Římské Koloseum, Itálie

Advent v Krakově

Destinace: Polsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Advent v Krakově Advent v Krakově Advent v Krakově Advent v Krakově Advent v Krakově Advent v Krakově Advent v Krakově Advent v Krakově

Popis zájezdu

Cena zahrnuje
dopravu klim. autobusem, 1x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, 1x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Příplatky
1/1 - 280 Kč, pojištění A, B, C.

Trasa
solné sochy, královské hrobky, tradiční betlémy a horký med

Cena nezahrnuje
pojištění storna a LV, vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 60 PLN.

Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách. Ve městě WIELICZKA sestoupíme hluboko do podzemí, abychom poznali světově unikátní muzeum těžby soli. Vedle podzemních sálů přímo gigantických rozměrů uvidíme solná jezera, solnou kapli nebo ze soli vytesané sochy známých osobností. Poté se přesuneme do KRAKOVA, kde největší evropské náměstí Rynek hostí jedny z největších a nejstarších evropských adventních trhů. Nabízejí se zde tradiční jídla a umělecké řemeslné produkty. Místní specialitou je pitný med, jehož výroba je velmi podobná jako u vína. Budete zde moci ochutnat smažené pstruhy, tradiční klobásky a například také věhlasný prejt. Vašim uším dozajista zalahodí zvuk trubky hejnala, který zní vysoko z věže! Každý rok tu také probíhá soutěž o nejhezčí tradiční krakovský betlém. V těch místních se jako motivy objevují krakovské kostely i hrad Wawel, stejně tak jako osobnosti polské minulosti i současnosti. Přejezd na ubytování.

2. den
Dnes nás čeká prohlídka bývalého sídelního města polských králů - města Krakov. Dominantou a turistickým magnetem Krakova je vrch Wawel na levém břehu Visly, kde se tyčí impozantní Královský hrad. V adventní době je vstup na hrad Wawel zdarma! V Krakově shlédneme také druhou nejstarší univerzitu ve střední Evorpě (po Karlově Univerzitě). Neopomeneme projít židovskou čtvť Kazimierz, kolem mnoha atraktivních historických domů, paláců a náměstí s kostely. Odpolední odjezd do ČR, příjezd do Brna cca ve 22 h.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045