Římské Koloseum, Itálie

Ukrajina - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do UkrajinyNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Ukrajiny? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Ukrajiny 2018 - ilustrační fotografie

Ukrajina je zemí nacházející se ve východní Evropě. Jejími sousedy jsou Rusko, Moldavsko, Rumunsko, Slovensko, Polsko, Bělorusko a Maďarsko. Jak by se dala Ukrajina popsat? Jako země s překrásnou přírodou, přátelskými a pohostinnými obyvateli, starodávnými vesničkami a městy plnými krásných pravoslavných kostelů a chrámů. Navštívit zde určitě musíte Sedm divů Ukrajiny, mezi něž patří - parkový komplex Sofijivka v Umani, Kyjevskopečerská lávra a chrám sv. Sofie v Kyjevi, historický komplex v Kamenci Podolském, ostrov Chortycja, ruiny antického města Chersonésos v Sevastopolu a Chotynská pevnost v Chotyni. Ukrajina je ideálním místem pro vaši dovolené, kterou můžete strávit jak na perle Černého moře na Krymu či poznáváním této unikátní země.

Hlavním městem je Kyjev nacházející se na obou březích řeky Dněpr. Centrum města je tvořeno náměstím Majdan Nezaležnosti a ulicí Chreščatyk. Zde můžete spatřit prestižní univerzitu Tarase Ševčenka a pomník Matka vlasti. Dominantou města je katedrála sv. Sofie z 11. století s překrásnými zlatými kopulemi a je také zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dalšími památkami města jsou pravoslavný chrám sv. Vladimíra z 19. století, pravoslavný chrám sv. Michala, barokní chrám sv. Ondřeje z 18. století, pravoslavný klášterní komplex Kyjevskopečerská lávra z 11. století. Asi 50 km odtud se nachází město Poltava s chrámem Povýšení kříže z počátku 18. století, Gogolovým divadlem, kostelem Spasitele ze 17. století, Velkou synagogou a železným toskánským sloupem.

Druhým největším městem je Charkov ležící na severovýchodě země. Nejvyhledávanější památkou města je Pokrovský chrám ze 17. století. Dále zde můžete vidět asi nejrozlehlejší evropské náměstí Svodoby s obrovskou konstruktivistickou budovou Deržpromu z 1. poloviny 20. století, Repinovu galerii, neo-byzantskou katedrálu Zvěstování, kapli sv. Tatiana, budovu Státní akademie kultury, největší evropský buddhistický chrám z 21. století, chrám a památník Alexandra Něvského či si můžete odpočinout v krásném parku Gorky.

Poznávací zájezd do Ukrajiny 2018 - ilustrační fotografie

Na jihu země můžete navštívit město Oděsa s Potěmkinovými schody, katakombami, Muzeem partyzánské slávy, Archeologickým muzeem, krásnou budovou Opery a baletu, palácem hraběte Voroncova z 1. poloviny 19. století a pomníkem vévody de Richelieu. Na východě na vás čeká město Doněck tzv. "Město památníků". K vidění je zde více než 260 památníků a pomníků či jedna z největších botanických zahrad v Evropě.

Na severozápadě naleznete město Lvov. Prohlédnout si zde můžete Arménskou katedrálou, vrcholek Vysokyj Zamok s pozůstatky hradního opevnění, Lvovskou operu, secesní budovu hlavního nádraží, historické centrum s krásnou renesanční radnicí, Katedrální chrám, Kostel dominikánů zasvěcený Božímu Tělu z 18. století, řeckokatolickou katedrálu sv. Jiří, Muzeum lidové architektury a života, Ševčenkův památník, renesanční Královský zámek.

Na západě země nesmíte opomenout město Užhorod. Dominantou města je Užhorodská synagoga. Dále zde nalezneme budovu sídla Županátu z počátku 19. století, ruiny Užhorodského hradu z 12. století, botanickou zahradu, Horjanskou rotundu z 12. století, skanzen rusínské kultury a krásný Podzamkovyj Park. Zhruba 40 km odtud se nalézá město Mukačevo s římskokatolickým kostelem z 19. století, dům Bilyj Budynok z 15. století sloužící jako radnice, Rákocsiho palácem, sousoším Cyrila a Metoděje, klášterem sv. Mikuláše z 18. století, dřevěným kostelíkem z 18. století, hradem Palanok ze 14. století a Zakarpatským oblastním vlastivědným muzeem. V okolí městečka můžeme ještě navštívit dřevěný lovecký zámeček Šenbornů či dřevěný kostel sv. Mikuláše z 18. století.

Poznávací zájezd do Ukrajiny 2018 - ilustrační fotografie

Na jihozápádě na vás čeká jedno z nejkrásnějších měst země, město Kamenec Podolský. K vidění je zde jeden ze Sedmi divů Ukrajiny - historický komplex, dále Turecká pevnost ze 14. století s Historickým muzeem, zbytky hradeb ze 14. století, krásná radnice, dominikánský kostel ze 16. století, katolický dóm, kostel sv. Petra a Pavla ze 16. století a Turecký most.

Na severu země se nachází "muzeum pod širým nebem", město Černigov. Díky tomu, že se zde nachází mnoho starověkých kostelů a posvátných míst je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Vidět zde můžete pozůstatky pevnosti Dětinec z 16. století, katedrálu Borise a Gleba, katedrálu Proměny Páně z 11. století, Kateřinský kostel z 18. století s Muzeem lidového umění, Černigovské historické muzeum, kostel sv. Paraskevě ze 12. století, klášter Jelecky, Uspenskou katedrálu, Trojitský klášter a Černigovské podzemní město s mnoha kláštery, kostely a katakombami.

Mezi další vzácné památky patří přírodní památka ostrov Chortycja s Muzeem záporožského kozáctva ve městě Záporoží, zřícenina hradu Korolevo ze 12. století nedaleko města Vinohradiv, mešita Džuma-Džami z 16. století, klášter dervišu Tekle ze 14. století a budovu Karaimů ve městě Jevpatorija, překrásný palác chána Krym-Gireja z 16. století s muzeem a fontánou slz ve městě Bachčisaraj, Černobyl, Solotvinská jezera, Mramorová jeskyně, pozůstatky pevnosti ze 14. století, minaret Mufti-Džami ze 17. století, palác Stamboli a židovský hřbitov ve městě Feodosija, jezero Sasyk, botanická zahrada ve městě Nikita, zajímavé skalní útvary.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045