Římské Koloseum, Itálie

Vietnam - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do VietnamuNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Vietnamu? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Vietnamu 2018 - ilustrační fotografie

Vítejte ve světě, kde jsou barvy živější, kde je krajina výraznější, pobřeží dramatičtější, historie podmanivější, kde jsou chutě dokonalejší, kde život znamená žít v rychlém jízdním pruhu. Tento svět je Vietnam, poslední asijský drak probuzený ze svého spánku. Vietnam je národem odhodlaných optimistů, kteří přestáli válku po válce, přežili kolonialismus a komunismus a nyní bojují s kapitalismem. Pokud se sem rozhodnete vydat a zažít tu nefalšovanou atmosféru země, prozkoumejte zdejší velkoměsta, ve kterých se setkává minulost s budoucností. Můžete spatřít starobylé pagody stojící hned vedle moderních budov. A to není vše, mnoho zážitků na vás čeká i při objevování přírodních krás země.

Na severu země na vás čeká hlavní město Hanoj. Samotný název znamená "město ležící na řece". V samém srdci města již několik let probíhají archeologické vykopávky, které již přinesly výsledky ve formě nálezu pozůstatků staveb ze 7. až 8. století n. l. Nejvyhledávanějšími památkami jsou zde Pagoda na jednom pilíři stojící uprostřed krásného jezírka s lotosy a Chrám literatury z 11. století zasvěcený Konfuciovi. Určitě zajímavým místem je Stará čtvrť protkaná uličkami s mnohaletou historií, kde můžete koupit opravdu cokoliv. Navíc na okraji této čtvrti můžete obdivovat nejstarší hanojský chrám Bílého koně.

Dále můžete zamířit do centra Hanoje, kde se nachází Jezero navráceného meče s několika ostrůvky, na kterých můžete spatřit Chrám nefritové hory a Želví věž. Hanoj ještě nabizí pagodu Dien Huu s krásnou zahradou, chrám Quan Thanh z 11. století, pagodu Quan Su, Ho Chi Minhovo mauzolem z 20. století, chrám Hai Ba Trung z 12. století, Ho Chi Minhovo muzeum, Ho Chi Minhův dům, Hanojskou operu, most Long Bien, Historické muzeum, Muzeum umění, Vojenské muzeum atd.

Zhruba 60 km od města můžete navštívit krásný komplex pagod, který je téměř celý vytesán do skály a částečně se nachází i v jeskyních pohoří Huong Tich. K vidění je zde pagoda Chua Huong, pagoda Thien Chu či pagoda Giai Oan. Dostat se sem můžete pouze po vodě, takže zažijete neopakovatelnou jízdu na malých lodičkách po překrásné řece s lekníny. Vydat se můžete i do zálivu Halong, který vás uchvátí svou přírodou, ale také historickými památkami jako je pagoda Long Tien a chrám Cua Ong z počátku 19. století.

Poznávací zájezd do Vietnamu 2018 - ilustrační fotografie

Ve středu země objevíte město Hué s nejzachovalejším královským komplexem skládajícím se z opevnění, paláců a královských hrobek. Díky tomu je také zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Přezdívá se mu "Zakázané prurpurové město". Prohlídku můžete začít v citadele z 19. století stojící na břehu řeky Song Huong a obehnané ohromnými hradbami. Její dominantou je Vlajková věž. Uvnitř citadely nalezneme Císařské město s palácem Thai Hoa, pavilonem Hien Lamp a palácem Thai Binh. Dále ve městě a jeho okolí můžete spatřit pagodu Thien Mu z počátku 17. století s veží, chrámem a klášterem, Královské hrobky (Dong Khanh, Minh Mang, Tu Duc, Khai Dinh, Gia Long, Thieu Tri a Duc Duc) a zastřešený most Thanh Toan ve stejnojmenné vesnici.

Dalším městem, které nesmíte opomenout, je město Hoi An nacházející se též ve středu země. Její krásná historická Stará čtvrť s domky zdobenými dřevěnými řezbami ze 17. století je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Nalezneme zde tržiště, mosty, krásné chrámy a pagody. K vidění je tu kupecký dům Tan Ky z počátku 19. století, krásné sněmovní haly, zastřešený most Cau Nhat Ban z 16. století, svatyni Chua Cau, muzeum kultury Sa Huynh, chrám Quan Cong, Muzeum folklóru, Muzeum keramiky a Historické a kulturní muzeum města.

