Římské Koloseum, Itálie

Bangladéš - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do BangladéšeNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Bangladéše? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Bangladéše 2018 - ilustrační fotografie

V Jižní Asii leží Bangladéšská lidová republika. Jejími sousedy jsou Indie a Barma. Je to chudá rozvojová země, kde se o masové turistice nedá vůbec hovořit.

Zdejší vegetace je po celý rok zelená a to hlavně díky srážkám, které jsou zde opravdu časté a vydatné. Zdejší obyvatelé jsou většinou islámského vyznání.

Proč se tedy vlastně do Bangladéše vydat? Určitě vás uchvátí mešity, památky a zdejší příroda. Začněme tedy v Národním parku. NP Sundarbans leží v deltě řeky Gangy a jeho raritou je největší mangrovníkový les na světě. Při procházce parkem můžete narazit na bengálského tygra či krokodýla proto se mějte na pozoru.

Poznávací zájezd do Bangladéše 2018 - ilustrační fotografie

Dhaka je hlavní město Bangladéše a jeho založení se datuje okolo 1 tisíc let n.l. Velká část památek je z muslimského období a naleznete je ve staré části města. Jmenovitě jsou jimi: palác Ahsan-Manzil, pevnost Lalbagh, mauzoleum Bibi Pari, památník Husayni Dalal a nedokončená pevnost Moghul.

Sonargaon byl svého času centrem všeho dění. Vystřídala se zde tři náboženství jejichž stopy jsou viditelné dodnes.

Leží na soutoku tří řek: Džamuny, Padmy a Meghny což zajišťovalo jeho strategickou polohu. Dnes jsou zde k vidění opuštěná sídla bohatých a několik mešit.

Poznávací zájezd do Bangladéše 2018 - ilustrační fotografie

Město Bagerhat, původním názvem Khalifatabad, založil turecký generál okolo 15 století. Uchvátí vás velkým množstvím z cihel postavených mešit převážně v islámském stylu a díky tomu se město zapsalo na seznam světového dědictví UNESCO.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045