Římské Koloseum, Itálie

Indonésie - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do IndonésieNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Indonésie? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Indonésie 2018 - ilustrační fotografie

Indonésie získala svůj název z dvou řeckých slov a to "Indos" a "Nesos", což znamená ostrovy blízko Indie. Je největším souostrovím světa s více jak 17000 ostrovy, z nichž asi 6000 je obydlených. Její součástí jsou ostrovy Sumatra, Jáva, Malé Sundy, Kalimantan, Sulawesi, Moluky a Západní Papua. Indonésie je pozoruhodnou zemí plnou starobylých kultur, moderních civilizací i kmenů, pro které ještě neskončila doba kamenná. Každý kout této země má osobitý charakter. Žije zde asi 200 milionů lidí, což z ní dělá 4. nejlidnatější zemi světa. Je též ideálním místem pro strávení dovolené. Můžete zde odpočívat v nádherné přírodě zalité sluncem, na písečných plážích posetých kokosovými palmami a omývanými tyrkysově modrým mořem, ve kterém se vyskytují tropické ryby žijící v blízkosti unikátních korálových útesů. No není to prostě ráj. A to není vše, čeká tu na nás i mnoho zajímavých měst s mnoha historickými památkami.

Hlavním a zárověň i největším městem je Jakarta. Nachází se na severozápadě ostrova Jáva, který leží na jihozápadě země. Město se pyšní všemi moderními vymoženostmi. Ale stále nezapomíná na svou minulost a pečlivě chrání své bohaté kulturní dědictví. Kromě moderních mrakodrapů jsou zde i koloniální stavby postavené Evropany a tvoří nedílnou součást panoramatu města. Je považována za hlavní bránu do Indonésie. Určitě zde musíte vidět Národní památník neboli Monas z 20. století nacházející se uprostřed náměstí Medan Merdeka. V něm se nalézá meditační sál a historické muzeum. A z jeho vrcholku se vám naskytne krásný výhled na město. Nedaleko odtud se nachází největší mešita v jihovýchodní Asii - Masjid Istiqlal. Asi 2 km od náměstí se nachází čtvrť Kota, které je ukázkou původní koloniální Jakarty. Nalézt zde můžeme muzem Wayangu a muzeum historie města. Pouhý kilometr od centra čtvrti Kota narazíme na starý koloniální přístav Sunda Kelapa s historickými škunery, které si můžete prohlédnout. Zajímavou částí města je i Glodok, kterému se často přezdívá "Čínské město". K vidění jsou zde dva buddhistické chrámy Da Shi Mia a Vihara Dharma Bhakti a katolický kostel Santa Maria de Fatima. Dále ve městě a jeho okolí nalezneme muzeum Gadjah, muzeum loutek, park Taman Mini Indonesia s nádhernou zahradou plnou orchidejí, zoologickou zahradu Ragunan, Planetárium, typickou vesničku Condet a národní park Ujung Kulon.

Na Jávě můžete ještě navštívit město Yogyakarta, které je sídlem sultána, i když v dnešní době má již pouze kulturní význam. Nachází se ve středu ostrova a k vidění je zde sultánský palác Kraton ze 17. století v samém srdci starého města, sultánský vodní palác Taman Sari z 18. století, holandskou pevnost Vreedenburg s Muzeem historie města a nákupní čtvrť Malioboro. Asi 20 km východním směrem od města se nachází buddhistický chrámový komplex z 10. století - Prambanan. A asi 60 km od severozápadním směrem od města na nás čeká největší buddhistický chrám světa Borobudur. Je opravdovým unikátem a nejvyhledávanější atrakcí celé země a proto se není čemu divit, že se nachází na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Na východě ostrova se můžete vydat do vesničky Ceromo Lawang, které leží na okraji kráteru a můžete si odtud vychutnat nezapomenutelný pohled na nejvyšší horu ostrova - Bromo. Na západě ostrova můžete navštívit "město květin" - Bandung Kota, vulkán Tangkuban Perahu a botanickou zahradu Bogor s obrovskými rudými květy Rafflesie, které dosahují až metrové velikosti. Dálšími zajímavými místy ostrova jsou hinduistické chrámy Gedung Songo z 9. století a ruiny staré hinduistické říše Trowulan.

