Římské Koloseum, Itálie

Thajsko - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do ThajskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Thajska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Thajska 2018 - ilustrační fotografie

Exotická země Thajsko, leží v jihovýchodní Asii. Ze všech koutů na vás dýchá, buddhistické učení mísící se s vůní Orientu a vy si připadáte jako byste se ocitli v nějaké pohádce. Pokud chcete poznat tento úchvatný kout země, jako první řešení se nabízí vydat se na nějaký poznávací zájezd. Těšit se můžete na nádherné bílé písčité pláže, křišťálové modré moře skýtající opravdový podmořský ráj korálových útesů, krásu přírodních parků, unikátní stavby buddhistických chrámů a mnoho dalších historických památek. Kromě nádherných chrámů a přírody vám určitě zachutná i thajská kuchyně, která se v mnohém liší od té naší středoevropské.

Vaše první kroky by určitě měly směřovat do hlavního města, do Bangkoku. Thajci ho nazývají Krung Thep "Město andělů". Nalezneme ho v thajském zálivu, na řekce Chao Phraya. Je to místo luxusních domů a vil, přeplněných tržišť, rušné dopravy a nádherných buddhistických chrámů. První vaší zastávkou by měl být Královský palác z 18. století nacházející se u parku Sanam Luang. Aby vám byl umožněn vstup do tohoto paláce, musíte být řádně oblečeni. Což znamená kalhoty či šaty až na zem, boty s uzavřenou patou a žadná tílka. Prohlídka paláce začíná v chrámu Phra Keo, který se pyšní nejsvatější sochou v zemi, "Smaragdovým Buddhou". Ten byl objeven v 15. století ve městě Chiang Rai. Také si zde můžete prohlédnout mnoho dalších krásných soch a čtyři zlaté stúpy, kde je, mimo jiné, uložena část kosti samotného Buddhy. Dále zde nalezneme královské mauzoleum a knihovnu. Zdejší zdi jsou zdobeny nádhernými obrazy zachycující život Ramakienu. Teď už opustíme Královský palác a vydáme se na prohlídku parku Sanam Luang kde se od konce února do poloviny dubna koná pouštění draků. Pokud se ocitnete v Bankoku v tento čas, bude to pro vás určitě velmi zajímavý zážitek. Asi nejznámější částí Bangkoku je Zlatá hora, z které se vám naskytne nezapomenutelný pohled na celé město.

Většina bangkokských památek se nalézá na levém břehu řeky, ale i na druhé straně stojí pár zajímavých míst, která byste něměli vynechat. Kromě pevnosti Arun je zde také královská loděnice, muzea Siriraj a Jima Thompsona, dům z 19. století,Kamthieng s etnologickým muzeem a nebo palác Suan Pakkad s muzeem tradic a umění.Večer se Bangkok promění v hříšné město plné barů, diskoték a klubů.

Poznávací zájezd do Thajska 2018 - ilustrační fotografie

Severní část Thajska je asi tou nejnavštěvovanější. Turisty sem láká nádherná krajina, kde se pěstuje rýže, ovoce a zelenina. Nalezneme zde nejstarší thajská království Chiang Mai, Sukhotaj a Chiang Saen. Centrem oblasti je město Chiang Mai. Je mu přezdíváno "Růže severu" a dříve se mu říkalo "město dvanácti jazyků". Leží na břehu řeky Ping a jeho dominantou je hora Doi Suthep. V celém městě je k vidění asi 300 různých chrámů pocházejících ze 13.- 16. století. Ty nejznámější se nacházejí uvnitř městských hradeb na ulici Ratchadamnoen a jejím okolí. Nejstarším chrámem je Chiang Mai je Giang Man. Chrám postavený ve 13. století se sochou křišťálového Buddhy. Na západ od městských hradeb bychom nalezli chrám Suan Dok s chedi určenou k uchování části Buddhových ostatků a jednu z největších thajských soch, bronzového Buddhu. Asi 15 km od města leží jeden z nejuctvívanějších thajských chrámů Phra That Doi Suthep. Podle legendy měl vybrat bílý slon místo pro uschování zbytku Buddhových ostatků a označil právě toto místo, kde byl později chrám vybudován. Na samotné hoře Doi Suthep se nachází stúpa vycházející z hinduistické představy o středu vesmíru a je považována za důležité duchovní centrum.

Samotné město a jeho okolí je také vyhledávaným místem pro skvělé nákupní možnosti. Místní vesnice nabízejí různé tradiční výrobky z hedvábí, bavlny, dřeva, hlíny či stříbra, které nabízejí turistům ke koupi. Zajímavou atrakcí je také národní park Doi Inthanon s krásnými vodopády Mae Ya a Mae Klang a stúpou krále Inthawichayanona. Ve městě Lampang můžete objevovat krásy pevnosti Phra That Lampang Luang a jedinečný 2400 let starý strom.

Dalším důležitým thajským městem je Sukhothaj. Pouhých 12 km od něj se nalézá chrám Mahathat jehož chedi má tvar lotosového květu, který symbolizuje čistotu Buddhova učení. Západním směrem od města Chiang Mai se nachází městečko Pai, jinak zvané "město tří mlh" či "thajské Švýcarsko". V okolí města můžete navštívit rozlehlé jeskyně Tham Lot s nalezištěm starodávné keramiky a dřevěných rakví. Samotný Pai je výborným výchozím bodem pro různé poznávací výlety a zajímavostí je, že si jeho okolí vybírají i k natáčení filmaři. Každoročně se zde koná koncem března slavnost, kdy nový, již holohlaví mniši, projíždí městem na koních nebo jsou neseni na ramenech přímo do kláštera.

