Římské Koloseum, Itálie

Švédsko - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do ŠvédskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Švédska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Švédska 2018 - ilustrační fotografie

Švédsko patří mezi nejvyspělejší země na světě a pyšní se velmi vysokou urovní života. Nalezli bychom ho v severní Evropě a jeho sousedy jsou Finsko a Norsko. Charakterizovat bychom ho mohli slovy krásné polární noci, nedozírné pláně Laponska, kouzelná horská krajina, mnoho národních parků, žijící potomci germánských kmenů Gótů a a Svearů a velké množství historických památek. To vše a ještě mnohem více nám Švédsko nabízí. I když asi u většina z nás vyvolává představu zimy, není to úplně pravda. Pokud se vydáte na jih, můžete si zde odpočinout na nádherných plážích zalitých slunce.

Hlavním městem je Stockholm nacházející se na ostrovech na východním pobřeží Baltského moře. Opravdovou zajímavostí je zde radnice Stadshuset z 1. poloviny 20. století, v jejímž sále se každý rok vyhlašují některé z Nobelových cen. Jedním ze symbolů města je obří bílý golfový míček Globen. Nejstarší částí města je Staré město tzv. "Gamla Stan" ležící na ostrově Stadsholmen. Můžete se zde kochat krásnými středověký domky a kostelem Riddarholmskyrkan ze 13. století. Asi nejvyhledávanějším místem je zde nejstarší náměstí Stortorget s katedrálou Storkyrkan a Královským palácem z 18. století. Nedaleko odtud se nalézá budova Riddarhuset s rytířským sálem ze 17. století. Dále ve městě najdeme muzeum Alfreda Nobela, zajímavý mrakodrap HSB Turning Torso, nejdéle fungující restauraci světa Den Gyldene Freden z 1. poloviny 18. století, palác Skokloster, hřbitov Skogskyrkogården zapsaný na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, Vodní muzeum, palác Drottningholm z 16. století, Národní muzeum, Muzeum moderního umění, Skanzen, Historické muzeum, Muzeum lodi Vasa, krásný park a zahrady Millesgarden, Vojenské muzeum a archeologická naleziště Birka a Hovgarden z 8. století zapsaná na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Opravdu krásný výhled na město si můžete vychutnat z televizní věže Kaknäs na ostrově Norrmaln a pobavit se můžete zajít do zábavního parku Gröna Lund. A to není vše, jelikož ve městě naleznete okolo 70 muzeí, asi 15 kostelů a synagog a další krásné historické budovy. Asi 45 km odtud leží starobylé město Sigtuna. K vidění je zde kostel St. Per, kostel St. Olof z 12. století, pozůstatky kostela St. Lars, kostel Mariakyrkan z 13. století a muzeum Sigtuna. V samotném městě a jeho okolí se ještě nacházejí runové kameny, kterých zde bylo objeveno více než 160.

Poznávací zájezd do Švédska 2018 - ilustrační fotografie

Asi 70 km od města se nachází město Uppsala se zámkem z 18. století, gotický kostel, budovou Gustavianum a nejstarší botanickou zahradou země Linnaeus. Nedaleko odtud můžete ještě obdivovat krásný barokní zámek Skoklosters slott či muzeum Linné Hammarby s botanickou zahradou. Po asi 160 km od hlavního města narazíte na město Gävle. K vidění tu je stará část města Gamla Gefle, muzeum Joe Hill-gården, muzeum Länsmuséet Gävleborg, kostel Heliga Trefaldighets kyrka ze 17. století, bývalé sídlo guvernéra Gävle Slott ze 17. století, muzeum Fängelsemuséet a Švédské železniční muzeum.

Druhým největším městěm je Göteborg ležící na západním pobřeží země, u zálivu Kattegat. Asi nejnavštěvovanější památkou je zde pevnost Älvsborg ze 17. století. Pokud se vydáte na prohlídku města, můžete začít u nádraží Drottningtorget a jít směrem na jih k hradnímu příkopu Vallgraven ze 17. století, který lemuje celé město a sloužil jako obranné zařízení. Ve městě můžete ještě spatřit památkově chráněný hotel Eggers, jezdeckou sochu Gustava II. Adolfa, kostel Christine kyrka ze 17. století, unikátní budovu opery Operan z 20. století, sochu Karla IX., Poseidonovu kašnu, muzeum umění Konstmuseet, budovu Městského divadla, uměleckou halu Konsthallen, muzeum Bedřicha Smetany, Přírodopisné muzeum, koncertní síň Konserthuset a muzeum Volvo. Ještě se zde musíte projít po bulváru Avenue, který je obdobou pařížské Champs-Élysée, prohlédnout si město z vyhlídkové terasy budovy Utkiken, pobavit se v zábavním parku Liseberg a navštívit rybí tržnici Feskekorken.

