Římské Koloseum, Itálie

Omán - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do OmánuNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Ománu? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Ománu 2018 - ilustrační fotografie

Omán je státem nacházejícím se v jihozápadní Asii. Zdejší příroda je velmi rozmanitá, nalezneme zde jak pouště, tak i majestání horské vrcholky. Velmi zajímavé jsou zdejší fjordy a zátoky, jeskyně, pouštní oázy, vodopády a jezírka. Omán je ideálním místem pro vaši dovolenou, kterou budete chtít buď trávit opalováním na písečných plažích, potápěním s možností pozorování velryb a delfínů či objevováním krás starých ruin chrámů a starobylých městeček. Zajímavým zážitkem je zde i návštěva býčích zápasů ve městě Barka a velbloudích závodů ve městech Seeb a Salala.

Na severu země se nachází hlavní město Maskat. Je jedním z nejkrásnějších měst Perského zálivu. Město je složeno ze 3 částí a to Maskatu, Mutrahu a Ruwi. Maskat je starobylých přístavním městem a zároveň i sídlem paláce sultána. Nalezneme zde pouze několik obchůdků a muzeí a tím se stává ideální místem pro romantické procházky malebným prostředím dýchajícím historií. Zhruba 3 km odtud se nalézá Mutrah s úžasným trhem. A poslední část Ruwi představuje obchodní část města. V části Muskat určitě musíte vidět portugalskou pevnost Jalali, pevnost Mirani z 16. století, sultánův palác Alam, Ománsko-francouzské muzeum, palác Bait Al-Zubait s muzeem, akvárium, Muzeum Ománu, Dětské muzeum a Muzeum přírody s malou botanickou zahradou.

Pokud vyrazíte do Mutrahu, tak se nezapomeňte projít po nábřeží Cornishe, navštívit místní trh a krásný park Al-Riyam či vystoupat na zdejší rozhlednu a vychutnat si pohled do okolí. V části Ruwi na vás čeká Národní muzeum, pevnost Bait Al-Falaj se Sultánovým muzeem ozbrojených sil. Dále ve městě můžete ještě nalézt krásné vyřezávané brány, Novou mešitu, mešitu Ali a pevnost Mutrah. V jeho okolí můžete navštívit dvě malé pevnost A´Rusayl, městečko Fanja proslulé výrobou nádobí, vesničku Qurayrat se zajímavou pevností a trhem či propast Bimmah.

Druhým nejznámějším městem země je Salalah ležícím na jihu země. Nalézt zde můžeme Městské muzeum, trh Al-Husn se skvělými suvenýry a nedaleké zříceniny starobylého přístavu Zafar. V okolí ještě objevíme Ayubovu hrobku s blízkou mešitou, vesnici Shasrar s nedalekým archeologickým nalezištěm ztraceného města Ubat Ubar, město Taqa s hradem, mešitou šejka Affifa a hrobkami matky, otce, bratra a dědečka sultána Qaboose a město Mirbat s pevností a mešitou.

Poznávací zájezd do Ománu 2018 - ilustrační fotografie

Dále můžeme v zemi nalézt zajímavou rybářskou osadu Mughsail, poutavou přírodu města Thumrait, pramen Ayn Razat, fjord Khor Rori s ruinami starodávného přístavu zaspaného na Seznamu světového dědictví UNESCO a přírodní rezervací, skalní průrvu Tawi Attair, město Bahla s nedalekou pevností zaspanou na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, archeologickou oblast Bat, národní park Al Saleel, přírodní rezervace ostrovy Dimaaniyat, přírodní rezervaci Jebel Samhan, přírodní rezervaci ohroženého Přímorožce arabského zapsanou na Seznamu světového dědictví UNESCO, želví útulek Ra´s al Hadd, písečné duny Wahiba, jeskyně ve vesnici Moqal, vodopády na wádí Bani Khalid, ostrov Masirah se zajímavými pevnostmi, pramen A´Thowarah, vodopády s jezírky na wádí Bani Awf, podzemní krápníkovou jeskyni Hoti či archeologickou oblast Bat, Al-Khutm a Al-Ayn z 3. století př.n.l. zapsanou na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Ománu

Klasický poznávacíOmán - Emiráty – Katar
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045