Římské Koloseum, Itálie

Mexiko - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do MexikaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Mexika? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Mexika 2018 - ilustrační fotografie

Mexiko je největším státem střední Ameriky a nachází se mezi Tichým oceánem a Mexickým zálivem. Je zemí plnou dobrodružství, rozpáleného slunce, tyrkysově průzračného moře, překrásných písečných pláží, jedinečné přírodní scenérie, pohostinných obyvatel a hlavně bohaté historie starověkých civilizací. Nalezneme zde jedinečné památky, které po sobě zanechali Aztékové, Mayové a Olmékové a dali tak dnešnímu Mexiku nádech tajemna. Přímo dechberoucí pyramidy a pozůstatky starobylých měst na nás čekají uprostřed divoké džungle či jsou obklopeny tropickou zelení a obrovskými kaktusy. Asi těmi nejznámějšími jsou pyramida Slunce a pyramida Měsíce. Ale nebylo by to Mexiko, kdybychom ještě nezmínili typická sombréra, tequilu, margaritu, pekelně palivou kuchyni a hlavně rušný noční život.

Hlavním městem této exotické země je Ciudad de México. Je nejstarším městem v zemi a v minulosti bylo centrem Aztéků. Ukrývá v sobě mnoho zákoutí a je velmi snadné se zde ztratit. Historickým centrem je zde náměstí Plaza de la Constitución. Nachází se zde barokní katedrála Catedral Metropolitana z 16. století, palác Palacio Nacional a pozůstatky aztécké svatyně Templo Mayor. Nedaleko odtud se dostanete na dlouholu promenádu Paseo de la Reforma, která patří mezi nejhezčí ulice Latinské Ameriky.

Kromě jedinečných monumentů, památníků a soch z 19. století zde stojí i nejyvšší budova města mrakodrap Torre Latinoamericana, z jehož vrcholku se vám naskytne panoramatický výhled na město a pokud vám bude počasí přát dohlédnete až na zasněžený vrcholek hory Popocatépetl. Určitě si nesmíte nechat ujít návštěvu galerie Museo Nacional de Arte a muzeum Museo Nacional de Antropología, kde si můžete prohlédnout maketu hlavního aztéckého města Tehochtitlánu. Opravdovým rájem odpočinku je zde park Bosque de Chapultepec s krásným jezerem, zoologickou zahradou, muzeem, galerií a zámek Castillo de Chapultepec, kde má dnes sídlo muzeum Museo Nacional de Historia.

Poznávací zájezd do Mexika 2018 - ilustrační fotografie

Velmi významným duchovním místem je komplex chrámů a monumentů na vrcholku Guadalupe. K nejvýznamnějším památkem zde patří guadelupská bazilika Panny Marie. Určitě zajímavý zážitkem je zde plavba na loďce po plovoucí zahradě Xochimilco. Pokud si chcete zpříjemnit dem poslechem hudebníků znamých jako "mariachi", vydejte se na náměstí Plaze Garibaldi. Nedaleko odtud se nachází pyramida De Cuicuilo. Opravdu unikátní koloniální stavby nalezneme v městské čtvrti San Angel a Coyoacán. Zde se zároveň i konají slavné trhy s řemeslnými výrobky.

Asi 50 km od města se nachází nejznámější archeologické naleziště země - Teotihuacán. Nalezneme zde ohromné pyramidy budící respekt a úctu se sítí podzemních chodeb a jeskyní. Centrem města je ulice tzv. Cesta mrtvých lemovaná asi stovkou různých chrámů. Tato ulice vede až k posvátné hoře Cerro Gordo, kde stojí pyramida Měsíce. Odtud se vám také naskytne nezapomenutelný pohled na celé město. Největší stavbou je zde pyramida Slunce, která se může pyšnit tím, že je zárověň i 3. největší pyramidou světa. Dalšími významnými památkami jsou zde chrám boha Quetzalcoatla a Quetzalpapalotlův palácový komplex.

