Římské Koloseum, Itálie

Peru - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do PeruNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Peru? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Peru 2018 - ilustrační fotografie

V Jižní Americe vás chceme seznámit se zemí s čarovnou historií a ne příliš zjevnou budoucností. Tou zemí je Peru. Každého, kdo se rozhodne návštívit tuto zemi nutí myslet trošku jinak. Peru je také destinací, která patří do sekce poznávací zájezdy v nabídkách cestovních kanceláří. Je to země mnoha tváří a ukazuje nám, jak rozdílné jsou meze mezi chudobou a bohatstvím a jak snadné je, aby člověk přežil.

Často se zemi přezdívá "Země Inků", podle slavného národa, který bohužel zanikl díky chtivosti Evropanů. Čeká vás tu mnoho inckých památek, které budete pozorovat s údivem a pokorou a přemýšlet nad tím, jak někdo mohl postavit něco tak monumentálního. Určitě byste zde neměli vynechat návštěvu tajemstvím obestřeného Machu Picchu, překrásné jezero Titicaca, zvláštní obrazce v Nazce, světově proslulé město Cusco či Arequipu (bílé město).

Každý váš krok po Peru ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek. Pokud milujete dobrodružství, pokuste se vydat na cestu do odlehlých míst země, kde žijí kmeny podle starých tradic. Do míst ticha a majestátních hor, kde jedinou možností dopravy je pouhý vor plující po řece, který vás zaveze do samého sdrce deštného pralesa. Peru je nádhernou, ale i zároveň drsnou zemí. Mnoho turistů si zde sáhne až na dno svých sil. To vše, ale nevyhnutelně k Peru patří. Stejně tak jako různorodá fauna a flóra, barvité oslavy, tržiště se vším na co jen pomyslíte, obyvatelé oblečení do tradičních krojů, chudinské předměstské části velkoměst, koloniální stavby připomínající španělské dobyvatele či luxusní obchodní centra.

Poznávací zájezd do Peru 2018 - ilustrační fotografie

Vaše první kroky by měli vést do hlavního a zároveň i největšího města Peru, do Limy. Nachází se u pobřeží Tichého oceánu. Je velmi oblíbeným turistickým cílem, jelikož nám nabízí jedinečný pohled na jihoamerickou i evropskou kulturu zároveň. Nejvíce historických památek se nachází ve staré části města, na náměstí Plaza de Armas s nádhernou bronzovou fontánou. Je obklopeno mnoha krásnými paláci. Mezi nejvýznamnější památky města patří městská radnice Cabildo, arcibiskupský palác s nádhernými dřevěnými balkony, prezidentský palác Palacio de Gobierno a Dům inkvizice. Naleznete zde také dvě muzea. První je Museo de Oro se sbírkou předmětů ze zlata, stříbra a dalších drahých kovů. Druhé pak Museo Nacional de Antropologica y Arqueologica kde se můžete dozvědět něco o historii země. Za malou procházku stojí i krásný park Pargue de la Resera, kde na vás čeká největší fontánový komplex na světě tzv. "Magický kruh vody".

Nyní se přesuneme za dobrodružstvím a poznáním po stopách Inků. Naši cestu můžeme započít v krásném městě Cuzco. Asi nejvyhledávanější památkou je legendární chrám Slunce Qorikancha, který se nachází na hlavní třídě Avenida del Sol. Není dochováno v jakém století byl postaven, ale archeologové tvrdí že v 15. století. Později byl přestavěn na klášter Santo Domingo. Naštěstí jsou stále v jeho útrobách ještě viditelné pozůstatky chrámu původního. Ve městě je také několik muzeí, ale návštěva Muzea Inků a Muzea kakaa a čokolády je povinnost.

Kousek od města narazíte na unikátní inckou pevnost Sacsayhuaman, která dříve sloužila k ochraně města. Je postavena z obrovských žulových kamenů, které na sebe těsně doléhají a datuje se do 12 století. Navíc je z pevnosti nezapomenutelný výhled. Asi 20 km severním směrem byste narazili na překrásné Posvátné údolí Inků, jehož vstupem je vesnička Pisac s citadelou Kinchiracay, citadelou Q´allaqasa a mnoha pozůstatky dřívějšího inckého města.

