Římské Koloseum, Itálie

Litva - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do LitvyNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Litvy? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Litvy 2018 - ilustrační fotografie

Litva je nejjižněji ležícím a také největším ze tří pobaltských zemí. Jejími sousedy jsou Lotyšsko na severu, Bělorusko na jihovýchodě a Polsko a Rusko na jihozápadě. Součástí Lity je i tzv. Kurská kosa, což je písečný poloostrov v jihovýchodním cípu Baltského moře. Je nádhernou zemí, která se pyšní zajímavými památkami, překrásnou přírodou a milými lidmi. Kromě historických měst je pro tuto zemi ještě typický rovinatý povrch, zalesněné oblasti skrývající jezera, písečná pobřeží s rybařskými vesničkami a naleziště jantaru.

Nádherné barokní město s neopakovatelnou atmosférou, tak to je hlavní město země - Vilnius. Díky svému unikátnímu historickému jádru je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dominantou města je vrch Gediminas, na kterém je k vidění zbytek Gediminasova hradu - věž ze 13. století, z jejíhož vrcholku si můžete vychutnat krásný pohled na celé město. Také se zde nachází Vilniuské hradní muzeum. Historické jádro města se nachází na jižním břehu řeky Neris. K vidění je zde krásné Katedrální náměstí s klasicistní bílou katedrálou s nádhernou kaplí sv. Kazimíra, dále Muzeum užitého umění, Gediminasova socha a známá dlaždice, na kterou když si stoupnete a otočíte se na ni, budete prý mít po celý život štěstí.

Jižním směrem od náměstí se nacházejí krásné dlážděné uličky z 15. a 16. století. Dále ve městě nalezneme Litevské národní muzem, kostel sv. Jana ze 14. století se zvonicí ze 17. století, Prezidentský palác, barokní kostel sv. Kazimíra z počátku 17. století, kostel sv. Anny, kostel sv. Michala ze 17. století s Muzeem architektury let 1918 - 1990, Muzeum a galerie jantaru, klasicistní Starou radnici z počátku 16. století, Muzeum KGB, Muzeum obětí genocidy či klasicistní budovu Parlamentu. Asi 23 km odtud se nachází město Trakai. K vidění jsou zde zrekonstruovaný ostrovní hrad, ruiny poloostrovního hradu, pravoslavný kostel, katolický kostel, typické karaimské domky, synagoga, Karaimské etnografické muzeum a nedaleký Trakaiský národní park.

Poznávací zájezd do Litvy 2018 - ilustrační fotografie

Druhým největším městem země je Kaunas ležící asi 100 km západním směrem od hlavního města. Do podvědomí lidí se zapsal jako bašta postsovětské mafie, ale má mnoho zajímavých lákadel, které sem ročně přivedou spoustu turistů z celé Evropy. Historickým jádrem města je náměstí Rotušės aikštė lemované domky německých obchodníků z 15. a 16. století. Dále zde nalezneme bývalou radnici ze 17. století s Muzeem keramiky, sochu Maironise, katedrála sv. Stanislava a Vladislava, Litevské muzeum literatury, jezuitský kostel sv. Františka, Muzeum historie medicíny a farmacie. Dalším zajímavými místy a památkami města jsou pozůstatky Kaunaského hradu ze 13. století, gotický Vytautasův kostel, Vojenské muzeum Vitautase Velikého, Perkūnasův dům ze 16. století, neobyzantský kostel sv. Michala Archanděla z 19. století, slavnou sochu nahého muže, Muzeum čertů a židovské ghetto Devátá pevnost.

