Římské Koloseum, Itálie

Advent v Paříži a Versailles

Destinace: Francie
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Advent v Paříži a Versailles Advent v Paříži a Versailles Advent v Paříži a Versailles Advent v Paříži a Versailles Advent v Paříži a Versailles Advent v Paříži a Versailles Advent v Paříži a Versailles Advent v Paříži a Versailles

Popis zájezdu

Popis
PAŘÍŽ • VERSAILLES

Cena zahrnuje
• dopravu luxusním autobusem • 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš. • 3× snídani • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje
• pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)


Příplatky
• jednolůžkový pokoj 1 990 Kč Slevy: • 3. osoba na přistýlce (omezený počet) 500 Kč

Způsob prodeje
on-line

Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna, Prahy v brzkých ranních hodinách (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč) přes Německo do Francie. Ubytování v hotelu na předměstí Paříže.

2. den
Po snídani odjedeme do centra Paříže a vydáme se na okružní jízdu autobusem kolem Eiffelovy věže, dále kolem nejstarší pařížské university Sorbony, Pantheonu, postaveného k uctění památky slavných Francouzů, Lucemburských zahrad, ke chrámu Notre Dame, který budeme mít možnost také navštívit. Poté budeme pokračovat autobusem kolem ostrova Cité , Justicního paláce, mostu Pont Neuf, Burbonského paláce pres náměstí Svornosti a kolem chrámu Madeleine na bulvár Capucines k Muzeu parfému Fragonard. Zde si zájemci mohou poslechnout výklad o historii a výrobě parfémů s prezentací jednotlivých vůní a možností nákupu za výhodné tovární ceny. Ostatní mohou individuálně navštívit chrám Madeleine. Dále projedeme kolem Opery Garnier a přes náměstí Vendome se Slavkovským sloupem k Louvru . Možnost návštěvy nejvýznačnějšího světového muzea s mnoha starověkými sbírkami i sbírkami obrazů v čele s Monou Lisou. Přejedeme na Montmartre, bulváry se slavnými kabarety jako Moulin Rouge, náměstí Pigalle, projdeme se po stopách slavných umělců a malířů (Jean Marais, Pablo Picasso aj.), kolem baziliky Sacré Coeur , na náměstí Tertre plné kavárniček a malujících umělců. Možnost večere v lidové hospůdce, během níž ochutnáte francouzskou specialitu. Odjezd na hotel.

3. den
Po snídani se vydáme do Versailles – královského sídla proslulého svým zámkem a zahradami. Budeme moci navštívit interiéry s mnoha reprezentačními komnatami, kaplí, apartmány krále Ludvíka XIV, Zrcadlovou síní a projdeme se také po rozsáhlých zahradách. Přejedeme do čtvrti La Defence, centra obchodu a administrativy, skládajícího se z mnoha mrakodrapů. Zde budeme mít volno k prohlídce této moderní čtvrti i návštěvě největších adventních trhu v oblasti Paříže , tzv. Ježíškovy vesničky, sestávající z více než 350 stánků na ploše 12.000 m2. Budeme mít možnost ochutnat speciality z různých oblastí Francie i vybrat si z mnoha vánočních dekorací a ozdob. Poté odjedeme do centra Paříže kolem Vítězného oblouku a po Elysejských polích do čtvrti Grand Boulevards, kde si můžeme nakoupit vánoční dárky např. v Galeries Lafayete a dalších obchodech, zájemci mohou navštívit muzeum voskových figurín Grevin, či jen tak posedět v malebných kavárničkách. Možnost večere v restauraci. Po večeři jízda noční Paříží, přejezd do čtvrti Montparnasse, kde vystoupáme na nejvyšší pařížskou budovu Tour Montparnasse a vychutnáme si velkolepé výhledy na noční Paříž a blikající Eiffelovu vež . Odjezd na hotel.

4. den
Po snídani přejedeme k Eiffelove věži s možností návštěvy této pařížské dominanty. Budeme moci vyjet nahoru výtahem nebo jít pěšky po schodech a podívat se na nádherně vyzdobené město z ptačí perspektivy. Během osobního volna můžeme navštívit např. rozsáhlé adventní trhy na Elysejských polích a ochutnat zde „vin chaude“ svařené víno, „crepes“ palačinky, „charcuterie“ francouzské uzeniny či si zakoupit umělecké a řemeslné výrobky. Budeme mít také dostatek času k návštěvě muzeí dle vlastního výběru – d´Orsay v budově bývalého nádraží se sbírkou umění 19. a 20. století, Centre Pompidou „budovy naruby“ s muzeem nejmodernějšího umění, Invalidovny s vojenským muzeem a hrobkou císaře Napoleona, Vítězného oblouku, Pantheonu s hroby slavných Francouzů, Svaté kaple, interiéru slavné pařížské Opery , nákupů vánočních dárků, posezení v kavárně aj., s výběrem poradí průvodce. Odpoledne se všichni sejdeme na nábřeží řeky Seiny. S Paříží se můžeme rozloučit z hladiny reky během plavby po Seine. Ve večerních hodinách odjezd, noční jízda přes Německo.

5. den
Příjezd do Prahy v poledních, do Brna v odpoledních hodinách.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045