Třetím největším městem je Malmö nalézajícím se na jižním pobřeží země. K vidění je zde kostel sv. Petra ze 14. století, budova Tunneln z konce 13. století, Moderní muzeum, renesanční radnice z 16. století, krásné staré domky ze 16. až 19. století, lékarna U Lva, zámek Malmohus z 15. století a pitoreskní domky ze 17. až 18. století. V okolí města ještě můžete navštívit nejstarší dřevěný kostel země či zámek Torup slott ze 14. století. Asi 16 km od města se nachází historické město Lund s katedrálou Domkyrkan z 11.- 12. století, muzeem Historiska museet, Královským domem Kunghuset, botanickou zahradou a historickým centrem Kulturen s krásným skanzenem. A zhruba 60 km od Malme se nalézá středověké město Ystad. Prohlédnout si tu můžete krásné hrázděné domky, kostel St. Maria kyrka ze 13. století, klenutou městskou bránu a muzeum Ystadbygdens.

Poznávací zájezd do Švédska 2018 - ilustrační fotografie

Na jihozádě země můžeme navštívit město Halmstad. K vidění je zde zámek, bývalá výcviková loď švédského námořnictva Najaden, kostel Nikolai kyrka dom ze 13. století, krásné hrázděné domky na náměstí Storgatan, lékarna ze 17. století, muzeum pod širým nebem Hallandsgarden a muzeum Tollsgatan. Na severu země vás může zaujmout malebné město Härnösand s unikátními dřevěnými domy z 18. století, katedrálou z 19. století, novoklasicistní radnicí, muzeem pod širým nebem Murberget a muzeem Länsmuseum.

Dalšími památkami a zajímavými místy jsou kostel Sollefteå kyrka z 19. století, neogotická lékárna z 19. století a pivovar Zeunerts v městečku Sollefteå, skalní kresby u města Tanum, historické centrum města Ängelholm z 16. století, středověký kamenný kostel z 15. století v jedné z nejstarších farních vesnic Švédska - vesnici Öjebyn, jezero Vänern, světově proslulý ledový hotel, dřevěný kostel Sámů z 1. poloviny 17. století a muzeum Hembygdsgården ve vesničce Jukkasjärvi, druhá největší katedrála země Domkyrkan ze 12. století a slavné železárny Engelsberg zapsané na Seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Švédska

Velká cesta na daleký sever Evropy Vám umožní navštívit krásné oblasti Švédska, Finska a Norska. Navštívíme hlavní město Finska Helsinky a Švédska Stockholm. Na dalekém severu poznáte nekonečné finské lesy...
Zájezd Vás zavede nejen do Petrohradu a letních carských rezidencí Petrodvorce a Carskoje Selo, ale navštívíte i švédskou a finskou metropoli Stockholm a Helsinky.
Klasický poznávacíSeverská království
Trasa zájezdu Oslo • Stockholm • Malmö • Kodaň • Mölndal • Göteborg • Oslo
Klasický poznávacíSkandinávie - Velký Okruh
VELICE OBLÍBENÝ ATRAKTIVNÍ ZÁJEZD AŽ NA NEJSEVERNĚJŠÍ MYS EVROPY, DO OBLASTÍ, KTERÉ UCHVACUJÍ KRÁSOU PANENSKÉ PŘÍRODY, DRSNÝCH HOR A FJORDŮ, VODOPÁDŮ A LEDOVCŮ. POZNÁME TÉŽ ZAJÍMAVÁ HLAVNÍ MĚSTA KODAŇ,...
Za poznáním Petrohradu a pobaltských republik se tentokrát vypravíme lodí ze švédského Stockholmu, poplujeme Baltským mořem s lodní společností Viking Line, navštívíme Helsinki i oblast Savonlinny ve finské...
CykloturistikaVelká Cesta Severem
Nezapomenutelná výprava za polární kruh. Hned na úvod přejedeme na kole přes úchvatné bezlesé horské pláně na dohled štítů Rondane a utáboříme se u Femundu, snad nejkrásnějšího norského jezera. Další...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045