Římské Koloseum, Itálie

Korea - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do KoreaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Korea? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Korea 2018 - ilustrační fotografie

Často opomíjenou zemí je právě Jižní Korea neboli Korejský republika ležící v západní části Asie. Je zemí kontrastů, nádherné přírody a starodávné kultury, která se zde snoubí s moderním životem. Můžete navštívit například klidné svatyně a kláštery vykukující mezi ohromnými mrakodrapy.

Hlavní město země je Soul ležící na severozápadě Jižní Koreji. Je moderní metropolí, ale i tak si dokázalo zachovat svůj historický ráz. Nalezneme zde královské paláce, pagody, chrámy atd. K těm nejnavštěvovanějším památkám města patří starověké paláce z období dynastie Čoson. Jedná se o palác Gyeongbokgung, Gyeonghuigung, Changdeokgung, Changgyeonggung a Deoksugung nacházející se přímo v srdci města. Prohlédnout si rozhodně musíte palác Gyeongbokgung z 14. století neboli "Severní palác", který dříve býval královským sídlem. Nachází se tu krásný park se staletými stromy a mnoho jezírek porostlých liliemi a lotosi. Nedaleko odtud také můžete navštívit Národní palácové muzeum a Národní lidové muzeum. Dále vyražte k paláci Changdeokgung z počátku 15. století, který se nejlépe zachoval. Je znám jako místo odpočinku králů a 300 let starého stromu. Také se pyšní zapsáním na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Prohlédnout si musíte i zbylé paláce, jistě nebudete zklamáni. Například palác Changgyeonggung vás zaujme tajemnou stezkou vedoucí do Zakázané zahrady Piwon. Dále ve městě lze nalézt svatyni Jongmyo zapsanou na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, buddhistický chrám Jogyesa, buddhistický chrám BongEunSa, chrám Inwang, šamanistickou svatyni Guksadang, Robotické muzeum, Pagodový park s krásnou pagodou kláštera Wongsaksa, mnoho kamenných zdí, historickou pagodu Namdaemun, pagodu Heunginjimun, bránu Nezávislosti z konce 19. století, Síň umění Ulam, moderní stavby jako vež N Soul, mrakodrap Budova 63 či Světové obchodní centrum, dále oltář Wongudan, katedrálu Myeongdong, mnoho kostelů (protestanské, baptistické, presbytariánské a luteránské) a Centrální soulskou mešitu z 20. století. Dále zde neopomeňte olympijské městečko na jihovýchodě města či nedalekou turistickou vesničku přibližující tradiční způsob života Korejců.

Poznávací zájezd do Korea 2018 - ilustrační fotografie

Jaký je nejlepší způsob jak se seznámit s více než 5000 let starou historií Jižní Koreje? Co takhle navštívit 6. největší muzeum na světě - Národní muzeum Koreje v Soulu? Nebo se chcete něco dozvědět o tradiční korejském jídle? Navštivte muzeum Kimchi v Soulu. V hlavním městě na vás čeká zhruba 500 muzeií například Voskové muzeum, Památeční válečné muzeum, vězení Seodaemun sloužící jako Historické muzeum, Muzeum umění, ale navštívit můžete i jiná. Jmenujme například Velrybí muzeum Jangsaengpo ve městě Ulsan, Rodinné muzeum Petite Joong-Ang věnující se orientální medicíně a Muzeum přírodního barevného umění ve městě Daegu, Železniční muzeum ve městě Gyeonggi, muzeum Gochang Dolmen věnující se době bronzové v oblasti Jeollabuk-do, Dětské muzeum ve městě Incheon, Ripleyho muzeum "Věř nebo ne!" a Muzeum kouzelného umění na ostrově Jevu.

Pokud chcete skutečně poznat Koreu, musíte vyrazit do tradičních vesniček, kde například můžete ochutnat tradiční pokrmy či si zahrát tradiční hry jako Yunnori či Tuho. Těmi nejzajímavějšími vesnicemi jsou Oegosan Onggi, Goesiri, Yeongju, Yeongam Gurim, Namsa Yedamchon, Andong či Seongeup.

Země také má mnoho památek zapsaných na Seznamu světového kulturního dědictví a ty určitě nesmíte vynechat. Prohlédnout si musíte pevnost Hwaseong z 18. století ve městě Suwon, Královské hrobky dynastie Joseon rozptýlené na 18 různých místech, Historické vesnice Hahoe a Yangdong ze 14.- 15. století nacházející se ve středu země, dále chrám Haeinsa z počátku 9. století, komplex Janggyeong Pangeon a depozitář korejských dřevěných destiček Tripaka ležící na jihu země, jeskyni Sokkuram a chrám Bulguksa z 8. století ve městě Gyeongju, Historickou oblast Kyongju, Dolmenové lokality Hwasun, Kanghwa a Koch'ang a vulkanický ostrov Jevu a zdejší lávové tunely (nachází se tu nejdelší lávový tunel světa - jeskyně Manjanggul).

Poznávací zájezd do Korea 2018 - ilustrační fotografie

Druhým největším a zároveň největším přístavním městem je Busan nacházející se na jihovýchodě země. Navštívit zde musíte pevnost Geumjeong Sanseong z 18. století stojící na hoře Geumjeongsan, odkud se vám naskytne krásný výhled na město a navíc zde můžete na druhém konci pevnosti vidět chrám Beomesa ze 7. století, dále Busanské muzeum, moderní věž Busan s krásnou vyhlídkovou terasou, buddhistický chrám Yonggung-sa, klidný park Yongdusan, Muzeum moderního umění, Historické námořnické muzeum a svatyni Chungryeolsa. Zajít můžete i do místního akvária či na rybí trh Jagalchi. A v okolí Busanu se nachází i ptačí rezervace v ústí řeky Nakdong.

Dále v zemi nalezneme město Icheon se zajímavou Čínskou čtvrtí, parkem Svobody a Uměleckým centrem, krásné hory Palgongsan ukrývající chrámy Donghwasa, Pagyesa a Eunhaesa a zajímavé buddhistické svatyně, pevnost Haengjusanseong v pohoří Deogyangsan, Národní park Gayasan, město Gwangju s architektonicky zajímavým památníkem Ssang Chon Dong, město Chuncheon s Muzeem kresleného filmu, hrad Haemieupseong ze 17. století nedaleko města Seosan, známý netradiční park Haesindang neboli "Penis park" vzdálený asi 20 km od města Samcheok, nejvyšší hora země Hallasan, pozůstatky pevnosti Samnyeonsanseong z 5. století ležící na jihu země, Národní park Dadohao Haesang, krásný vodopád Jeongbang, Národní park Sobaeksan, město Yangsan City s nedalekým největším a nejznámějším buddhistickým chrámem Tongdosa, Pozůstatky pevnosti Daeheungimjonseong nacházející se v pohoří Bongsusan, Národní park Halla-san, město Daegu s nedalekým 4. největším buddhistickým chrám země Donghwa-sa a pevností Gasansanseong, město Gyeongju s nedalekou kamennou pagodou Buhwang-sa ze 7. století, chrám Cheoneun-sa ve středu jižní části země, Národní park Chiaksan, pevnost Munsusanseong ze 17. století ukrytou v pohoří Munsusan, Národní park Jirisan, Národní park Hallyeohaesang, hrad Jinjuseong z 16. století s Národním muzeem Jinju v oblasti Namseong-dong a město Haenam s nedalekým buddhistickým chrámem Daedun-sa a muzeem Seongbo.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Korea

Klasický poznávacíJaponsko - Jižní Korea
Klasický poznávacíOkruh Jižní Koreou
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045