Římské Koloseum, Itálie

Bulharsko - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do BulharskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Bulharska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Bulharska 2018 - ilustrační fotografie

Bulharsko, je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy, kde se střetává východ se západem. Dnes je již úplně jiné a v šedesátých letech 20. století hodně investovalo do turistického ruchu. Stále více turistů se touží podívat do této země byť formou poznávacího zájezdu.

Od pobřezních letovisek a rybářských vesnic u Černého moře až po nová lyžařská střediska v Bansku, od hlavního města Sofie až k historickému kraji kolem Veliko Tarnova, nabízí Bulharsko za dané peníze úžasnou kvalitu při zachování své jedinečnosti. Kamkoli se vydáte, téměř nikdy nebudete daleko od památek historického nebo přírodního významu.

Bulharsko je zemí požehnanou přírodnímy krásami. Pláže u Černého moře patří k nejhezčím v Evropě. Najdete zde tři národní parky a devět přírodních rezervací, z nichž dvě, Pirin a Sreburna, jsou zapsány na seznamu Světového dědictví v UNESCO.

Poznávací zájezd do Bulharska 2018 - ilustrační fotografie

To nejlepší najdete v hlavním městě Sofii, jejíž historie sahá až k římskému městu Serdica. Většina hodnotných památek je soustředěna do oblasti sousedící s bulváry Evlogie Georgieva, Christa Boteva, Slivnicy a Vasila Levského. Vaší návštěvu doporučujeme začít v imperiální Sofii kde naleznete Něvskou katedrálu se zlatou kopulí a kryptou Alexandra Něvského, katedrálu sv. Sofie s nejstarším kostelem ve měste, čtvrť Largo se silnicí dlážděnou žlutými kostkami. Pokračujte Sofií z období Byzantské a Osmanské říše kde vás jistě upoutá katedrála sv. Nedelja, která stojí v původním centru starobylé Serdiky, mešita Bania Baši, městské centrální tržiště jehož spodní patro je propojeno s ruinama Serdiky, nejstarší stavbu ve městě rotundu sv. Jiří a nebo ruský kostel sv. Mikuláše. Zakončení putování po Sofii přichází v její moderní části s obchodním centrem Vitoša a Grafa Ignatieva, kostelem sv. Sedmočislenici, zasvěcený bulharským bratrům Cyrilu a Metodějovi, kteří vytvořili cyrilské písmo.

V okolí Sofie se nacházejí další skvosty. prvním je bojanský kostel, který je zapsán také na seznamu UNESCO jako památka s kulturním dědictvím světového významu především pro fresky, které zde byly roku 1259 dokončeny. Národní historické muzeum nabízí více než 22000 exponátů, z nichž k nejvzácnějším patří šperky ze zlata z Panagjurského pokladu získaného za thráckého krále Seuthése III. a velmi raná křesťanská ikonografie.

Milovníci přírody nevynechají Národní park Vitoša, kouzelnou vesničku Dragalevci známou díky monastýru, postavenému ve 14. století, nejvyšší vrchol Černý vrch, 156 km dlouhou soutěsku Iskar, městečko Vraca a jeho soutěsku. Za zmínku stojí také Etnografické a historické muzeum s rogozenským pokladem, dále město Korpovštica známé svými domy z období národního obrození, Pernik s bizarní slavností Kukeri a vodopády Skakavica.

Poznávací zájezd do Bulharska 2018 - ilustrační fotografie

Druhým největším městem Bulharska je zřejmě nejmalebnější Plovdiv, ležící v Thrácké rovině, které založil v roce 342 před Kristem Filip Makedonský. Zde nesmíte minout náměstí Centralen, pozůstatky Římského fóra, park Cara Simeona, bulvár Alexandra I., Městskou uměleckou galerii, nejlépe zachovanou římskou památku Bulharska Římský amfiteátr ze 2. století, nejkrásnější mešitu v zemi Džumaja Džamija a citadelu Nebet Tepe.

Na jih od Plovdivu se nachází město Asenovgrad, pověstné zejména svými vinohrady a Bačkovským monastýrem s gruzínskou madonou, která je uložena v Petřišském kostele Panny Marie. Z této oblasti stojí též za zmínku Preobraženský monastýr ze 14. století s charakteristickými freskami od Zachari Zografa, Poslední soud a Kolo osudu, Kilifarevský monastýr s úchvatným portrétem sv. Jana z Rily od Chrosti Zacharijeva, Drjanovský monastýr, krápníková jeskyně Bačo Kira, soutěska Šipka, Památník svobody na vrcholu hory Stoletov a Thrácká hrobka v parku Tjubelto. Pobřeží Černého moře ukrývá své poklady nejen v pěkných plážích, ale také v bohaté historii měst Varna nebo Nesebr s nejlépe zachovanými dřevěnými domy z 19.století. A pokud se vám Bulharsko zalíbilo natolik, že byste ho zvolili i jako místo své pobytové dovolené v nabídce jsou letoviska zvučných jmen jako Zlaté Písky, Nesebr, Slunečné pobřeží, Primorsko nebo Sozopol, které vám poskytnou odpočinek.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Bulharska

Popis SLUNEČNÉ POBŘEŽÍ • NESEBR • ŘEKA ROPOTAMO • SOZOPOL • BURGAS • VARNA • KLÁŠTER ALADJA • ISTANBUL • VELIKO TARNOVO Cena zahrnuje • leteckou přepravu tam i zpět • letištní taxy •...
    

Další zajímavé stránky o Bulharsku

Pokud se chcete místo poznávání v Bulharsku pouze válet na pláži a odpočívat, podívejte se na nabídku dovolené v Bulharsku a vaší jedinou starostí bude, jestli náhodou nebude zataženo.

Pro ty turisty, kteří ještě nejsou zcela rozhodnuti jestli bude Bulharsko tou správnou volbou jejich dovolené a potřebovali by získat více informací o této destinaci, mohou navštívit web o Bulharsku. Cenné informace o letoviscích, plážích a památkách budou skvělým pomocníkem při rozhodování.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045