Římské Koloseum, Itálie

Advent v Krakově

Destinace: Polsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava: Polopenze
Cena za osobu od: 2.290,-
Advent v Krakově Advent v Krakově Advent v Krakově Advent v Krakově Advent v Krakově Advent v Krakově

Popis zájezdu

Popis
KRAKOV

Cena zahrnuje
• dopravu klimatizovaným autobusem • 1× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš. • 1× polopenzi • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje
• pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Příplatky
• jednolůžkový pokoj 280 Kč

Způsob prodeje
on-line

Program zájezdu

1. den
Z Brna (další nástupní místa: Ostrava 0 Kč, Frýdek-Místek 0 Kč, Nový Jičín 0 Kč, Hranice na Moravě 0 Kč, Lipník nad Bečvou 0 Kč, Olomouc 0 Kč, Přerov 0 Kč, Prostějov 0 Kč, Vyškov 0 Kč) odjedeme v brzkých ranních hodinách. Naší první zastávkou bude Wieliczka (UNESCO), kde sestoupíme hluboko do podzemí, abychom poznali světově unikátní muzeum těžby soli. Vedle podzemních sálů přímo gigantických rozměrů uvidíme solná jezera, solnou kapli nebo ze soli vytesané sochy známých osobností. Poté se přesuneme do Krakova (UNESCO), kde největší evropské náměstí Rynek hostí jedny z největších a nejstarších evropských adventních trhů. Nabízejí se zde tradiční jídla a umělecké řemeslné produkty. Místní specialitou je pitný med, jehož výroba je velmi podobná jako u vína. Budeme zde moci ochutnat smažené pstruhy, tradiční klobásky a například také věhlasný prejt. Našim uším dozajista zalahodí zvuk trubky hejnala, který zní z vysoké věže! Každý rok tu také probíhá soutěž o nejhezčí tradiční krakovský betlém. V těch místních se jako motivy objevují krakovské kostely i hrad Wawel, stejně tak jako osobnosti polské minulosti i současnosti. Přejezd na ubytování, večeře, nocleh.

2. den
Po snídani nás čeká prohlídka bývalého sídelního města polských králů – města Krakov. Dominantou a turistickým magnetem Krakova je vrch Wawel na levém břehu Visly, kde se tyčí impozantní Královský hrad, kde si můžeme prohlédnout okázalé hrobky polských králů a královen. V adventní době je vstup na hrad Wawel zdarma! V Krakově shlédneme také druhou nejstarší univerzitu ve střední Evropě (po Karlově Univerzitě). Neopomeneme se projít židovskou čtvrtí Kazimierz, kolem mnoha atraktivních historických domů, paláců a náměstí s kostely. Odpoledne odjedeme do ČR, příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Termíny zájezdu

OdDoDnyStravaCena za osobu
1.12. (So)2.12. (Ne)2Polopenze2.290,- Kč

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045