Římské Koloseum, Itálie

Advent v Krakově - městě králů a umění

Destinace: Polsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava: Polopenze
Cena za osobu od: 2.290,-
Advent v Krakově - městě králů a umění Advent v Krakově - městě králů a umění Advent v Krakově - městě králů a umění Advent v Krakově - městě králů a umění Advent v Krakově - městě králů a umění Advent v Krakově - městě králů a umění Advent v Krakově - městě králů a umění Advent v Krakově - městě králů a umění Advent v Krakově - městě králů a umění Advent v Krakově - městě králů a umění

Popis zájezdu

Cena zahrnuje
dopravu klim. autobusem, 1x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Trasa
WIELICZKA - KRAKOV

Cena nezahrnuje
vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 60 PLN.

Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách. Ve městě WIELICZKA (UNESCO) sestoupíme hluboko do podzemí, abychom poznali světově unikátní muzeum těžby soli. Nachází se zde nejméně 300 kilometrů chodeb v hloubce až 327 metrů. Vedle podzemních sálů přímo gigantických rozměrů uvidíme solná jezera, solnou kapli, lustry, reliéfy nebo jedinečné ze soli vytesané sochy známých osobností, které berou dech. Můžeme zde spatřit mimo jiné nádherný oltář s reliéfem Poslední večeře podle obrazu da Vinciho. Poté se přesuneme do KRAKOVA (UNESCO), jehož dominantou a turistickým magnetem vrch Wawel na levém břehu Visly, kde se tyčí impozantní Královský hrad. V adventní době je vstup na hrad Wawel zdarma a zájemci si jej budou moci prohlédnout! Zavítáme také na největší evropské náměstí Rynek, který hostí jedny z největších a nejstarších evropských adventních trhů. Nabízejí se zde tradiční jídla a umělecké řemeslné produkty. Místní specialitou je pitný med, jehož výroba je velmi podobná jako u vína. Budete zde moci ochutnat smažené pstruhy, tradiční klobásky a například také věhlasný prejt. Vašim uším dozajista zalahodí zvuk trubky hejnala, který zní vysoko z věže! Každý rok tu také probíhá soutěž o nejhezčí tradiční krakovský betlém. V těch místních se jako motivy objevují krakovské kostely i hrad Wawel, stejně tak jako osobnosti polské minulosti i současnosti. Přejedeme na ubytování.

2. den
Dnes nás se vrátíme zpět do bývalého sídelního města polských králů - města Krakov. Shlédneme druhou nejstarší univerzitu ve střední Evropě (po Karlově Univerzitě), věž bývalé radnice ze 14. století, kostel Nanebevzetí Panny Marie (ukrývající jedno z vrcholných děl polského gotického umění, oltář z dílny Wita Stwosza) a především mohutnou budovu Sukiennice, místo, kde se dříve prodávaly látky, hlavně sukno. Neopomeneme projít židovskou čtvrť Kazimierz, kolem mnoha atraktivních historických domů, paláců a náměstí s kostely. Odpoledne odjedeme do ČR, příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Termíny zájezdu

OdDoDnyStravaCena za osobu
1.12. (So)2.12. (Ne)2Polopenze2.290,- Kč

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045