Římské Koloseum, Itálie

Botswana - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do BotswanyNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Botswany? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Botswany 2018 - ilustrační fotografie

Botswana je vnitrozemskou zemí nacházející se v jižní části Afrického kontinentu. Patří mezi nevyspělejší země Afriky. Turisty láká na své neuvěřitelné přírodní krásy zahrnující především deltu řeky Okawango a Národní park Chobe. Botswana je okouzlující a energickou zemí nabízející také starověké historické památky, renesanční krásu a modní metropole. Jedním z největších lákadel je pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí při oblíbeném safari. Botswana je také poslední útočištěm pro mnoho ohrožených druhů ptactva a savců, včetně divokého psa, geparda, hnědé hyeny, supa kapského, jeřába bradavičnatého, dropa kori a sovy Pelova.

Pouhých 15 km od hranic s Jihoafrickou republikou, na řece Notwane se nachází hlavní město země Gaborone. K vidění tu jsou zajímavé budovy parlamentu Botswanské republiky, socha sira Seretse Khamy (první prezident země), Národní botanickou zahradu, Gaboronskou přehradu, Národní muzeum, univerzitu či Galerii umění. Pokud si chcete vychutnat nezapomenutelný pohled na město a jeho srdce, jímž je Gaboronská přehrada, musíte vystoupat na horu Kgale situované na západním konci města. V okolí města ještě můžete navštívit Lví park St. Claire, Ekologický park Somarelang Tikologo či dvě přírodní rezervace Mokolodi a Gaborone.

Botswana má velký rozsah památek od skupiny ohromných stromů baobab až po rozsáhlé skalní malby. Jinými přírodními zajímavostmi jsou rozlehlé solné pláně, poušť Kalahari a velmi krásné hory.

Poznávací zájezd do Botswany 2018 - ilustrační fotografie

Na severozápadě země se nachází asi nezajímavější atrakce Botswany a to oblast Tsodilo. Nalezneme zde nejrozsáhlejší sbírku prehistorického umění světa ve formě skalních maleb. Tato oblast je také jedinou památkou zapsanou na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Zdejší tři vrcholky, na kterých nalezneme již zmíněné malby se jmenují "Žena", "Muž" a "Dítě". Asi ty nejhezčí malby se nachází v severní části kopce "Žena".

Ve středu země musíte vidět sedm ohromných baobabů tzv. "Sedm sester" nacházející se v Národním parku Nxai Pan. Jsou velkou raritou, jelikož je známo, že stromy baobab nikdy nerostou tak blízko sebe jako právě zde. Vydat se ve středu země musíte i na rozlehlé pánve Národního parku Makgadikgadi, kde na vás čeká například ostrov Kubu (suchý žulový ostrov), na kterém jsou k vidění kamenné mohyly, zkamenělý ptačí trus a artefakty z doby kamenné. Dále ve středu země objevíte přírodní rezervace Kalahari, Nata či Khutse, nosorožčí rezervaci Khama a město Serowe s Památečním muzeem prvního prezidenta země Khama.

Navštívit můžete i skalní rytiny neboli petroglyfy Matsieng nalézající se nedaleko obce Rasesa na jihovýchodě země. Mají formu stop ve tvaru U s tečkami a představují stopy zvířat (kočkovitých šelem). Také se tu nacházejí dvě zajímavé velké skalní díry zadržující vodu na dlouhou dobu. Na jihu Botswany objevíte nejen moderní města, ale i tradiční vesničky přinášející možnost poznávání zvyků a tradic místních obyvatel. A také si musíte koupit některé z keramických, skleněných, kožených či tkaných vyrobků prodávajících se téměř všude.

Poznávací zájezd do Botswany 2018 - ilustrační fotografie

V centrální části jihu Botswany stojí za prozkoumání Livingstonova jeskyně. Jsou obestřeny jistým tajemstvím, jelikož samotný průzkumník David Livingstone řekl, že jsou tyto jeskyně osídleny zlými duchy a neměly by se navštěvovat.

A co nám ještě nabízí sever Botswany? Krásy přírodních rezervací Moremi, Selinda, Linyati a Kwango, bechderoucí deltu řeky Okawango, Národní park Chobe, město Kasane s Hadím parkem (50 hadů) a obřím baobabem, jeskyně Gcwihaba, kopce Aha, vesničku Kazungula s krokodýí farmou a lesní parky Maikaelelo, Kazuma a Kasane.

I východ země láká na přírodní rezervace Tuli a Tachila, město Francistown s muzeem Supa Ngwao zabývajícím se národem Kalanga, archeologickou lokalitu Moremi Gorge či archeologické naleziště Stará Palapye s kamennými zdmi, skalními malbami, pozůstatky vězení, historických hrobů a tržnice.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045