Poznávací zájezd do Peru 2018 - ilustrační fotografie

Asi největším turistickým lákadlem celého Peru je slavné Machu Picchu. Ruiny starobylého města Inků nacházející se na skalnatém ostrovu tyčícím se nad hlubokým údolím řeky Urubamby. Toto místo je obestřeno velikým tajemstvím. Dodnes totiž nikdo netuší, kdy vzniklo, jak se jmenovalo a k čemu sloužilo. Předpokládá se, že v 15. století a fungovalo buď jako nedobytná pevnost nebo klášter. Další, a tou nejpravděpodobnější úvahou je, že fungovalo jako velká svatyně. Dominantou Machu Picchu je velký chrámový komplex Intihuatana.

Dalším zajímavým městem země je Arequipa. Zajímavostí je, že většina zdejších domů byla postavena z bílého sopečného kamene, sillar. Mezi památky, které stojí shlédnout patří bazilika, dům Casa del Moral, Casa Arróspide, Casa de Tristán del Pozo, Casa del Maestre Bustamante, Casa Goyeneche, chrám sv. Františka, klášter Santo Domingo a klášter La Recoleta.

Pyramida Huallamarca, nacházející se asi 4 km od Limy, byla postavena neznámou kulturou v období mezi lety 200 př.n.l. až 200 n.l. Prohlédnout si zde můžete dvě muzea s různými artefakty, které se zde nalezly. Pouhých asi 32 km od Cuzca se nacházejí tajuplné terasy Moray, které pravděpodobně vytvořili Inkové. Je to opravdu pozoruhodná stavba, kterou byste si neměli nechat ujít.

Na západě země je archeologické naleziště města Chan Chan, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o hliněné město civilizace Chinú. K vidění je zde 9 palácových komplexů, jedinečné pohřební mohyly s různými artefakty a mnoho domků.

Asi 30km jižním směrem od Limy se nalézají pozůstatky předkolumbijského města s chrámem Pachacamac, který je významným poutním místem jihoamerických indiánů. Místem, které určitě nesmíte minout jsou zvláštní obrazce na planině Nazca. Jedná se o geoglyfy. Nalézá se zde asi 300 několik desítek metrů velkých obrazců představujících většinou zvířata, ale i lidi, různé spirály a geometrické obrazce.

V Peru jsou také nádherné a majestátní vodopády. Najdeme zde třetí nejvyšší vodopád na světě Cataratas las Tres Hermanas a pátý nejvyšší vodopád na světě Yumbilla Falls, které vám nabízejí nezapomenutelný pohled na jejich krásu a okolí. Náš poznávací zájezd končíme slovy, že určitě stojí za to navštívit tuto jedinečnou zemi, ve které si však velmi rychle uvědomíte, jak možná jednoduchý je váš život ve srovnání s problémy zdejších obyvatel.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Peru

Klasický poznávacíKultury Severního Peru
LIMA – CARAL – HUARAZ – CHAVIN DE HUANTAR – NP HUASCARAN – YUNGAY – LAGUNA LLANGANUCO – SECHIN – TRUJILLO – CHAN-CHAN – CAJAMARCA – OTUZCO – CHACHAPOYAS – KUELAP – CHICLAYO – TUCUME – LAMBAYEQUE...
Klasický poznávacíNapříč Peru Za 2 Týdny
LIMA – ISLAS DE BALLESTAS – NAZCA – AREQUIPA – COLCA CANYON – PUNO - TITICACA – UROS – CUZCO – MARAS – MORAY – POSVÁTNÉ ÚDOLÍ – OLLANTAYTAMBO – MACHU PICCHU Země kondorů, Inků, šamanů, mnoha...
Předností našeho zájezdu do Peru, Bolívie a Chile jsou dva vnitrostátní přelety, které vám podstatně zvýší komfort cestování v takto rozlehlých zemích. Putování po nejznámějších i méně...
Klasický poznávacíOkruh po Peru
Klasický poznávacíPeru - Ekvádor
Klasický poznávacíTo nejlepší z Peru
Popis LIMA • CUSCO • MACHU PICCHU • SACRED VALLEY • PISAC • OLLANTAYTAMBO • PUNO • JEZERO TITICACA • PARACAS • OSTROVY BALLESTAS • NAZCA • LIMA Cena zahrnuje • leteckou přepravu do Peru a zpět •...
Klasický poznávacíVelká Jihoamerická Mozaika
LIMA – CUZCO – MACHU PICCHU – PUNO – TITICACA – UROS – COPACABANA – LA PAZ – SANTIAGO DE CHILE – VALPARAÍSO – VINA DEL MAR – BUENOS AIRES – TIGRE – COLONIA – MONTEVIDEO – IGUAZÚ – RIO DE...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045