Římské Koloseum, Itálie

Jihoafrická republika - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do Jihoafrické republikyNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Jihoafrické republiky? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Jihoafrické republiky 2018 - ilustrační fotografie

Jihoafrická republika, jak už sám název napovídá, se nachází na jihu Afrického kontinentu. Zdejší obyvatelé vás přivítají s otevřenou náručí a tím nejsrdečnějších a nejširším úsměvem. Jeďte sem a poznejte přívětivost a pohostinnost této země při poznávání její kultury a tradic. Čeká tu na vás mnoho přírodních krás a historických památek, které vás vtáhnout do rytmu a duše Afriky.

Vaši návštěvu můžete začít v jedno z hlavních měst Pretorii nacházející se severozápadě země. Dominantou města jsou nádherné stromy s modrofialovými květy "jacarandy". Je krásným městem plným upravovaných zahrad, historických budov, památníků a muzeí. Vaše první kroky mohou vést do srdce města na náměstí Church Square, kde naleznete pomník byvalého prezidenta Paulese Krugera, budova Oude Raadsaal a Justiční palác. Nedaleko odtud můžete zajít do domu Paulese Krugera s muzeem. Dále ve městě stojí za návštěvu muzeum Pierneff, Poštovní muzeum, Muzeum dopravní technologie, muzeum Transvaal, krásnou radnici, divadelní komplex State Theatre, botanická a zoologická zahrada a budova jihoafrické vlády Union Buildings. K procházce a odpočinku láká nejstarší městský park Burgers Park, před kterým můžete spatřit jeden z nejkrásnějších viktoriánských domů Melrose House s Muzeem nábytku.

V okolí města na vás čeká památník Voortrekker postavený na počest uprchlíků před anglickou okupací, muzeem zakladatele jihoafrických pivovarů Sammyho Markse, pevnost Scanskop, krásný park Svobody, Přirodní rezervaci Groenkloof, Ptačí rezervaci Austina Robertse či Přírodní rezervaci Wonderboom.

Poznávací zájezd do Jihoafrické republiky 2018 - ilustrační fotografie

Druhým největším městem a i hlavním městem je Kapské Město. Leží na jihozápadě země. Díky svým přírodním krásám například Stolové hoře a mysu Dobré naděje je považováno za jedno z nejnádhernějších měst na světě a proto ročně láká mnoho turistů. Kapské město se pyšní unikátní atmosférou protínající se historie, přítomností a odlišných kultur. Zhruba 10 km od pobřeží města se nalézá skalnatý menší ostrov Robben Island, který se stal symbolem svobody a síly lidského ducha a je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Zahlédnout zde můžete kolonie tučňáků či navštívit komplex věznice, kde pobýval i Nelson Mandela, dále válečnou pevnost, maják či kamenné a vápancové doly. Ale teď už zpět ke Kapskému městu.

Z historických památek se můžete těšit na budovu Old Town House z 18. století s galerií, renesanční městskou radnici z počátku 20. století s hodinovou věží připomínající londýnský Big Ben, nejstarší kostel země Groote Kerk z počátku 18. století, luteránský kostel z 18. století, krásný dům Koopmans-De Wet z konce 18. století, gregoriánský dům Bertram, muzeum Bo-Kaap z počátku 18. století, nejstarší kammenou budovu jižní Afriky pevnost Dobré naděje ze 17. století s Uměleckým a Vojenským muzeem, nádhernou historickou uličku Long Street obklopenou domky z viktoriánské doby, zajímavou Malajskou čtvrť, Židovské muzeum, Velkou synagogu, Národní galerii, Muzeum Jižní Afriky, Námořní muzeum, památník Rhodese a muzeum District Six věnované stejnojmenné čtvrti, která má připomínat utrpení lidí při apartheidu.

Jedním z nejvýznamnějších měst země je sídlo justičního soudu - Bloemfontein nalézající se ve středu země. Často se mu přezdívá Město růží, díky nádhernému Kings Parku se zhruba 4000 druhy růží. Dalším parkem stojícím za návštěvu je Hamilton Park s asi 6000 orchideji. Projít se musíte po ulici President Band lemované historickými budovami. Ve městě nalezneme Národní muzeum, Národní muzeum afrikánské literatury, prezidentskou budovu z 19. století, nejstarší budovu města First Raadsaal z 19. století, nádherný kostel Tweetoringkerk z 19. století, Válečné muzeum a Královský park. V okolí města ještě objevíte přírodní rezervaci Willem Pretorius Game, přírodní rezervaci Franklin či přírodní rezervaci Soetdoring.