Druhým nejdůležitějším městem Mexika je Acapulco nacházející se v jedné z nejnádhernějších zátok pobřeží Tichého oceánu. Je nejznámějším turistickým letoviskem celé země a pravidelně ho navštěvují i hollywoodské hvězdy. Je městem luxusních hotelů, restaurací, nočních podniků a obchodních budov. Ve starém městě tzv. Centro bychom nalezli katedrálu z 20. století. Nedaleko odtud se nachází býčí aréna a světově proslulá skála La Quebrada, z níž se každý den vrhají do moře trénovaní skokani. Je to opravdu zajímavý zážitek a mezi turisty velmi oblíbený. Když se vydáte o kousek dál narazíte na dům slavného mexického malíře Diega Rivery. Dominantou města, která připomíná její minulost, je španělská pevnost Fuerte de San Diego ze 17. století. Dnes zde sídlí muzeum Museo de Acapulco. V samotném městě na nás moc památek nečeká, ale nalezneme zde ještě kostel Nuestra Seňora de la Doledad.

Poznávací zájezd do Mexika 2018 - ilustrační fotografie

Dalším velkým městem země je Guadalajara nacházející se na západě Mexika. Je jedním z nejtradičnějších měst Mexika, které si uchovalo svou kultury i zvyky a nalezneme zde mnoho koloniálních budov a kostelů. Je též kolébkou mariachi hudebníků a tradičního mexického nápoje Tequily. Často se mu přezdívá "perla západu" či "město růží". Nalezneme zde totiž mnoho krásných parků s jedinečnou květinovou výzdobou. V samém srdci Guadalajary můžeme vidět mnoho náboženských a kulturních staveb. Dominantou je zde katedrála z 16. století. Dalšími zajímavými stavbami zde jsou palác Palacio Municipal z 16. století, muzeum Museo Arqueologico del Occidente de Mexiko. Jednou z nejkrásnějších koloniálních staveb je zde budova Instituto Cultural Cabaňas, která dříve sloužila jako sirotčinec a dnes je významných výstavním centrem. Nalezneme zde i mnoho krásných kostelů - Templo de San Juan de Dios, Templo de San Francisco Neri, kaple Capilla de Aranzazú, Templo de Santa Mónica a baziliku de Zapopan z 18. století ukrývající jednu z nejuctvívanějších relikvií - sošku Virgen de Zapopan z kukuřičného těsta. Neměli byste si také nechat ujít prohlídku náměstí Plaza de Los Laureles, které se pyšní nádhernou obří fontánou.

Jedním z nejzachovalejších mexických koloniálních měst je Oaxaca nacházející se v horské oblasti Sierra Nevada del Sur. V samém srdci města se nachází náměstí Plaza de Armas. Zde můžete vidět zdejší pouliční prodavače, tradičně oděné obyvatele města a mnoho turistů. Je místem zajímavé směsice kultur. K vidění je zde katedrála z 16. století. Pokud patříte mezi milovníky tradičních trhů zajděte na náměstí Alameda de Léon, kde si můžete koupit mnoho tradičních výrobků ze dřeva, kovů či keramiky. Asi nejkrásnějším kostelem je zde Iglesia de Santo Domingo z 18. století. Hned vedle se nachází klášter, ve kterém se dnes nachází muzeum, knihovna a botanická zahrada.

Dále zde nalezneme budovu Casa de Cortés z 16. století s muzeem Museo de Art Conteporáneo, dům Casa de Juárez s muzeem Benita Juáreze, baziliku de la Soledad skrývající sošku patronky města - Panny Marie Milosrdné a muzeum Museo de las Culturas de Oaxaca. Nedaleko odtud se nacházejí pozůstatky zápoteckého města Monte Albán. Je to město hrobů, jelikož se zde nalezlo asi 180 hrobek. Centrum města zde tvoří obrovské Velké náměstí s palácem, Chrámem tanečníků a nejmohutnějším schodištěm staré Ameriky, na jehož vrcholku se tyčí pozůstatky sloupů. Dále zde nalezneme například i pozůstatky observatoře a mnoho pyramid.