Poznávací zájezd do Thajska 2018 - ilustrační fotografie

Náš poznávací zájezd pokračuje dále do jižní části Thajska. Zde byste měli navštívit město Chumphon, v jehož okolí můžete nalézt svatyni prince Chumpona. Zastavíme se také v bývalém hlavním města jižního thajska, Chaiyi, kde je k vidění klášter Suan Mokh, meditační klášter Than Nam a chrám Phra Boromathet Chaiya. Nyní se již zaměříme na ostrovy. Prvním bude Samui, nebo-li "Kokosový ostrov", který je 3. nevětším thajským ostrovem. Velkým turistickým lákadlem je 12 metrů vysoká socha Velkého Buddhy a kamenné útvary Hin Ta "dědeček" a Hin Yai "babička". Zhruba 30 km západním směrem, od ostrova Samui, se nachází mořský národní park Ang Thong skýtající 42 malých ostrovů pokrytých převážně pralesem a také zde můžete narazit na vzácnou bílou orchidej. Na ostrově Ko Mao se můžete kochat pohledem na smaragdové jezero Talay Nai.

Po 12 km severním směrem se nachází ostrov Ko Phangan. Jeho největším lákadlem jsou nádherné pláže Haad Son, Bottle Beach a Haad Salad. Asi 80 km od Phuketu narazíte na letovisko Khao Lak. V roce 2004 bylo zdevastováno ničivou vlnou tsunami a dlouho se vzpamatovávalo z této tragédie. Dnes je již po kompletní rekonstrukci a ti, kdo se rádi potápějí, vědí jaké podmořské krásy se skrývají v národním parku Similan.

Asi nejvýznamnějším ostrovem Thajska, co se týče cestovního ruchu, je ostrov Phuket nacházející se v Andamanském moři. S pevninou ho pojí umikátní most milenců "Sarasim". Navštívit zde můžete chrám Phra Tong se sochou zlatého Buddhy. Jižně odtud na nás čeká sousoší sester Mook a Chaan, které se proslavily během barmské invaze. Dále se zde nalézá nejstarší čínský chrám Put Jaw z 19. století, chrám Chalong a pomník těžby cínu Saphan Hin. V zátoce Phan Nga na nás čeká městečko Phang Nga s horou připomínající klečíčího slona Khao Chang, unikátní krápníkovou jeskyní Pung Chang a národním parkem. Ostrov Krabi je vyjímečný nádhernými vápencovitými útvary, tropickým deštným pralesem a 40 milionů let starými fosíliemi. V jeho okolí najdeme nádherný klášter Tham Sua "Tygří jeskyně" s krásnou vyhlídkou a údolí starých stromů. Odtud se můžete vydat k horkým pramenům a smaragdovému jezírku. Opravdovým klenotem Andamanského moře je ostrov Phi Phi. Jako většina thajských ostrovů i jeho zasáhla vlna tsunami, ale rychle se vzpamatoval. Velkou slávu si získal díky tomu, že se zde natáčel americký film Pláž. Turisté nejčastěji navštěvují Vikinskou jeskyny, která je plná záhadných nástěnných maleb lodí.

Na samém cípu jižního Thajska na nás čeká město Phattalung, které je považováno za kolébku stínového divadla. Jeho symbolem je hora Khao Ok Thalu, na kterou se dostanete po schodech. Samotný Phattalung je největší thajskou rezervací vodního ptactva.Také můžete navštívit muslimské městečko Pattani, kde si můžete prohlédnout krásnou čínskou svatyni a mešitu Kreu Sem. Milovníci čistoty by se měli podívat do jednoho z nejčistších thajských měst Yala s jeskynním chrámem Na Tham, kde se nachází socha odpočívajícího Buddhy. A předposledním místem, o kterém si povíme, je město Narathiwat. Zde nalezneme největší thajskou zlatou sochu sedícího Buddhy a chrám Chonthara Sing He. Odtud asi 15 km severozápadním směrem nalezneme 300 let starou mešitu Al Hussein. Tím končíme naše vyprávění o Thajsku. Pokud se rozhodnete vydat se na poznávací zájezd do Thajska, určitě si vyberte období od listopadu do března, kdy je počasí na poznávaní mimořádných pamětihodností velice příjemné.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Thajska

Klasický poznávacíGolden Triangle & Thajsko
Vydejte se s námi do pohádkové země – exotického Thajska. Náš zájezd zahrnuje jak překrásné kulturní památky připomínající bohatou historii (Khmérské období – Lop Buri, období Sukhotai – památky v...
Klasický poznávacíThajsko
Zažijte exotickou cestu po dalekém Thajsku, na kterou rozhodně nezapomenete. Poloha: Dle programu Dle programu
Klasický poznávacíThajsko, Kambodža
Kombinace dvou úžasných zemí. Prožijte s námi pohodu, relax a poznání. Navštivte Thajsko a Kambodžu. Poloha: Dle programu Dle programu
Jihovýchodní Asie nabízí tolik významných míst, že není jednoduché rozhodnout se, kde s návštěvou začít. Jste-li cestovatelé prahnoucí po dobrodružství v podobě hlubokých džunglí, starodávných chrámů,...
Klasický poznávacíVelký okruh Jižním Thajskem
Klasický poznávacíVelký okruh severním Thajskem
Klasický poznávacíVelký okruh Thajskem
Trasa zájezdu Bangkok • Ayutthaya • Phitsanulok • Sukhothai • Chiang Rai • Chiang Mai
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045