Na jihu země narazíte na Ho Chi Minhovo město. Asi nejvýznamnější částí města je původní město Saigon. K nejvyhledávanějším místům zde patří Palác nezávislosti z 20. století, Revoluční muzeum, pagoda Giac Lam z 18. století, pagoda Giac Vien z 19. století se vzácnými dřevěnými sochami, katedrála Notre Dame z 19. století, pagoda Vinh Nghiem z 20. století, Muzeum pozůstatků války, Historické muzeum,pagoda Quang Am z 1. poloviny 19. století, tržnice Binh Tay, mešita z 1. poloviny 20. století, Chrám Mariamman z 19. století, pagoda Thien Hau, pagoda Xa Loi, pagoda Phung Son.

Poznávací zájezd do Vietnamu 2018 - ilustrační fotografie

Dále můžete navštívit vesnici Trang An s pagodou Quynh Lam z 5.- 6. století, město Mong Cai s kostelem Tra Co z 19. století, město Hai Phong s pagodou Du Hang a společenským domem Hang Kenh z 19. století, národní park Bach Ma, prameny Suoi Voi, Mramorové hory, město Danang s citadelou Dien Hau z počátku 19. století, společenskými domy Hai Chau či Tuy Loan, Čamským muzeem a mnoha chrámy, národní park Ba Be, čamské město Tra Kieu s pevností, město Dong Duong s ruinami čamské říše, město My Son s posvatným komplexem zahrnujícím pozůstatky chrámů a věží, které je zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO, dále město Dalat s Letním palácem císaře Bao Daie z 1. poloviny 20. století, extravagantním domem a galerií Hang Nga, pagodami Linh Son, Thieng Vuong a Linh Phong a 2 dalšími palácemi, národní park Cat Be, vesnici Quang Tri s vybombardovaným kostelem a školou, vesnici Vinh Moc s nedalekými podzemními tunely sloužícími během války jako domov stovkám vesničanů, město Nha Thrang s katedrálou z 1. poloviny 20. století, pagodou Long Son a nedalekými věžemi Po Nagar ze 7.- 12. století, největší jeskynní prochůd světa Hang Son Doong nacházející se v národním parku Phong Nha-Ke Bang zapsaném na Seznamu světového dědictví UNESCO a vesnici Bat Trang proslulou dlouholetou tradicí výroby keramiky.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Vietnamu

Popis SAIGON • DELTA MEKONGU • HUE • DANANG • MRAMOROVÉ HORY • HOI AN • HANOI • HALONG BAY Zájezd s českým průvodcem Cena zahrnuje • leteckou přepravu do Vietnamu a zpět vč. letištních tax...
Klasický poznávacíVietnam
Skvělý, exotikou a poznáním nabitý program zájezdu po Vietnamu v doprovodu skvělého českého průvodce! Poloha: Dle programu Dle programu
Klasický poznávacíVietnamem od severu k jihu
Klasický poznávacíVietnam Krásný A Neznámý
Vietnam, to je země, kterou nemůžete vynechat, pokud jste si oblíbili cesty do Asie. Vietnam se v minulém století tolik změnil jako téměř žádná jiná země na světě. A mění se dál! Metropole Saigon neustále...
Vietnam, to je země, kterou nemůžete vynechat, pokud jste si oblíbili cesty do Asie. Vietnam se v minulém století tolik změnil jako téměř žádná jiná země na světě. A mění se dál! Metropole Saigon neustále...
Novinka roku 2017 vás zavede mezi jednoznačně nejzajímavější partie severního Vietnamu. Nejdříve po příletu do Vietnamu začneme prohlídkou hlavního města Hanoje, kde strávíme 3 dny a budeme zde obdivovat...
Klasický poznávacíVietnam - Velký Okruh
Náš podrobný poznávací zájezd do Vietnamu Vás seznámí s přírodními krásami a zajímavostmi i bohatou kulturou a historií této jihoasijské země. Vietnam je země velmi zajímavá, kterou proslavila zejména...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045