Římské Koloseum, Itálie

Kanárské ostrovy - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd na Kanárské ostrovyNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů na Kanárské ostrovy? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd na Kanárské ostrovy 2016 - ilustrační fotografie

Mnoha Evropany jsou Kanárské ostrovy, pokud jde o dovolenou, velmi populární destinací. Ostrovy Fuerteventura, Lanzarote, Gran Canaria, La Gomera, Tenerifa, La Palma a Hierro se mohou pochlubit výborným počasím, mnoha hodinami slunečního svitu po celý rok. Na severu je počasí sice občas poněkud deštivé a chladné, ale jih bývá často ovlivněn vlnou krátkých veder. Všechny ostrovy nám nabízejí k vidění úžasnou a rozmanitou flóru a sopečné scenérie rozhodně stojí za vidění.

Výborně sestavená směsice starého a nového – to je ostrov Gran Canaria. Pyšnit se může kosmopolitním hlavním městem a úchvatnou, dech beroucí krajinou ve vnitrozemí. Surfaři se budou cítit v sedmém nebi zejména na Fuerteventuře. A taktéž turisté, kteří si zvolili za cíl své dovolené zdejší pláže, budou plně spokojeni, poněvadž jsou poměrně klidné a je tu krásný písek. Půvab Lanzarote se soustřeďuje zejména do národního parku Timanfaya. Známá hora Teide je vidět z jakéhokoliv místa na ostrově Tenerife a bývá vždy pokryta sněhem. Na ostrově La Palma je největší sopečný kráter na planetě Zemi a na ostrovech El Hierro a La Gomera si krajina ještě uchovala svůj prapůvodní charakter, což z nich dělá obrovskou atrakci pro milovníky přírody a turistiky.

Všechny tyto rozdíly a zvláštnosti každého z jednotlivých Kanárských ostrovů činí celé souostroví velice zajímavou a populární prázdninovou destinací. Všechny ostrovy mají svou vlastní historii. Domácí obyvatelé jsou velmi pohostinní a přátelští lidé. Typický obyvatel ostrovů má rád různé oslavy, při nichž se tu nosí krásné kroje, které jsou na každém z ostrovů úplně odlišné. Na dovolené na některém z Kanárských ostrovů bychom určitě měli okusit i místní gastronomii. Patří mezi ně zejména národní pokrm gofio, jakýsi dezert z pražených obilovin, jenž bývá často používán jako náhrada za chleba. Kanárská kuchyně je založena především na čerstvém ovoci a zelenině a nedílnou součástí jsou samozřejmě ryby. Známé jsou tzv. vrásčité brambory Papas Arrugadas. Stejně jako v celém Španělsku, se i na Kanárských ostrovech velmi často jí tapas. Jedná se o malé občerstvení, které se podává k nějakému drinku.

Poznávací zájezd na Kanárské ostrovy 2016 - ilustrační fotografie

Na ostrovech mají turisté také bohaté sportovní možnosti. Windsurfing, šnorchlování a potápění je tady velice oblíbené, stejně jako jízda na koni, pěší turistika nebo jízda na horském kole. Na Kanárech je ale možné vidět na vlastní oči i některé velmi neobvyklé sporty. Například, kohoutí zápasy, známé hlavně na La Palmě a na Gran Canarii. Ne každý je nadšen tímto druhem zápasu, ve kterém proti sobě bojují vytrénovaní žárliví kohouti. Dalším zvláštním sportovním kláním je Lucha Canaria – kanárský zápas v ringu. V rámci různých oslav se často konají tyto zápasy dvou mužstev kdy bojují muž proti muži. A také závody psích spřežení, horské sporty, fotbal a speciální druh skoku o tyči (salto de regaton), to jsou všechno velmi specifické druhy sportu na Kanárských ostrovech.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045