Poznávací zájezd do Jihoafrické republiky 2018 - ilustrační fotografie

Vynechat nesmíte ani návštěvu Johannesburgu ležícího ve vnitrozemí. Přezdívá se mu "Město zlata". Zde na vás čeká univerzita Witwatersrand, Divadelní komplex, Muzeum Afrika, Muzeum piva, zajímavý mrakodrap ze skla Stock Exchange, budovu Diamond, Johannesburgskou železniční stanici, krásný park Joubert, Galerie umění, Sochařský park, obří nákupní centrum Randburg Waterfront, Automobilové muzeum Klein Jukskei Vintage a uměle vytvořené zlatokopecké městečko Golden Reef City. V okolí města ještě uvidíte městečko Sophiatown či předměstí Soweto proslavené povstáním z roku 1976 s katolickým kostelem Regina Mundi, Uměleckou galerií Ma-Africa, domem Nelsona Mandely, památníkem Hektora Petersona a náměstím Svobody.

Třetím největším městem země je Durban nacházející se na východním pobřeží. Přezdívá se mu "Město, kde nikdy nezapadá slunce". K vidění je tu krásné pobřeží Marine Parade Seafront, akvárium Mořský svět, zajímavý Fitz-Simonův hadí park s představeními s hady, krokodýli či želvami, dále orientální trh Victoria Street s nezapomenutelnou atmosférou, největší měšita jižní Afriky Grey Street, kostel Porozumění, neobarokní budova radnice z počátku 20. století s Přírodovědeckým muzeem, Umělecká galerie, socha Mahatma Gandího, Africké tržiště, botanickou zahradu, Ptačí park Umgeni, Místní historické muzeum, muzeum africké kultury Kwa Muhle, Námořní muzeum.

Město Polokwane na severu země též stojí za navštívění. Naleznete zde Univerzitu severu, křesťanský kostel, muzeum Pietersburg-Polokwane a románský katolický kostel z 1. poloviny 20. století. Více toho na vás čeká ale v jeho okolí a to muzeum pod širým nebem Bakone Malapa Northern Sotho s ukázkou tradičního vesnického života, krokodýlí farma Chuene, hřbitov nedaleko koncentračního tábora Anglo Boer War, památník Eerstelking upomínající na zlatokopecké časy, zajímavá farma Farmyard, Fotografické muzeum Hug Exton a památník Trichardta.

Z přírodních krás země musíte vidět přírodní rezervaci Umtamvuna, přírodní rezervaci Frederika, přírodní rezervaci Oribi Gorge, přírodní rezervaci Ezulwini, vodopád Uvongo, přírodní rezervaci Umlalazi, překrásnou mokřadní rezervací St. Lucia zapsanou na Seznamu světového dědictví UNESCO, ráj potápěčů Sodwana Bay, rezervaci Pietersburg Game, Ptačí rezervaci Pietersburg, dvě největší plantáže citrusů světa (Zebediela a Letaba) vzdálené asi 60 km od města Polokwane, národní park Kalahari Gemsbok, národní park Augrabies Falls, přírodní rezervaci Jonkershoek, Střelkový mys, národní park Plilanerberg, Dračí hory, jeskyně Cave of Hearts, přírodní rezervaci Doorndraaidam, národní park Royal Natal, archeologické naleziště Cradle od Humankind, chráněnou oblast Richtersveld či zátoku Coffee Bay.

Z měst ještě navštivte Kimberley s muzeem McGregor, historický diamantový důl Big Hole nedaleko města Kimberley, Oppenheimerovými památečnými zahradami, fontánou Differs, galerií umění Williama Humphreyse, katedrálou St. Cyprian a historický bar Star of West z 19. století, dále město Stellenbosch s kostelem svaté Marie, Vesnickým muzeem, kostelem Rhenish, krásným obchodem Oom Samie, panstvím Libertas Parva z 18. století, muzeem umění Sasol a překrásnými okolními vinicemi, městečko Franschhoek s Hugenotským muzeem a památníkem Hugenotů, městečko Hermanus s Muzeem starého přístavu, městečko Bredasdorp s muzeem Shipwrech připomínajícím tradgickou historii, město Mafikeng s Městským muzem, hřbitovem a budovou Masonic Lodge z konce 19. století, kulturní vesnici Lotlamoreng Dam, město Cradock s holanským kostelem, domem spisovatelky Olivie Schreinerové a muzeem Great Fish River Museum, krásnou vesničku Haenertsburg s Arboretem, vesnici Campbell s kostelem Bartlett z 19. století, město East London s krásnou radnicí, galerií umění Ann Bryant, válečným památníkem Colonial Division, Městským muzeem památníkem Grand Prix Race a město Grahamstown s katedrálou svatého Michaela a Jiřího z 1. poloviny 19. století, metodistickým kostelem, Historickým a přírodověděckým muzeem, budovou Old Provost z 1. poloviny 19. století a Observatoří.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Jihoafrické republiky

Trasa zájezdu Kapské Město • kraj vinic (Worcester, Ladismith) • Little Karoo • Oudtshoorn • Zahradní cesta • Krugerův NP • Johannesburg
Klasický poznávacíNejlepší z Jižní Afriky
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045