Římské Koloseum, Itálie

Réunion - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do ReunionuNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Reunionu? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Reunionu 2018 - ilustrační fotografie

Ostrov Réunion je zámořským departmentem Francie nacházejícím se v Indickém oceánu, asi 200 km jihozápadně od Mauritiusu. Na tomto exotickém ostrově se můžete těšit na písečné pláže omývané tyrkysově modrým mořem, překrásné laguny, životem bující korálové útesy na jihu a západě a kokosové palmy. Největším lákadlem je zde vulkán Piton de la Fournaise nacházející se ve středu ostrova. Pokud budete mít štěstí můžete být svědkem pravidelné sopečné erupce. Je ideálním místem pro strávení vaší dovolené při objevování přírodních krás či zajímavé pitoresktní kreolské architektury.

Na ostrově Réunion se také můžete těšit na památky zaspané na Seznam světového dědictví UNESCO. Těmi jsou majestátní sopky, přírodní amfiteátry a hradby nacházející se v národním parku Réunion.

Největším a zároveň hlavním městem je Saint Denis ležícím na severu země. Jistě stojí za alespoň jednodenní návštěvu při vašem pobytu na ostrově. Hned vedle moderních budov a koloniálních domků můžete obdivovat mnoho typických kreolských obydlí s velkou výzdobou a krásnou zahrádkou, které na vás čekají nedaleko centra Saint Denisu. Mezi lákadla města dozajista patří katedrála Saint Sauveur de Saint Denis z počátku 19. století, radnice z 1. poloviny 19. století a neogotický kostel Notre Dame de la Délivrance z 19. století. Při vaši prohlídce města také neopomiňte botanickou zahradu Jardin de l´Elat z 18. století s Přírodopisným muzeem, muzeum moderního umění Léona Dierxe, mešitu Noor-e-Islam z počátku 20. století, tamilský chrám Kalikambal z 20. století, sloup Vítězství, krásné fasády budov Východoindické společnosti, katolickou kapli Neposkvrněného početí z 19. století, kreolskou vilu Déramond-Barre, jedno z nejstarších honosných sídel Kichenin z 18. století. A projděte se po pobřežní promenádě Le Barachois. Zhruba 15 km odtud se dostanete do přírodní rezervace La Roche Écrite chránící ohroženého ptáka Housečníka černolícého.

Poznávací zájezd do Reunionu 2018 - ilustrační fotografie

Na severu ostrova ještě máte možnost narazit na město Saint André pyšnící se hned několika hinduistickými chrámy, z nichž si nenechte ujít chrám Kali. Ještě tu naleznete kreolskou rezidenci La Maison de la Vanille, chrám Tamoul, chrám Tamoul de Petit Bazar, chrám Petit Bazar, chrám Colosse a krásnou radnici. Dále město Sainte Marie s hrobkou bratra Scubiliona, který byl prohlášen za svatého papežem Janem Pavlem II. a svatyní se soškou černé madony. Krásným městem je Sainte Suzanne s mnoha historickými budovami, maják s Muzeem umění, kostele otce Lavala a nedalekými bechderoucími vodopády Niagara.

Jedním z nejkrásnějších městeček Francie je Hell Bourg nacházející se v oblasti Salazie. K vidění jsou zde typická kreolská obydlí, ruiny starých lázní Cilaos, krásné staré domky z poloviny 19. století a botanická zahrada Villa Folio. V okolí ještě nalezneme horu Piton d´Enchaing, termální prameny Les Sources Pétrifiantes či vodopády Cascade du Voile de la Mariée.

Na západě ostrova na vás čeká městečko Saint Gilles les Bains s bývalým domem baronky Panon Desbassyns s muzeem, starodávným zavlažovacím systémem, akváriem a botanickou zahradou Jardin d´Eden, městečko Saint Paul s krásnými koloniálními domky a hřbitovem Cimetiere Marin se zajímavým náhrobkem piráta Oliviera Levasseura, jehož poklady lidé stále hledají a ještě městečko Saint Leu s koloniální radnicí, zemědělským muzeem Stella Malutuna, botanickou zahradou Jardin Naturel, zazráčnou kapličkou Notre Dame de la Salette, jež obyvatele ochránila před cholerou a nedalekou želví farmou Ferme Corail.

Poznávací zájezd do Reunionu 2018 - ilustrační fotografie

Jih ostrova nám přináší krokodýlí farmu nedaleko letoviska L´Etand Salé les Bains s nádhernou pláží s černým lávovým pískem, malou propast Le Gouffre v čedičových útesech, městečko Saint Pierre se zajímavou starou radnicí a hřbitovem skrývajícím hrob afrického čaroděje Le Sitarane vyznávajícího černou magii , město Saint Louis s tamilskými chrámy, nejstarším kostelem ostrova Notre Dame du Rosaire z 18. století, mlýnem, observatoří a cukrovarem a městečko Plaine des Cafres a Muzeem vulkánu.

A na východě objevíte továrnu na vanilku Cooperative de Vanille ve městě Bras Panon, krásné vodopády v údolí Riviére des Marsouins, zajímavý kostel zdobený štuky s ovocem, květinami a andělíčky v městečku Saint Anne a posvátný kostel Notre Dame des Laves nacházející se nedaleko vesničky Saint Rose. Zajímavostí je, že zde v roce 1977 došlo k výbuchu sopky a proud lávy se těsně před kostelem rozdvojil a za ním zase spojil.

Na co se ještě těšit na Réunionu? Na krásné vesničky Aurérre, Grand Ilet a Ilet a Bourse, jeskyni Chapelle, vodopád Cascade de Bras Rouge, vyhlídku Roche Merveilleuse, vyhlídku Point du Jour, vodopády La voile de la Mariée, oblast Grand Etang s tajemným jezerem, tamarindový les Foret de Bebour Bélouve, vodopád Cascade Biberon, překrásné údolí Grand Bassin, vodopád Trou de Fer, zátoku Anse des Cascades, skalní amfiteátry Cirque de Mafate, Cirque de Cilaos a Cirque de Salazie, pobřežní útesy Souffleur, přírodní rezervaci Saint-Philippe Mare-Longue a nejdivočejší a fyzicky nejnáročnější oblast Mafate, která za to ale určitě stojí.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Reunionu

Klasický poznávacíReunion "Circuit Small Budget"
Popis 8 DNÍ / 7 NOCÍ - ATOMOBILEM PO OSTROVĚ PROGRAM NA MÍRU – BEZ PRŮVODCE, ŘIDIČE = ubytování a auto je zajištěno předem, řídíte sami a jedete dle svých zájmů… Ubytování Dvojlůžkový nebo...
Klasický poznávacíRéunion - Mauritius - Seychely
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045