Pouhých 10 km od centra města se nalézá Kaunaská přehrada, na jejímž břehu stojí barokní klášter Pažaislis. Zhruba 57 km od Kaunasu se nachází město Alytus. Nalézt zde můžeme obelisk věnovaný obětem 2. světové války, památník Anděl svobody, muzeum Zákon a pořádek, Muzeum lesnictví Punia, Národopisné muzeum, Muzeum boje za svobodu a Muzeum veteránů války v Afghánistánu. Dále na západě země můžete navštívit město Telšiai s krásným historickým jádrem, pozdně barokním kostelem, biskupským palácem, klásterem Bernardine, Alka muzeum, skanzenem Samogitians, Muzeem umění a Vojenským muzeem. Odtud vyražte do asi 80 km vzdáleného města Taurage, kde na vás čeká zemědělská usedlost z 15. století a renesanční zámek Pajüris s muzeem.

Třetím největším a zároveň nejstarším městem země je přístav Klaipėda nacházející se na západě Litvy. Je branou do překrásné přírody Kurské kosy. Většina historického jádra byla zničena během 2. světové války. Středem starého města je Divadelní náměstí s klasicistním Klaipėdským divadlem z 19. století a fontánou Simona Dacha. Dále ve městě nalezneme Galerii Baroti, Muzeum rané historie Litvy, Kovářské muzeum, Obrazovou galerii, Muzeum hodin a Námořní muzeum, akvárium a delfinárium síldící v pevnosti z 19. století. Nedaleko odtud se nachází Přírodní muzeum Národního parku Kurská kosa a rybářská osada s několika tradičními dřevěnými rybářskými domky z 19. století.

Poznávací zájezd do Litvy 2018 - ilustrační fotografie

Nesmíte si nechat ujít návštěvu poloostrova Kurská kosa, který se díky svému unikátnímu charakteru krajiny dostal na Seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se zde také největší naleziště jantaru na světě. Hlavním městěm je zde Nida. Přezdívá se mu litevská Sahara. K vidění je zde Muzeum Thomase Manna, Jantarovou galerii, Rybářské muzeum a evangelicko-luteránský kostel z 19. století s lesním hřbitovem, na kterém nalezneme dřěvěné vyřezáváné kříže tzv. "kristai". Západním směrem odtud narazíme na maják a dále na Etnografické rybářské muzeum.

Na jihu země můžete navštívit nejstarší a nejpopulárnější lázeňské městečko Druskinikai. Nalezneme zde sochu Jacquese Lipchitze, Muzeum M. K. Čiurlionise, Židovské muzeum a dřevěný dům Girios Aidas s Lesním muzeem. Kousek od města se nachází park Grútas neboli Stalinův svět. Připomíná sibiřský koncentrační tábor.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Litvy

Klasický poznávacíBaltský okruh + Helsinky
1. den: odjezd z Prahy odpoledne (Br, Sv, VM, Li, HK, Pa Po, za 250 Kč Olomouc), tranzit přes Polsko 2. den: litevské hlavní město VILNIUS (Vilno, UNESCO), Staré město, kostel sv. Petra a Pavla, katedrála 3....
Klasický poznávacíLitva, Lotyšsko, Estonsko
Popis VILNIUS • TRAKAI • SIAULIAI • RIGA • OSTROV SAAREMAA • TALLINN • PARK LAHEMAA • KÄSMU Cena zahrnuje • leteckou dopravu tam do Vilniusu a zpět z Tallinnu • letištní taxy a odbavení zavazadla •...
Klasický poznávacíMalý Okruh Pobaltím
Pro ty, kteří nemají mnoho času, jsme připravili podrobný týdenní zájezd do Pobaltských republik, které jakožto řádní členové EU jsou již snadno přístupné. Litva, Lotyšsko i Estonsko nabízejí nespočetně...
Pro ty, kteří nemají mnoho času, jsme připravili podrobný týdenní zájezd do Pobaltských republik, které jakožto řádní členové EU jsou již snadno přístupné. Litva, Lotyšsko i Estonsko nabízejí nespočetně...
Za poznáním Petrohradu a pobaltských republik se tentokrát vypravíme lodí ze švédského Stockholmu, poplujeme Baltským mořem s lodní společností Viking Line, navštívíme Helsinki i oblast Savonlinny ve finské...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045