Poznávací zájezd do Indonésie 2018 - ilustrační fotografie

Dalšími významným ostrovem je Bali. Nachází se východním směrem od Jávy, v souostroví Malé Sundy. Často se mu přezdívá "Ostrov bohů", díky tomu, že se zde nachází teméř tisícovka chrámů. Je asi nejoblíbenějším turistickým lákadlem celé Indonésie. Nabízí nám obrovské množství nádherných písečných pláží, unikátní tropickou vegetaci a velmi přátelskou atmosféru. Hlavním městem je Densapar. Centrem města je náměstí Puputan s nádherným parkem ukrývajícím monument Bajra Sandhi. Nedaleko odtud se nachází Muzeum Bali a hinduistický chrám Pura Agung Jagatan. Dalšími památkami města jsou palác Satria, Královský palác, chrám Pura Maospahit a muzeum Sidik Jari. Asi 20 km severním směrem od města se nachází město Ubud. Je hlavním turistickým centrem ostrova. Nachází se zde mnoho paláců například Vodní palác "Puri Saren Agung", Puri Saren Kangin, Puri Saren Kauh, Puri Kantor či Puri Saraswati. Dále je zde k vidění chrám Pura Dalem Ubud, chrám Pura Batur Sari, chrám Pura Gunung Lebah, muzeum Neka Art, muzem Puri Lukisan, muzeum Rudana, Blancovo muzeum či Symonův ateliér. V okolí města bychom nalezli Goa Gajah (Sloní jeskyni), chrámový komplex Gunung Kawi z 11. století v Tampaksiringu, chrám Pura Kehen, chrám Svaté vody (Tirta Empul), chrám Yeh Pulu, botanickou zahadu, Ptačí park a Opičí les. Druhým největším městem ostrova je Singaraja nacházející se na severním pobřeží. K vidění je zde chrám Ling Gwan Kiong, starý přístav Buleleng, chrám Pura Agung Jagatnatha, památník Yudha Mandalatama Independence a jedinečná knihovna Genong Kritya s rukopisy vyrytými na palmové listy.

V okolí města se nachází vodopády Gitgit, nádherný chrám Pura Meduwe Karang a chrám Pura Beji. Dalším zajímavým městem je Amlapura nacházející se na východě ostrova. Nalezneme zde palác Puri Agung Karangasem, palác Puri Kangin a Muzeum nábytku. V okolí města můžete vidět ruiny paláce Taman Ujung, chrám Pura Lempuyang a palác Taman Tirta Gangga. Asi 25 km jižním směrem od Ubudu se nalézá město Klungkung. Prohlédnout si zde můžete ruiny paláce Taman Gili z 18. století, sochu Kanda Pat Sari v centru města, památník Puputan a muzeum Gunarsa. Kousek odtud se nachází vesnička Kamasan, která je centrem malování klasickým wayangovým stylem. A pouhé 4 km od Ubudu leží vesnička Pejeng, ve které můžete najít posvátný chrám Pura Penataran Sasih skrývající gong nazvaný Pejenský měsíc, chrám Pra Pusering Jagat, chrám Pura Kebo Edan se zajímavou mužskou sochou a Archeologické muzeum.

K dalšími zajímavým místům ostrova patří chrámový komplex Besakih vzdálený asi 20 km severním směrem do Klungkungu, chrám Pura Luhur Uluwatu nacházející se asi 20 km jižním směrem od Kuty, chrám Pura Tanah Lot vzdálený asi 30 od Densaparu, chrám Pura Ulun Danu Batur na severovýchodě ostrova, chrám Pura Puncak Penulisan ležící na severu ostrova, skalní reliéfy Yeh Pulu nedaleko Ubudu, sloní safari vzdálené asi 20 km severním směrem od Ubudu, Motýlí park nacházející se asi 30 km severozápadním směrem od Densaparu, Munduncký vodopád ve stejnojmenné vesničce a Národní park Západní Bali.

Poznávací zájezd do Indonésie 2018 - ilustrační fotografie

Sousedním ostrovem Bali je Lombok. Je též oblíbeným místem turistů, ale ne v takové míře jako Bali. Halvním městem je Mataram. K vidění je zde chrám Meru z 18. století, muzeum Negeri Nusa Tenggara Barat a palác Taman Mayura s nádhernou zahradou. Nedaleko odtud se nachází krásný park Narmada s hinduistickým chrámem. Dále na ostrově můžeme najít chrám Pura Lingsar nedaleko hlavního města, hřbitov Makam Pejanggik, vodopády Air Terun Sindang Gila, vodopády Air Terjun Tiu Kelep a vodopády Air Terjun Betara Lenjang nedaleko města Senaru, starou mešitu Rambitan ze 17. století ve stejnojmenné vesnici, mešitu Masjid Tua Bayan ve stejnojmenné vesničce a jeskyni Susu nedaleko jezera Segara Anak.

Nyní si trošku přiblížíme Sumatru. Je jedním z největších ostrovů Indonésie a nachází se v západní části souostroví Velké Sundy. Je opravdu krásným místem plným džunglí, vulkánů a jezer. Dělí se na 10 provincií. Největším městem je Medan nacházející se v provincii Jižní Sumatra. K vidění je zde mešita Masjid Raya, palác Maimoon, buddhistický chrám Vihara Borobudur, čínský chrám Vihara Gunung Timur, hinduistický chrám Shri Mariamman, svatyně Annai Velangkanni a galerie Tondi. Dále se vydáme do provincie Aceh a města Banda Aceh. Zde máte možnost nalézt mešitu Masjid Raya Baiturrahman ze 12. století, budovu Cut Nya Dien, palác Gunongan a Taman Putroe Phang, hrobku Tuana di Bitaye, muzeum Aceh, památník Indonesian Arline a hřbitov Kerhof. Zajímavým zážitkem je podniknutí výletu Tsunami, na kterém uvidíte lodě, které stále ještě zůstali na pevnině po přírodní katastrofě, která zde udeřila roku 2004.