Za jedno z nejkrásnějších mexických měst můžeme považovat Taxco. Nachází se v horské oblasti Sierra Madre del Sur. Je stále nedotknutelným místem moderní dobou a můžete si zde užít pravé koloniální atmosféry. Nachází se zde významné naleziště stříbra. Toto město je národní památkou s uzoučkými uličkami, malými náměstíčky a krásnými kostely. Centrum města tvoří náměstí Plaze Borda s kostelem Iglesia de Santa Prisca z 18. století, domem Casa Borda z 18. století a muzeum Museo de la Platería Antonio Pineda. Dalšími zajímavými památkami města jsou muzeum Museo Guillermo Spratling, dům Casa de Figueroa s muzeem a socha Ježíše Krista tyčící se nad městem, od níž se vám naskytne nezapomenutelný pohled na město. Za návštěvu zde také stojí barevný mexický trh nedaleko náměstí Plaza Borda, kde si můžete koupit čerstvé potraviny či ručně vyráběné výrobky.

Dále bychom měli navštívit město Querétaro, které se díky svým krásným památkám zapsalo na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nachází se ve středu země. Asi nejznajímavější je tím, že si zachovalo svůj původní půdorys indiánského města. Dominantou města je obrovský akvadukt, který se táhne okolo města. Historické centrum tvoří náměstí Plaza de la Indepencia s kašnou a mnoha paláci, například palácem Casa de la Corregidora ze 17. století, kde dnes sídlí vláda. Dalšími zajímavými památkami města jsou muzeum Museo Regional, kostel Templo de San Fracisco, klášter Templo de Santa Clara, klášter Templo de Santa Rosa, klášter Converto de la Santa Cruz z 16. století a park na kopci Cerro de las Campanas s neogotickou kapli a sochou Benita Juáreze. Nedaleko odtud se nachází pyramida v Corregidoře a archeologické naleziště Ranas a Toluquilla v Sierra Gordě.

Dalším zajímavým městem země je Zacatecas ve středu Mexika. Dominantou je zde katedrála z 18. století. Dále je zde k vidění palác Palacio de Gobirerno z 18. století, augustiniánský kostel s klášterem Ex-Templo de San Augustín, muzeu Museo Pedro Coronel, kostel Templo de Santo Domingo, muzeum Muzeo Rafael Coronel, muzeum Museo Francisco Goitia, divadlo Teatro Calderón, muzeum na vcholku Cerro de la Bufa a akvadukt Del Cubo. Největší atrakcí je zde ale návštěva stříbrného dolu El Edén, kde můžete i vyzkoušet jízdu důlním vozíkem. Na poloostrově Yucatán můžete navštívit městečko Campeche. Je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Dominantou města je mohutné opevnění s mnoha baštami. Největší baštou je zde Baluarte de la Soledad, kde se dnes nachází muzeum. Další bašta Baluarte de Santiago byla přeměněna na botanickou zahradu a Baluarte de San Pedro nabízí možnost koupit si některé místní ručně vyráběné výrobky.

Dále zde nalezneme pevnost Fuerte de San Miguel z 18. století s muzeem, pevnost Fuerte de San José, svatyni Iglesia de San Román skrývající sochu Krista z černého ebenu, Dům královského poručíka, budovu Casa de Teniente de Rey, barokní katedrálu na náměstí Parque Principal a budovu Mansión Carvajal, bývalý kostel Ex-Templo de San José, který dnes slouží jako kulturní centrum. A navštívit také musíte hlavní město Yucatánu Méridu. Přezdívá se jí Paříž Západu. K vidění je zde mnoho velkolepých paláců, krásných náměstí, parků a soch. Za zmínku stojí radnice Palacio Muncipal, palác Casa de Montejo, katedrála z 16. století se ohromnou sochou Ježíše Krista, palác Palacio de Gobierno z 19. století, jezuitský kostel Templo de la Tercera ze 17. století, kostel Iglesia de Santa Lucía, žlutý oblouk Arco de San Juan, památník Altar a la Patria (Oltář vlasti) a palác Palacio Cantón, kde dnes sídlí muzeum Museo Regional de Antropología.

Krásným městěm je zde také Chihuahua. Je to město dvou hrdinů a to Pancha Villy a otce Miguela Hidalga. K vidění je zde katedrála z 18. století na náměstí Plaza de Armas, palác Palacio de Gobierno z 19. století, palác Palacio Federal, muzeum Museo Histórico de la Revolución, secesní palác Quinta Cameros, kostel Templo de San Francisco a část akvaduktu. Nedaleko odtud se nachází národní park Cumbres de Majalca a kaňon Cooper Canyon. Asi 200 km odtud se nalézá město Hidalgo del Parral s palácem Palacio Alvaradom palác El Palacio s muzeem, dům Casa de la Familia Griensen, dům Casa Museo Francisco Villa a dům Casa Stall Forth. Dále můžete navštívit město Saltillo na severovýchodě země. K vidění je zde katedrála z 18. století, palác Palacio de Gobierno, muzeum ptactva a muzeum pouště.

