Římské Koloseum, Itálie

Fidži - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd na FidžiNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů na Fidži? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd na Fidži 2018 - ilustrační fotografie

Fidži je souostrovím nacházejícím se v jihozápadní části Tichého oceánu. Je složeno z 332 ostrovů. Láká turisty na tyrkysově průzračné moře, bílé písečné pláže, malebné laguny, jedny z největších korálových útesů na světě, deštný prales a rozmanitou faunu a flóru. Zdejší obyvatelé jsou velmi přátelští a ještě stále dodržují tradiční zvyky. Zajímavostí je fakt, že ještě v 19. století byly tyto ostrovy nechvalně známé jako Kanibalské ostrovy, protože zde bylo praktikováno lidožroutsví. Dnes tuto historii připomínají jen různé suvenýry, které si turisté velmi oblíbili. Opravdu jedinečným zážitkem je zde návštěva typické fidžijské vesnice, kdy se můžete účastnit přípravy tradičních pokrmů a různých obřadů.

Největším ostrovem a zároveň tím nejobydlenějším je Viti Levu. Hlavní město Suva se nachází právě zde v jeho východní části. Je nejvyspělejším městem jižního Pacifiku. I když je relativně mladým městem, několik historických památek zde určitě objevíme. Určitě stojí za to navštívit jádro města, které se pyšní koloniálními budovy pamatujícími britskou nadvládu. A na co zde můžete těšit? Najdete tu římskokatolickou katedrálu Nejsvětějšího srdce z počátku 20. století, kamenný pomník připomínající 1. aukci půdy při osidlování měst, budovu staré radnice z počátku 20. století, nádhernou budovu Grand Pacific Hotelu z 1. poloviny 20. století, botanickou zahradu - Thurstonovy zahrady. Odpočinout si zde můžete v Albertově parku a zajít musíte i na místní trh. V okolí městě si ještě vychutnejte krásnou přírodu lesního parku Colo-i-Suva či Kulturní centrum Ostrov Orchidejí.

Ve druhém největším městě tohoto ostrova - Lautoka moc památek nehledejte, protože byste byli zklamáni. Avšak v jeho okolí vás zaujme Zahrada spícího obra plná nádherných orchidejí, kulturní park Abaca, národní park Koroyanitu a výběžek Vuda Point, který je místem prvního osidlování Fidži.

Poznávací zájezd na Fidži 2018 - ilustrační fotografie

Dalšími zajímavými místy ostrova Viti Levu je archeologický ráj - písečné duny Sigatoka skrývající předměty vypovídající o historii Fidži, pevnost Tavuni Hill z 18. století nacházející se nad údolím řeky Sigatoka, opuštěná dělostřelecká baterie z 2. světové války na Momi Bay, vesnice Viseisei považována za místo vzniku národa Fidži, katolická misie z 1. poloviny 20. století v Naiserelagi, jediná železnice souostroví Coral Coast Scenic Railway a Korálové pobřeží.

Druhým největším ostrovem je Vanua Levu, který je znám pěstováním cukrové třtiny, výrobou cukru, vývozem kopry a těžbou zlata. Navštívit zde musíte město Wasavula s nedalekým obřadním místem s kamennými monolity, Labaský cukrovar nedaleko hlavního města Labasa, pozůstatky původní fidžijské vesnice v Nukubolu a národní park Waisali.

Na ostrově Taveuni, kterému je přezdíváno "Ostrov zahrad", nalezneme národní park Tavoro a lesní park Bouma, jež jsou známy natáčením slavného filmu "Návrat do Modré laguny", dále vodopády Wainibau, pobřežní park Lavena a krásné sopečné jezero Tagimoucia, na jehož břehu roste národní květina souostroví - medinilla.

Poznávací zájezd na Fidži 2018 - ilustrační fotografie

Ostrov Ovalau vám nabízí historický klenot Fidži a to město Levuka. Budete si zde připadat jako by se zastavil čas a vy se vrátili do 19. století. K vidění tu jsou zachovalé obchody z 19. století, budova Morris Hedstrom sloužící jako muzeum, koloniální radnice Queen Victoria, klasicistní budova zednářské lóže z 1. poloviny 20. století a biskupská hrobka. Nedaleko od města ještě objevíte tradiční vesnici Arovudi s ruinami chrámu Bure Kalou a starodávné domorodé úuemí vysoko na kopci.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045