Římské Koloseum, Itálie

Advent v Budapešti

Destinace: Maďarsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Advent v Budapešti Advent v Budapešti Advent v Budapešti Advent v Budapešti Advent v Budapešti Advent v Budapešti Advent v Budapešti Advent v Budapešti Advent v Budapešti Advent v Budapešti Advent v Budapešti Advent v Budapešti

Popis zájezdu

Cena zahrnuje
dopravu klim. autobusem, 1× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Příplatky
1/1 - 350 Kč, pojištění A, B, C.

Trasa
…romanticky nasvětlená a kouzelně vyzdobená

Cena nezahrnuje
pojištění storna a LV, vstupy do lázní a navštívených objektů – cca 15 €.

Program zájezdu

1. den
Z Brna odjedeme v brzkých ranních hodinách přes Slovensko, v dopoledních hodinách přijedeme do BUDAPEŠTI (UNESCO). Nejprve vyjedeme na návrší Gellért, odkud budeme obdivovat nádherný pohled na Budu i Pešť. Poté navštívíme městskou tržnici, kde budeme mít možnost nakoupit různé druhy maďarských specialit. Projdeme si střed města s populární pěší zónou Váci, podíváme se na dunajské Korzo s „Princezničkou“, Pařížský dům i známou cukrárnu Gerbaud, která se nachází na náměstí Vörösmarty. Na tomto místě se pořádá tradiční jarmark, který je doprovázen vystoupeními folklórních souborů a jiných umělců. Vychutnáme si vánoční náladu se šálkem punče, můžeme také nakoupit dárky pro své blízké nebo se projít k bazilice sv. Štěpána. Večer se ubytujeme v hotelu.

2. den
Po snídani se zastavíme v Budě, kde se podíváme k Matyášovu chrámu. Z Rybářské bašty se nám rozevře kouzelný pohled přes řeku Dunaj a uvidíme i novogotickou budovu Parlamentu a Řetězový most. Procházkou půjdeme dál k hradnímu divadlu, k Sándorovu paláci a k vyhlídkové terase před Maďarskou národní galerií. Poté se projdeme Peští. Pojedeme po slavné Andrássyho třídě, na které se nachází řada muzeí, divadel, významných městských budov a také celá plejáda obchodů s luxusním zbožím, restaurací a kaváren. Hlavní dominantou je novorenesanční budova Státní Opery. Andrássyho třída končí na náměstí Hrdinů, kde si připomeneme více než tisíciletou historii Maďarů. Uvidíme Muzeum krásných umění i hrad Vajdahunyad s parkem Városliget. Odpoledne navštívíme termální lázně secesního hotelu Gellért, jednu z pých města, kromě termálních bazénů s teplou vodou 36 - 38°C a sauny zde nalezneme také plavecký bazén v římském stylu s umělým vlnobitím. Odjedeme do ČR, příjezd do Brna cca ve 22.30 hod.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045