Římské Koloseum, Itálie

Papua - Nová Guinea - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd na Papua - Novou GuineuNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů na Papua - Novou Guineu? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd na Papua - Novou Guineu 2018 - ilustrační fotografie

Jednou z nejvíce vzrušujících a tajuplných zemí světa je Papua - Nová Guinea. Tato země zaujímá polovinu ostrova Nová Guinea a mnoho dalších větších i menších ostrovů. Žije zde rozmanité původní obyvatelstvo mluvící 820 jazyky, které dodržuje velmi různorodé kulturní tradice. Většinou je pokryta velmi členitým terénem a většinu země zde pokrývá pravěká příroda ve formě deštných pralesů. Do dnešního dne ještě nebyla pořádně prozkoumána a proto se očekává mnoho zajímavých geologických, biologických a archeologický objevů. Třeba to budete právě vy, kdo narazí na něco, co ještě nikdo neobjevil. A na co se zde těšit? Na jedny z nejpůsobivějších jeskyní světa, jedny z největších závrtů světa, velmi působivé soutězky, kaňony, skalní útesy, sopky, horké prameny a gejzírová pole.

Hlavním městem je Port Moresby nacházející se na jihovýchodním pobřeží ostrova Nová Guinea. Je asi jedním z nejnebezpečnějších měst světa a proto je potřeba si dávat velký pozor. I tak ale stojí za navštěvu. K vidění je zde krásná budova parlamentu, Národní divadlo, Umělecká galerie, botanická zahrada, Národní muzeum, nedaleké krásné vodopády Rouna, Přirodní rezervace Moitaka a Národní park Varirata. Vynechat nesmíte ani proslulé tržiště Gordons.

Dále zde nalezneme muzeum J. K. McCarthy ve městě Goroka, botanickou zahradu a válečný hřbitov ve městě Lae, zajímavý trh v městečku Mt. Hagen a válečný hřbitov, podzemní japonské tunely, bunkr generála Yamamota, Válečné a kulturní muzeum Kokopo a botanickou zahradu OISCA v městečku Rabaul.

Poznávací zájezd na Papua - Novou Guineu 2018 - ilustrační fotografie

Největšími lákadly země jsou ale přírodní památky. Mezi něž patří sopka Bagana, gejzíry Dei Dei, gejzíry Kasiloli, horké prameny Pangula, jeskyně Bikbik Vuvu a Wowo, závrt Ka 2, závrt Kukumbu, asi největší závrt světa Lusé, pramen Mayang, jeskyně a vodopád Megeni, jeskyně Minyé, závrt Naré, jeskyně Casoar, Přírodní most Ora, závrt Wunung, jeskyně Atea Kananda, jeskyně Benua, náhorní plošina Mamo, jeskyně Mamo Kananda, obří jeskynní systém Selminum Tem, téměř nedotčený ostrov Fergusson, kráter Mount Bosavi, ostrov Umboi opředený tajemstvím záhadného létajícího tvora Ropena, jezero Murray, kde prý byl spatřen masožravý plaz podobný dynosaurovi, dále zajímavý skalní útes Hindenburg, vodopády Beaver či Wawoi, nástěnné malby v jeskyni Awim, kamenné megality Buin z 10. století, pohřební jeskyně a megality Bunmuyuw na ostrově Woodlark, nástěnné malby v jeskyni Kalate Egeanda, pravěká archeologická lokalita Kuk zapsaná na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, jeskyně Marama Kepaté, pohřební jeskyně Bilubilu a závrt Nambaiyufa s nástěnnými malbami.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045