Římské Koloseum, Itálie

Adriatická Riviéra A Umbrie (Hotel)

Destinace: Itálie
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Adriatická Riviéra A Umbrie (Hotel) Adriatická Riviéra A Umbrie (Hotel)

Popis zájezdu

Středověké památky i romantická zákoutí jediného vnitrozemského regionu Itálie - Umbrie. Historické skvosty zapsané v seznamu UNESCO - Assisi, Urbino i Ravenna. Desítky dochovaných historických památek i půvabná městečka s úžasnou atmosférou. Koupání na západním břehu Jaderského moře - na italské Adriatické riviéře - desítky kilometrů písečných pláží.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha - Arezzo.
Přes Německo a Rakousko do Itálie. Arezzo: starobylé město ve středu čtyř údolí s mnoha starými paláci, monumentálními kostely a krásným náměstím Piazza Grande. Cortona: etruské město obklopené hradbami, olivovými háji a vinicemi, zajímavé bludiště starých uliček a středověkých domů. Přejezd do oblasti Chianciano Terme, ubytování.

3.den: Perugia.
Kopcovitou krajinou kolem Trasimenského jezera - největší jezero na jih od Alp. Perugia: hlavní město Umbrie s úžasnou atmosférou zpřítomňující etruskou, řeckou i středověkou minulost. Nádherné středověké centrum, opevnění, paláce a kostely. Assisi: nejvýznamnější italské poutní místo, místo narození sv. Františka. Bazilika vybudovaná nad jeho hrobem zdobená freskami (UNESCO). Přejezd přes Apeniny do oblasti Rimini, ubytování u moře.

4.den: San Marino.
Koupání, odpočinek na pláži. Odpoledne výlet do nejstarší republiky na světě - San Marino - město postavené na hoře Monte Titano (755 m), tržiště, romantické uličky i krásné výhledy do širokého okolí.

5.den: San Leo, Urbino.
San Leo: dlážděné uličky, farní kostel z 9. století a románská katedrála. Návštěva hradu na skále nad městem, krásný pohled na okolní krajinu. Jedno z nejkrásnějších měst v Itálii - Urbino: historické centrum (UNESCO), nádherné uličky i vznešené vévodské paláce. Odpoledne možnost koupání.

6.den: *Gubbio, Frassati.
Pobyt u moře. *Fakultativní výlet do jednoho z nejstarších měst Umbrie - Gubbio. Město ležící na úpatí hory Monte Ingino se středověkou atmosférou, křivolakými uličkami a domy s terakotovými taškami. Dóm ze 13. století, středověká ulička Via dei Consoli i Fontána bláznů - Fontana dei Matti. Návštěva jeskyně Frassati (cena 290 Kč).

7.-8.den: Ravenna - Praha.
Ravenna (UNESCO): bývalá metropole Západořímské říše, nyní přístavní město. Raně křesťanské mozaiky a stavby. Přes Německo a Rakousko domů.

Délka tras:
autobusem 3300 km, pěšky 4x 4-6 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 25-30 °C, voda 21-23 °C
Odjezdy:
Slaný, Kladno, Praha, Příbram, České Budějovice

Termín č.031:
29.6.-6.7.2014
cena v Kč: 10 990,-
V ceně je:
doprava klimatizovaným autobusem včetně mýt a poplatků, 5x ubytování v hotelu s polopenzí (dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045