Římské Koloseum, Itálie

Francouzská Polynésie - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do Francouzské PolynésieNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Francouzské Polynésie? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Francouzské Polynésie 2018 - ilustrační fotografie

Francouzská Polynésie je souostrovím skladajícím se ze 118 ostrovů a nalezající se v Tichém oceánu. Je exotickým rájem nabízejícím romantická zákoutí s možností lenošení na pláži a koupání v tyrkysově modrém moři, potápění se na životem bujících korálových útesech, bohatou flóru, zajímavý místní folklór a pohostinnost zdejších obyvatel.

Hlavním městem je Papeete nacházející se na ostrově Tahiti. I když mu je přezdíváno "Las Vegas Tichomoří" a při procházce po bulváru Pomare tomuto označení dáte za pravdu, nabízí mnoho kulturních a historických památek. V samém srdci města můžete obdivovat katolickou katedrálu Notre Dame z 19. století. Nedaleko odtud narazíte na krásnou botanickou zahradu, odkud už je to jen kousek k Biskupskému paláci s krásnou zahradou a gotickou kapličkou. I když se zde nachází tolik katolických památek, většina zdejších obyvatel zůstala věrná protestanské víře a jejím nejnavštěvovanějším kostelem je Paofai. Dále tu nalezneme čínský kostel, židovskou synagogu, chrám Temple de Paofai, radnici Mairie, památník Pouvanaa a Oopa, prezidentský palác Gastona Flossese a bustu kapitána Bougainvilla ve stejnojmenném parku. A co si zde rozhodně nesmíte nechat ujít je tržiště Marché du Papeete nabízející chutné tropické ovoce, zeleninu, dary moře, voňavé květiny, různé ručně vyráběné předměty či barevná parea.

Na každém z ostrovů určitě narazíte na archeologická naleziště starobylých svatyní marae či na sochu tiki. Pokud patříte mezi milovníky domorodých památek zcela jistě navštivte archeologické naleziště na ostrově Moorea v údolí Opunohu, kde na vás čekají jak přírodní svatyně marae tak i zrenovovaná původní obydlí. Kousek odtud si můžete vychutnat pohled na majestátní horu Mt. Rotui. Na ostrově Huahine leží vesnice Maeva s dalšími asi 30 svatyněmi marae. Vynechat nesmíte ani ostrov Mauptit s výskytem vzácných kamenných rytin v údolí Haranae. Opravdu krásnými ostrovy jsou Markézy. Přezdívá se jim "muzeum pod širým nebem". A k vidění jsou tu jak svatyně marae, kamenné rytiny či sochy tiki, tak i tzv. pae pae sloužící jako shromaždiště pro místní obyvatele. Souostroví Australy také nabízí zajímavá místa jako je ostrov Raivavae s dva metry vysokou sochou tiki, ostrov Rapa s dochovalými pevnostmi.

Poznávací zájezd do Francouzské Polynésie 2018 - ilustrační fotografie

Z muzeí zde máte na výběr z Muzea Tahiti a jeho ostrovů ve vesnici Punaauia, muzea Paula Gauguna ve vesnici Papeari či Muzea perel v hlavním městě Papeete. Pokud už se rozhodnete navštívit Francouzskou Polynésie, tak musíte navštívit některou z perlových farem lemujících krásné laguny a to například na ostrovech Tuamoty.

Dále můžete navštívit vesnici Punaauia s Lagunáriem přibližujícím zajímavý podmořský život, vesnici Avatoru s krásnou radnicí, katolickým a mormonským kostelem, vesničku Tetamanu s jedním z nejstarších katolických kostelů Francouzské Polynésie.

A z přírodních krás tu na vás čeká nejvyšší hora souostroví Mt. Orohena, hora Mt. Pahia, tajupná hora Temehani skrývající jedinečnou rostlinu Tiare apetahi, druhý největší atol světa Rangiroa, pestrobarevně kvetoucí vesničku Tuherahera, atol Mataiva se skalnatým ostrůvkem tzv. "pupkem ostrova Mataiva" a "ptačími ostrovy", jeden z nejkrásnějších ostrovů světa Bora Bora.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045