Po dalších 75 km narazíte na město Monterrey s majákem Faro del Comercio, metropolitní katedrálou, bazilikou La Basílica del Roble, závěsným mostem Puente de la Unidad a muzeem moderního umění. Dále se můžete vydat do města Zamora de Hidalgo, kde na vás čeká chrám Nanebevzetí Panny Marie z Guadalupe, kostel La Purisima, kostel El Calvario, chrám San Francisco a městská katedrála. Dalším krásným městem je Tepic ve středu země. Nalézt zde můžeme palác vlády Palacio de Gobierno z 19. století, katedrálu Purísima Concepción de María z 18. století, chrám Cruz de Zacate z 16. století, dům Casa de la Cultura, muzeum Amado Nervo, muzeum Cuatro Pueblos a Regionální muzeum antropolgie a historie.

Asi 120 km jichovýchodním směrem od hlavního města země se nachází Puebla. Toto město nám nabízí Capilla del Rosario, El Barrio del Artista, městská katedrála, krásné historické centrum, muzeum Museo Nacional de los Ferrocarriles Mexicanos, budovu knihovny Casa de la Cultura se Biblioteca Palafoxiana, muzeum Amparo a africké safari. Nyní byste měli navštívit přístavní město Veracruz. K vidění je zde palác Palacio Municipal ze 17. století a katedrála z 18. století. Největší zajímavostí je fakt, že se zde koná nejstarší a největší mexický karneval. A vaší poslední zastávkou by mělo být město San Miguel de Allende ležící 250 km od hlavního města země. Nalezneme zde gotický kostel La Parroquia, Chrám jeptišek a celé historické centrum je jedinečnou ukázkou vývoje koloniálního města a je národní kulturní památkou země.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Mexika

TUXTLA – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – QUETZALTENANGO – ZUNIL – JEZERO ATITLÁN – CHICHICASTENANGO – ANTIGUA – COPÁN – RIO DULCE – LIVINGSTONE – FLORES – TIKAL – BELIZE – PLAYA DEL CARMEN – TULUM –...
Klasický poznávacíMexiko
Poznejte domorodou kulturu, pyramidy i panenskou přírodu, pro nás Evropany neskutečný zážitek. Poloha: dle programu dle programu
Klasický poznávacíMexiko Křížem Krážem
MEXICO CITY – ACAPULCO – TAXCO – TEOTIHUACAN – PUEBLA – OAXACA – MONTE ALBÁN – SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS – AGUA AZUL – MISOL-HÁ – PALENQUE – CAMPECHE – CELESTÚN – MÉRIDA – UXMAL – CHICHEN ITZÁ...
Klasický poznávacíMexiko - Velká Mexická Cesta
Prozkoumat celé Mexiko najednou je téměř nemožné. My vám nabízíme možnost podrobného poznání části Mexika od jeho středu po jeho jižní část. Zprostředkujeme vám nejlepší dovolenou vašeho života, při...
Klasický poznávacíPoklady Chiapasu A Yucatánu
TUXTLA – SUMIDERO – SAN CRISTOBAL – AGUA AZUL – MISOL-HÁ – PALENQUE – CAMPECHE – MERIDA – UXMAL – CELESTUN – CHICHEN ITZA – IK-IL – TULUM – PLAYA DEL CARMEN. Rozšířená verze populárního zájezdu...
Klasický poznávacíPyramidy a pláže Mexika
Mexico City - Acapulco - Taxco - Teotihuacan - Puebla - Oaxaca - Monte Albán Minimum: 6 osob
Klasický poznávacíVelká cesta Mexikem
Trasa zájezdu Mexico City • Teotihuacan • Puebla • Oaxaca • Tichý oceán - Puerto Angel • San Cristobal de las Casas • Aqua Azul • Palenque • Yucatán • Tulum • Chichén Itzá
Klasický poznávacíVelký okruh Mexikem
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045