Římské Koloseum, Itálie

Bělorusko - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do BěloruskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Běloruska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Běloruska 2018 - ilustrační fotografie

Bělorusko je státem nacházejícím se ve vnitrozemí východní Evropy. Jeho sousedy jsou Rusko, Ukrajina, Litva a Lotyšsko. Povrch země je tvořen převážně nížinami s bažinami a močály. A asi třetina země je pokryta listnatými a smíšenými lesy. Nalezneme zde téměř nedotčenou přírodu, malebné vesničky nabízející nádech starosvětské kultury, křišťálově čistá jezera i řeky, nádherné lesy a také jistým způsobem zajímavé pozůstatky sovětského světa.

Na tom, že sem ročně přijede asi jen sto tisíc turistů, aby se seznámili s minulostí Běloruska v nějakém z poznávacích zájezdů, má velký podíl prezident země, diktátor Alexandr Lukašenko. Ten totiž návštěvníkům komplikuje život nesmyslnými byrokratickými opatřeními. Když se sem ale už někdo vydá, láká ho hlavně skanzen reálného socialismu.

Hlavním městem je Minsk ležící ve střední části země. Na první pohled se vám může zdát, že působí dojmem mladého města, ale ve skutečnosti patří mezi ty nejstarší v celé Evropě. Vaše první kroky mohou vést na ohromné Při nádražní náměstí, kterému dominují dvě věže symbolizující bránu do města. Kousek odtud narazíme na hlavní třídu města, třídu Nezávislosti, která žije hektickým životem. Nalezneme zde například Pomník sovětské armády. Na jejím konci se nachází náměstí Nezávislosti s katolickým kostelem sv. Simona, Běloruskou univerzitou a řadou vládních a úředních budov. Nedaleko odtud vám park Janka Kupaly nabídne příjemný odpočinek. Staré město bychom nalezli západním směrem od třídy Nezávislosti. K vidění je zde pravoslavná katedrála sv. Ducha ze 17. století, kostel sv. Petra a Pavla ze 17. století a pevnost z 18. století. Dalšími významnějšími památkami města jsou kostel sv. Josefa ze 17. století, neorománský Červený kostel z 20. století, kostel sv. Máří Magdalény, katedrála sv. Panny Marie ze 17. století a Palác republiky. Dále zde můžete ještě navštívit Muzeum Velké vlastenecké vlády či zoologickou zahradu.

Poznávací zájezd do Běloruska 2018 - ilustrační fotografie

Asi nejkrásnějším a jedním z důležitých měst země je Brest ležící u polských hranic. Jeho nejvyhledávanější památkou je mohutná pevnost Brest z 19. století. Západním směrem odtud se nacházejí pozůstatky Nikolajevského kostela, který je tím nejstarším v celém městě. Mezi další památky města patří kostel sv. Nikolaje, Památník tisíciletí, Památník holocaustu, Pomník válečných hrdinů a Brestský kostel. Nalézt zde můžeme také Muzeum regionálních studií, Železniční muzeum, 2 univerzity, Archeologické muzeum či krásný městský park.

O městě Grodno se říká, že je nejmalebnějším městečkem Běloruska. Nachází se asi 300 km západním směrem od hlavního města a díky tomu přečkalo válku téměř bez poškození, najdeme zde mnoho krásných historických památek. Nachází se zde obranná pevnost, barokní katedrála sv. Františka Xavera ze 17. století, renesanční Bernardinský kostel s klášterem, dřevěný kostel sv. Borise a Hliba z 12. století, Starý zámek ze 14. století, Nový zámek z 18. století, krásné Báthoryho náměstí či muzeum.

I město Borisov ležící asi 70 km východním směrem od hlavního města stojí za návštěvu. K vidění jsou zde pozůstatky dělostřeleckých baterií ruských vojáků, katolický kostel z 19. století, pravoslavný kostel z 19. století a místní muzeum.

Poznávací zájezd do Běloruska 2018 - ilustrační fotografie

Jedno z nejstarších měst země Njasviž patří mezi lákadla pro turisty díky památkám, které nabízí. Nalezneme zde barokní Slutskou bránu, polský katolický kostel z 18. století, Radziwillův palác a mnoho dřevěných chalup ze 16. století. Nedaleko odtud se nachází romantický Minský zámek na břehu rybníka, který je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Dále můžete zamířit do starobylého městečka Zaslavl ležícího pouhých 20 km od Minsku. Obdivovat můžete dochované pozůstatky zámku a opevnění z 16. - 17. století, Spaso - Preobraženský kostel a chrám Panny Marie. Vynechat nesmíte ani kulturně-historickou rezervaci obsahující parní mlýn z 19. století, starobylou stodolu či kovárnu. Na severovýchodě nalezneme město Vitebsk. Právě zde pobýval malíř Ilja Repin a vy můžete navštívit jeho letní sídlo.

Mezi další zajímavé památky a místa Běloruska patří katedrála sv. Sofie s muzeem v Polacku, memoriální komplex obětem 2. světové války Chatyň nacházející se asi 54 km od hlavního města, Bělověžský prales vzdálený asi 515 km jihovýchodním směrem do Minsku, Regionální muzeum a turistický komplex Dudutky ležící pouhých 40 km od hlavního města, jezero Narač na severozápadě země, poutní klášter Žiroviči ze 16. století nedaleko města Slonim a Berezinská biosférická rezervace ležící asi 120 km od Minsku. Bělorusko si zamilují turisté co se zajímají o historii a památky doby minulé.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045