Římské Koloseum, Itálie

Alpské parky a rakousko-švýcarské pomezí

Destinace: Rakousko, Švýcarsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:

Popis zájezdu

Cena zahrnuje
dopravu lux. autobusem, poplatky za panoramatické horské silnice, 5× ubytování v hotelu*** ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 5× polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Příplatky
3denní Montafon-Silvretta karta (zahrnuje většinu lanovek a koupání v programu) – 1 250 Kč, senioři narození před rokem 1951  – 1 100 Kč, pojištění A, B, C.

Trasa
třítisícové štíty, blankytně modrá jezera, panoramatické silnice a významná horská střediska

Upřesnění trasy
B: jen Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov

Cena nezahrnuje
pojištění storna a LV, lístky na lanovky mimo kartu a vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 18 € a 37 CHF.

Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna cca v 5 h přes Německo do rakouského Montafonu. Večer se ubytujeme v hotelu v Tschagguns, večeře.

2. den
Po snídani navštívíme historicky nejvýznamnější město Vorarlberska FELDKIRCH, které si dodnes dochovalo svůj středověký ráz. Přes Vaduz se vydáme do Švýcarska, kde navštívíme nejvýše položené město v Evropě – DAVOS, malebně obklopený horskými velikány. Lanovkami vyjedeme na JAKOBSHORN (2 590 m) s výhledem na nedaleké vorarlberské výběžky (není v kartě). Vrátíme se na ubytování, večeře.

3. den
Po snídani se vydáme do oblasti Dolního Montafonu. Lanovkou vyjedeme k LÜNNER SEE (1 979 m), odkud se nám naskytne dech tající pohled na alpské masívy rozprostírající se na rakousko-švýcarském pomezí (v kartě). Podnikneme túru kolem jezera, popř. můžeme posedět na jeho březích a vychutnávat poklidnou horskou atmosféru. Odpoledne přejedeme do BARTHOLOMÄBERGU, nazývaného sluneční terasou Montafonu, prohlédneme si farní kostel s vyřezávaným oltářem z roku 1525. Lanovkou vyjedeme na SENNIGRAT (2 300 m) s nezapomenutelnými pohledy do údolí (v kartě). Vrátíme se na ubytování, večeře.

4. den
V PARTENENU budeme moci vyzkoušet svoji kondici na nejdelším schodišti v Evropě čítajícím 4 000 schodů. Poté vyjedeme lanovkou (v kartě) a projdeme se po hrázi Vermuntské nádrže. Dokonale vybudovanou horskou silnicí vedoucí do grandiózní alpské oblasti, kde skály a firn souzní v optické harmonii snad jako nikde jinde v Alpách, vydáme ke „stříbrnému“ jezeru SILVRETTA. Během krátké procházky nás bude obklopovat na 74 vrcholů nad hranicí 3 000 m, kterým vévodí nejvyšší hora Vorarlberska Piz Buin (3 312 m). Navštívíme jedno z nejhonosnějších rakouských středisek a významné centrum zimních sportů ISCHGL. Milovníci hor si na své přijdou při výjezdu lanovkou na IDJOCH (2 739 m, cca 18 €) s nádhernými výhledy na alpské velikány na obou stranách hranice. Malebným pdolím PAZNAUNTAL přijedeme zpět na hotel.

5. den
Od jezera Staubeken se vyvezeme lanovkou Golmerbahn (v kartě) na GRÜNECK (1 893 m) k panoramatické vyhlídce na Verwallský masív se strhujícími formacemi Drei Türmen, Sulzfluh a Drusenfluh. Po krátké procházce se před námi objeví ZIMBA – tzv. Matterhorn Vorarlberska. Zájemci mohou vyzkoušet první Vorarlberskou horskou dráhu „Alpin-coaster“ vedoucí 2,6 km z Latschau do Vandansu (není v kartě). Po poledni se projedeme Silbertalským údolím vonícím divokou romantikou a ze stejnojmenné vesnice vyjedeme lanovkou pod KRISTALBERG (1 443 m), kde stojí nejstarší gotický Boží stánek v celém Montafonu – kostelík sv. Agáty (v kartě). Odpoledne nás čeká odpočinek a relaxace v areálu AQUARENA v St. Gallenkirchu (v kartě), v komplexu vodních radovánek uzpůsobeného do každého počasí. Vrátíme se na ubytování, večeře.

6. den
Po snídani se vypravíme malebnou vorarlberskou krajinou k německým hranicím. V oblasti Bodamského jezera si uděláme krátkou zastávku v LINDAU se starobylým jádrem, kde budeme mít možnost seznámit se s typickou „lindauerskou“ architekturou i symbolem města bavorským lvem. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045