Římské Koloseum, Itálie

Kambodža - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do KambodžeNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Kambodže? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Kambodže 2018 - ilustrační fotografie

Kambodža je rozdělena na 20 provincií, čtyři města a jednu část tvoří jezero Tonlesap s rozlohou 3000 km². Hlavním městem je Phnom Penh, které se nachází na soutoku tří řek – Tonle Sap, Bassac a Mekongu. Součástí města je královský palác, kde bydlí i současný král. Nejznámější budovou královského paláce je Stříbrná pagoda, která dostala své jméno podle stříbrné podlahy. Další zajímavostí je národní muzeum, které ukrývá památky ze všech období Angkor.

Z období říše Angkor, pochází nejznámější a nejnavštěvovanější kambodžská památka posvátný chrám Angkor Vat postavený již ve 12.století. Další zajímavostí je svatyně Bayon, která stojí přímo v geometrickém středu Angkor Thomu. Celkově má Bayon pyramidový tvar, jen hlavní věž stavby se liší svou kruhovou základnou. Dosahuje výšky přes 40 metrů a na jeho vrcholu je dalších 49 menších věžiček. Na všech věžích se opakuje motiv obrovských obličejů ze všech čtyř stran.

Zhruba 30 km severně od Angkor Vatu leží královský chrám Banteay Srei. Byl postaven v 10. století a jeho název je překládán jako „ženská pevnost“. Jeho růžové zbarvení působí dojmem křehkosti. Dalším hodně navštěvovaným chrámem je Beng Mealea. Pochází ze 12. století, za vlády Súrjavarmana II. Je celý obehnán 45 m širokým vodním příkopem, dnes již vyschlým. Jeho vnější zdi tvořily obdélník o délce přes 1 km a šířce téměř 900 m, což jej řadí mezi největší chrámové komplexy v Angkoru vůbec.

Poznávací zájezd do Kambodže 2018 - ilustrační fotografie

Kromě historických památek se můžete v Kambodže setkat také se vzácnými druhy z říše živočišné. Ve městě Kratie na břehu řeky je možné pozorovat druh sladkovodních delfínů iravadských. Kambodžská oblast Rattanakiri je jedna z nejchudších provincií. Návštěvníky přitahuje zejména svými přírodními poklady, mezi něž patří hlavně průzračné kráterové jezero Yak Lum.

V Kambodže naleznete i největší sladkovodní jezero v celé jihovýchodní Asii, Tonle Sap. Jeho rozloha je různá v závislosti na ročním období. V období sucha je to asi 2700 km2, v době monzunových dešťů naroste několikanásobně a jeho plocha může dosáhnout až 16 000 km2. Hloubka jezera se pohybuje od 1 metru do 9 metrů a v roce 1997 byla celá oblast zařazena do Světového přírodního dědictví UNESCO jako chráněná biosféra.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Kambodže

Klasický poznávacíThajsko, Kambodža
Kombinace dvou úžasných zemí. Prožijte s námi pohodu, relax a poznání. Navštivte Thajsko a Kambodžu. Poloha: Dle programu Dle programu
Vietnam, to je země, kterou nemůžete vynechat, pokud jste si oblíbili cesty do Asie. Vietnam se v minulém století tolik změnil jako téměř žádná jiná země na světě. A mění se dál! Metropole Saigon neustále...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045