A vyrazit můžete i do města Pekanbaru v provincii Riau. K vidění je zde muzeum Sang Nila Utama, mešita Masjid Agung An-Nur, mešita Masjid Raya Pekanbaru, trh Pasar Bawah, budovu Balai Adat, muzeum Riau Cultural Park a vodopády Mertua. Dalšími zajímavými místy jsou mešita Masjid Agung ve městě Palembang, královský palác a mešitu Tuo Belimbing v Bukittinggi, budovu Chieftan´s House ve vesničce Hilinawalo Mazingo, Národní park Gunung Leuser v provincii Aceh, mešitu Masjid Jamik v Bengkulu, muzeum Sumatera Selatan v Palembangu, unikátní megalitické monumenty a jeskyně na vrchovině Pasemah, muzeum Lampung v Bandar Lampungu, Národní park Way Kambas a vulkán Krakatoa v provincii Lampung.

Třetím největším ostrovem světa zde se nacházejícím je Kalimantan neboli Borneo. Ostrov je převážně pokryt pralesem s nádhernými vodopády a pestrou faunou a flórou. Také se zde nacházejí nádherné bílé písečné pláže lákající k odpočinku. Také zde žijí domorodé kmeny Dajáků, kteří v minulosti byli známý jako lovci lebek. V západní části ostrova se nachází město Pontianak. K vidění je zde starý přístav, muzeum dajácké kultury, mešita Masjid Jami z 18. století, bývalý sultánův palác Kraton, taoistické chrámy, mešita Jinad, památník Tugu Khatulistiwa a zoologická zahrada. Dalším krásným městem na jihu ostrova je Banjarmasin. Přezdívá se mu "indonéské Benátky". Nachází se zde měšita Masjid Sultan Suriansyah, mešta Raya Sabilal Muhtadin, muzeum Waja Sapai Ka Puting a ruiny paláce Kampung Kraton. Na východě ostrova navštívíme město Balikpapan s krokodýlí farmou a oblíbený obchodní dům Balikpapan Plaza.

A nenechte si ujít návštěvu Národního parku Kinabulu v severovýchodní části ostrova, který je jedním z nejbohatších ekosystémů světa a proto se nachází na seznamu UNESCO. A zavítat můžete i do města Melak na východě ostrova. Nedaleko odtud se totiž nachází přírodní rezervace Kersik Luway, kde můžete spatřit vzácnou černou orchidej. A nezapomenutelným zážitkem se pro vás může stát plavba na lodi po řece Mahakam, při níž můžete vidět typické zdejší vesničky a mnoho přírodních krás.

Na ostrově Sulawesi na nás čeká také několik zajímavých míst. Nachází se mezi ostrovem Borneo a souostrovím Moluky. Je místem, kde se nachází mnoho zajímavým památek od hradů a chrámů až po hory a vulkány. Nachází se zde pevnost Rotterdam z 16. století ve městě Makassar, buddhistický chrám Kienteng Ban Hian Kong z 19. století ve městě Manado, vulkán Gunung Lokon nedaleko města Tomohon, starobylá pevnost Benteng Otanaha na kopni Lekobalo u města Gorontalo, vulkán Gunung Colo na ostrově Pulau Una Una, vulkán Gunung Klabat na severu ostrova, památník Mandala v Makassaru, replika Eiffelovy věže v Bitungu, zámek Otanaha, mešita Masjid Hunto a věž Tower of Majesty ve městě Gorontalo a Národní podmořský park Bunaken na severu ostrova.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Indonésie

Klasický poznávacíBali - Ostrov Bohů
Malebná rýžová políčka, městečka s uměleckými dílnami, krásné tanečnice, chrámové slavnosti, desetitisíce hinduistických chrámů, azurové moře, bílé pláže, sopky, okouzlující a milí lidé - ano, to je...
Malebná rýžová políčka, městečka s uměleckými dílnami, krásné tanečnice, chrámové slavnosti, desetitisíce hinduistických chrámů, azurové moře, bílé pláže, sopky, okouzlující a milí lidé - ano, to je...
Vydejte se s námi na exotickou cestu do souostroví Malé Sundy. Výpravu začneme nejznámějším ostrovem Bali s typickými hinduistickými chrámy na postavených posvátných pramenech, jezerech či v hluboké džungli...
Klasický poznávacíIndonésie - Papua (Irian Jaya)
Klasický poznávacíJáva a Bali
Trasa zájezdu Jakarta • Bandung • Wonosobo • Yogyakarta • Bromo • Surabaya • Bali • Tanah Lot • Lovina • Kintamani • Ubud
Klasický poznávacíOkruh Bali - Lombok
Klasický poznávacíPerly Indonésie
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045