus románských stropních fresek ze 12. st. Asi 3 kilometry na jih od Zillisu narazíte na 500 metrů dlouhý kaňon Via Mala, vyhloubený řekou Hinterrhein. Sestoupte na dno kaňonu po schodech a obdivujte tento přírodní úkaz divoké přírody opředený mnoha legendami. Přes Thusis a Reichenau dojedete do místa ubytování v Sunstar Hotelu Flims****. Nocleh.
4. den: Po snídani, individuální volno ve Flims nebo odjezd k návštěvě Churu, střediska rétorománského Švýcarska s malebným historickým centrem a dominantní stavbou chrámu, kde je nejkrásnější vyřezávaný oltář Švýcarska. Z Churu doporučujeme pokračovat do Arosy, do nadmořské výšky 1800 m nad mořem. Za úvahu stojí zakoupení all-inclusive karty tzv. Arosa Card (cena cca 8 CHF), která mj. umožňuje využití zdejších lanovek, autobusů, vstup na pláž u jezera Untersee, parkování a další vodní atrakce u jezera Obersee. Oblast Arosy je vhodná pro pěší túry pod vrcholy Weisshornu či Hörnli. Návrat do místa ubytování, nocleh.
5. den: Po snídani odjezd z Flimsu směrem na Ilanz/ Disentis/Oberalp Pass. V Disentisu se zastavte k prohlídce zdejšího benediktinského kláštera, představujícího jedno z nejdůležitějších center vzdělanosti Švýcarska. Pokračujte v cestě přes Oberalp Pass (2044 m) do Andermattu, horské pevnosti sevřené mezi třemi průsmyky. Z Göschennenu, městečka situovaného na severním konci tunelu pod průsmykem sv. Gottharda, pokračujte na Susten Pass do nadmořské výšky 2224 m. Po pár kilometrech budete projíždět kolem ledovce Steingletscher, kde lze zastavit k vyhlídce na ledovec. U městečka Innerkirchen se cesta sestupující od průsmyků napojuje na silnici kolem Breinzersee do Interlakenu a dále do Grindelwaldu, vysokohorského střediska při úpatí severní stěny obávaného Eigeru. Ubytování v Sunstar Hotelu Grindelwald ****. Nocleh.
6. den: Po snídani individuální volno, které je možno vyplnit výletem na Jungfraujoch, nejvyšší železniční stanici v Evropě. Cesta ozubnicovou železnicí vede do nadmořské výšky 3451 m tunelem dlouhým 9 km ve stěně Eigeru. V případě, že preferujete poznání Bernských Alp vlastní cestou, doporučujeme trasu z Grindelwaldu do Interlakenu, města ležícího mezi jezery Thunersee a Brienzersee a dále po levém břehu do Brienz. Další Vaší zastávkou po trase do Meringenu, kde se mj. nachází muzeum Sherlocka Holmese, bude vodopád Reichenbachfälle, na jehož vrchol vede lanovka. Mezi Meiringenem a Innerkir - chenem se dále nachází okouzlující rokle Aareschlucht. Silnice vede k průsmyku Grimsel Pass (2165 m), ze kterého je úchvatný výhled do údalí na Gletsch. Odtud dojedete údolím Rýna do střediska německé části kantonu Wallis Brigu, s nádherným arkádovým zámkem „pána Simplonu“ Kaspera Jodoka Stockalpera. Odtud přes Gampel dojedete do Goppensteinu, kde bude Váš automobil či motocykl přeložen na vlak (cena cca 20-25 CHF) a Lötchbergským tunelem převezen do Kenderstegu. Odtudpřes Spiez a Interlaken návrat zpět do místa ubytování. Nocleh.
7. den: Po snídani odjezd přes Spiez směrem na Zwisimmen/Gstaad/Gsteig. Z Les Diablerets si udělejte výlet lanovkou na Glacier 3000, kde stojí restaurace ve tvaru vidličky známého švýcarského architekta Maria Botty. V případě, že máte chuť na další průsmyk, odbočte v Les Diablerets na Col de la Croix a dále přes Villars-sur-Ollon dojedete do Aigle, proslaveného odrůdami suchých bílých vín. Z Aigle zamiřte k Ženevskému jezeru do Villeneuve a dále pokračujte do Montreux – města s jedinečnou promenádou a přímořskou atmosférou. V případě dobrých časových možností výjezd ozubnicovou železnicí na Rochers de Naye, nejkrásnější vyhlídku na Ženevské jezero. Ubytování v partnerském hotelu ****. Nocleh.
8. den: Po snídani individuální program. Doporučujeme zastávku u Chateau du Chillon, nejznámějšího hradu Švýcarska nebo v Lausanne – Perly na jezeře, proslavené nejkrásnější gotickou katedrálou Švýcarska, jediným švýcarským metrem, olympijským muzeem a parkem, kde má sochu i náš Emil Zátopek. V poledních hodinách odjezd zpět do ČR.

Informace o zájezdu

Cena zahrnuje:
- 7 noclehů v hotelích Sunstar **** (Davos, Flims, Grindelwald) či partnerském hotelu **** (Montreux) se snídaní
- nápoje v minibaru v hotelích Sunstar
- využití krytého bazénu a parní místnosti v hotelích Sunstar
- zák. pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.
Fakultativní služby:
- 7 večeří 7.390,- Kč
Pojištění:
- pojištění Evropa Basic 285,- Kč
- pojištění Evropa Standard (limit plnění storna 30 tis. Kč) 395,- Kč

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045