Římské Koloseum, Itálie

Kanárské ostrovy - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd na Kanárské ostrovyNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů na Kanárské ostrovy? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd na Kanárské ostrovy 2018 - ilustrační fotografie

Mnoha Evropany jsou Kanárské ostrovy, pokud jde o dovolenou, velmi populární destinací. Ostrovy Fuerteventura, Lanzarote, Gran Canaria, La Gomera, Tenerifa, La Palma a Hierro se mohou pochlubit výborným počasím, mnoha hodinami slunečního svitu po celý rok. Na severu je počasí sice občas poněkud deštivé a chladné, ale jih bývá často ovlivněn vlnou krátkých veder. Všechny ostrovy nám nabízejí k vidění úžasnou a rozmanitou flóru a sopečné scenérie rozhodně stojí za vidění.

Výborně sestavená směsice starého a nového – to je ostrov Gran Canaria. Pyšnit se může kosmopolitním hlavním městem a úchvatnou, dech beroucí krajinou ve vnitrozemí. Surfaři se budou cítit v sedmém nebi zejména na Fuerteventuře. A taktéž turisté, kteří si zvolili za cíl své dovolené zdejší pláže, budou plně spokojeni, poněvadž jsou poměrně klidné a je tu krásný písek. Půvab Lanzarote se soustřeďuje zejména do národního parku Timanfaya. Známá hora Teide je vidět z jakéhokoliv místa na ostrově Tenerife a bývá vždy pokryta sněhem. Na ostrově La Palma je největší sopečný kráter na planetě Zemi a na ostrovech El Hierro a La Gomera si krajina ještě uchovala svůj prapůvodní charakter, což z nich dělá obrovskou atrakci pro milovníky přírody a turistiky.

Všechny tyto rozdíly a zvláštnosti každého z jednotlivých Kanárských ostrovů činí celé souostroví velice zajímavou a populární prázdninovou destinací. Všechny ostrovy mají svou vlastní historii. Domácí obyvatelé jsou velmi pohostinní a přátelští lidé. Typický obyvatel ostrovů má rád různé oslavy, při nichž se tu nosí krásné kroje, které jsou na každém z ostrovů úplně odlišné. Na dovolené na některém z Kanárských ostrovů bychom určitě měli okusit i místní gastronomii. Patří mezi ně zejména národní pokrm gofio, jakýsi dezert z pražených obilovin, jenž bývá často používán jako náhrada za chleba. Kanárská kuchyně je založena především na čerstvém ovoci a zelenině a nedílnou součástí jsou samozřejmě ryby. Známé jsou tzv. vrásčité brambory Papas Arrugadas. Stejně jako v celém Španělsku, se i na Kanárských ostrovech velmi často jí tapas. Jedná se o malé občerstvení, které se podává k nějakému drinku.

Poznávací zájezd na Kanárské ostrovy 2018 - ilustrační fotografie

Na ostrovech mají turisté také bohaté sportovní možnosti. Windsurfing, šnorchlování a potápění je tady velice oblíbené, stejně jako jízda na koni, pěší turistika nebo jízda na horském kole. Na Kanárech je ale možné vidět na vlastní oči i některé velmi neobvyklé sporty. Například, kohoutí zápasy, známé hlavně na La Palmě a na Gran Canarii. Ne každý je nadšen tímto druhem zápasu, ve kterém proti sobě bojují vytrénovaní žárliví kohouti. Dalším zvláštním sportovním kláním je Lucha Canaria – kanárský zápas v ringu. V rámci různých oslav se často konají tyto zápasy dvou mužstev kdy bojují muž proti muži. A také závody psích spřežení, horské sporty, fotbal a speciální druh skoku o tyči (salto de regaton), to jsou všechno velmi specifické druhy sportu na Kanárských ostrovech.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy na Kanárské ostrovy

Navštívíme ostrov Tenerife – největší a nejpestřejší z Kanárských ostrovů, přezdívaný minikontinent. Tenerife nabízí fantastické přírodní scenérie: na severu rozsáhlá zelená údolí, na jihu...
Patří rozlohou k těm menším Kanárským ostrovům, které zatím zůstávají stranou masové turistiky. Oba jsou ideálním cílem pro turisty, kteří obdivují nedotčenou přírodu. Najdou tu nejen magický svět sopek a...
Tenerife, ostrov trochu zprofanovaný v povědomí lidí jako klasická "válecí" a pro mnohé nezáživná destinace. Opak je však pravdou. Bujná tropická vegetace v rozeklaných soutěskách se zde střídá s černou...
Navštívíme ostrov Tenerife – největší a nejpestřejší z Kanárských ostrovů, přezdívaný minikontinent. Tenerife nabízí fantastické přírodní scenérie: na severu rozsáhlá zelená údolí, na jihu...
Tenerife, ostrov trochu zprofanovaný v povědomí lidí jako klasická „válecí“ a pro mnohé nezáživná destinace. Opak je však pravdou. Bujná tropická vegetace v rozeklaných soutěskách se zde střídá s černou...
    

Další zajímavé stránky o Kanárských ostrovech

Poznávací zájezdy po Kanárských ostrovech, splní očekávání těch turistů, kteří si chtějí ze své dovolené odvézt spoustu zážitků a poznat co nejvíce krásných míst. V několika dnech mají možnost poznat nádheru útesů Gigantes na Tenerife, projet se na velbloudovi v poušti na Lanzarote a nebo se vydat po stopách Kryštofa Kolumba do San Sebastiana na La Gomeru.

Jsou mezi námi ale i turisté, kteří před cestováním a poznáváním preferují klidnou dovolenou na Kanárských ostrovech strávenou ve stínu palem na pláži. Pro ty turisty jsou připraveny atraktivní slevy na zájezdy na Kanárské ostrovy.

V posledních letech si mezi českými turisty vybudovaly své místo také zájezdy pořádané německými cestovními kancelářemi. Jejich nabídka je velice bohatá a dokonce můžete ještě ušetřit. Pokud vám nevadí odlety třeba z Drážďan, Mnichova či Vídně, zkuste se podívat na nabídku last minute zájezdů na Kanárské ostrovy a třeba si vyberete trochu netradiční prožití dovolené.

Kanárským ostrovům jsou věnovány také stránky, kde máte možnost získat podrobnější informace o jednotlivých ostrovech. Zaměřují se hlavně na časté dotazy turistů týkajících se letovisek, ubytování, pláží a zajímavostí. Pokud chcete poradit, který z ostrovů by splňoval vaše požadavky, podívejte se na web o Kanárských ostrovech.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045