Římské Koloseum, Itálie

Irsko - poznávací zájezdy a eurovíkendy

Vyhledejte si poznávací zájezd do IrskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Irska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Irska 2016 - ilustrační fotografie

Napadlo Vás někdy vydat se do Irska a poznat jeho krajinu a památky? Zeměpisná poloha Irska je sice nevelká, ale je v ní tolik pozoruhodností, které za jednu návštěvu ani neobsáhnete. Budete se muset rozhodnout, co navštívit při poznávacím zájezdu, jaká místa jsou pro vás ta nejdůležitější, co vlastně chcete z Irska vidět. Také to bude záviset na tom, kolik máte času, čemu dáte přednost a jak budete cestovat.

My doporučujeme začít Dublinem, hlavním městem Irska, který má přes milion obyvatel a je místem narození a inspirace mnoha velkých autorů. Stejně tak je velmi evropským městem s neokázalými budovami, z nichž mnohé jsou skutečně vynikajícími ukázkami architektury 18. století. Hlavní ulicí Dublinu, kterou se musíte projít je ulice O´Connella. Procházkou po ní, směrem k náměstí Sv. Štěpána, můžete obdivovat hlavní poštu, která kdysi sloužila jako velitelské stanoviště Velikonočního povstání. Vyjdeteli na O´Connellův most zahlédnete měděnou kopuli majestátní celnice z 18. století. Určitě se pozastavte u pobočky Irské banky, v jejímž sloupořadí je 22 iónských sloupů a u univerzitní budovy Trinity College s její Starou knihovnou.

Ve vedlejší Kolonádové galerii se můžete podívat na Kellskou knihu, jež obsahuje latinskou verzi Nového zákona, kterou ilustrovali mniši v 9. století. Ukázky nejkrásnějších georgiánských domů v Evropě lze vidět na náměstí Merrion Square, které má parkovou úpravu. Na západní straně náměstí pak stojí největší dublinský palác z 18. století, Leinsterský palác, který je sídlem irského parlamentu.

Sochu známého Dubliňana G. B. Shawa uvidíte, postavíte-li se před Národní galerii. Svou cestu můžete ukončit na největším městském náměstí sv. Štěpána, které bylo v 18. století. Kdo chce pokračovat dále neměl by si nechat ujít Dublinský zámek, radnici , dříve královskou burzu, Katedrálu Kristova chrámu pocházející z roku 1038, areál Královské Dublinské společnosti a v neposlední řadě Knihovnu a galerii orientálního umění Chestera Beattyho.

Poznávací zájezd do Irska 2016 - ilustrační fotografie

Z Dublinu vedou dále cesty na největší irský ostrov, Achill Island v hrabství Mayo. Poslední baštu klidu a míru můžete vychutnávat v Atlantiku, na Aranských ostrovech, kde obyvatelé ostrovů chovají statný dobytek, chytají ryby, předou, tkají a pletou. V hrabství Sligo, ve stínu působivé hory Ben Bulben, jejíž plochý vrchol je domovem arktických a alpských rostlin, stojí kostelík s věžičkovitou zvonicí. V oblasti severozápadu se nechází hojnost megalitických pamatníků, Donegalský středověký hrad, špičkový rybářský přístav Killybegs nebo Glenveaský národní park. Měsíční krajinu a mnoho geologických útvarů uvidíte v oblasti Burren.

V severním Irsku můžete také najít kandidáta na titul osmý div světa. Jedná se o Obrův chodník, nejpodivuhodnější irský přírodní úkaz. S patnácti žulovými vrcholy se pyšní pohoří Mourne Mountains, z jehož vrcholu, je-li bezvadné počasí, máte možnost uvidět Skotsko, Anglii ostrov Isle of Man i horskou Snowdonii ve Walesu.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Irska

Klasický poznávacíDublin, Město Svatého Patrika
Je mnoho důvodů, proč se vypravit do Irska. Keltské památky, jedinečná kultura, bohatá historie, pozoruhodné stavby, hospody s nezapomenutelnou atmosférou a vyhlášeným pivem. Ale jedním z podstatných důvodů cesty...
Klasický poznávacíSmaragdový ostrov Irsko
Popis Neobyčejný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Dublinu a navštívíte Wicklow Mountains. Řeku Liffey shlédnete z proslulého Ha´Penny Bridge, můžete ochutnat irské pivo či...
Popis Neobyčejný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Dublinu a navštívíte Mohérové útesy. Z proslulého mostu Ha´Penny Brige shlédnete na řeku Liffey, můžete ochutnat irské...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045