Římské Koloseum, Itálie

Arabské emiráty - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do Arabských emirátůNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Arabských emirátů? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Arabských emirátů 2018 - ilustrační fotografie

Spojené arabské emiráty jsou zemí představující splněný sen mnoha turistů. Čeká tu na vás zázrak moderní architektury, starobylé kulturní dědictví i vlídnost místních obyvatel. Pojďte se vydat na poznávací zájezd po této arabské velmoci. Dělí na sedm samostatných emirátů a my se vám je pokusíme představit.

Dnes tato země patří mezi nejvyspělejší a nejmodernější v celé Asii. Kultura arabského národa ve spojení se světově proslulými hotely, jedinečným luxusem a výjimečně vysokou životní úrovní dávají této zemi unikátní ráz. Lidé sem jezdí za exotikou orientální země, za možností úžasných nákupů, jedinečným hotelem Burj al Arab a adrenalinovými zážitky. Díky své kultuře a přísným zákonům patří tato země mezi ty nejbezpečnější na celém světě.

Největším a nejlidnatějším ze všech emirátů je Abu Dhabi jehož většinu plochy zabírá poušť. Abu Dhabi je velmi vyspělou moderní metropolí a nebýt toho, že se zde k nebi tyčí zhruba 40 krásných mešit, ani byste nepoznali, že se jedná o arabskou zemi. Nalézt zde můžete třetí největší mešitu na světě Sheikh Zayed Mosque, která je jedinečnou kombinací architektonických stylů islámského světa a duchovním propojením. Dále stojí za zmínku nádherný palác Qasr Al Hosn z 18. století, kterému se přezdívá "bílá pevnost"či tradiční bazar "Zlatý trh". Abu Dhabi, je ale především městem mrakodrapů, luxusních hotelů, obrovských nákupních čtvrtí a krásných zelených parků.

Poznávací zájezd do Arabských emirátů 2018 - ilustrační fotografie

Tím nejznámějším emirátem, mezi turisty, je zcela jistě Dubaj. Je směsicí islámské tradice a kultury s technickými vymoženostmi a luxusem moderního světa. Jedinečným zážitkem pro vás zde může být plavba po mořském zálivu Creek, který rozděluje město Dubaj na dvě poloviny. Na jedné straně se můžete kochat moderními budovami ze skla a na té druhé na vás bude dýchat historie starých mešit. V jihozápadní části města se dostanete do oblasti zvané Sighada. Nalézt zde můžete palác šejka Saaeda al Maktouma a nádherný skanzen Heritage and Diving Village. Tento dům je příkladem typické arabské architektury a jedinečnosti. Prohlédnout si zde můžete sbírku vzácných kreseb, mincí a písemností. V části Heritage Village můžete vidět, jak se loví perly či si prohlédnout jak vypadá tradiční beduínská vesnička. Na severovýchodě od Creeku narazíme na oblast zvanou Deira. Je to místo s mnoha obchodními budovami a bankami a můžeme ho považovat za arabskou "Wall Street". Památek tu na vás moc nečeká, ale i tak má své kouzlo. Nejluxusnější části města je Jumeirah ležící v jeho jižní části. Nalézt zde můžeme honosné vily a ty nejluxusnější hotely světa. Za zmínku stojí sedmi hvězdičkový hotel Burj al Arab a děti zde ocení aquapark a zoo. Také se zde nachází tzv. "palmové ostrůvky", které slouží jako sídlo nejbohatších lidí světa.

Nemenším ze všech emirátů je Ajman ležící u pobřeží Perského zálivu. Je prozatím nejméně zasaženým místem turistickým ruchem, ale pomalu se to začíná měnit a staví se zde rozsáhlá letoviska. Nachází se zde největší loděnice na stabu lodí Dhows. Mezi památky, které zde můžeme najít, patří stará pevnost s muzeem na náměstí Central Square a nedaleko odtud nalezneme původní staré město zvané Karama.

Třetím největším emirátem je Sharjah. Nachází se přímo uprostřed všech emirátů. Je kulturním centrem celé země a musí se zde dodržovat přísné islámské tradice. Jako příklad uvádíme být dostatečně obléknuti při procházce po městě, netolerují se zde trička s otevřenými rameny a holá kolena. Další jeho nevýhodou je, že zde téměř neexistuje noční život mimo hotel. Nenarazíte na žádné diskotéky či bary. Ale hotel nabízí vše, i krásně bílé, písečné pláže s průzračně křišťálovým mořem, kde se můžete v klidu opalovat v bikinách. Hlavním městem je zde Sharjah. Díky tomu, že se jeho centrem táhne ojedinělý kanál, který spojuje dvě laguny, často se mu přezdívá "arabské Benátky". Asi největším lákadlem města je Modrý Souk, což je moderní nákupní centrum, kde můžete koupit téměř cokoliv od šperků přes oblečení až po elektroniku. Nachází se na východní straně zálivu Khaled a je odtud nádherný výhled na celé město.

Poznávací zájezd do Arabských emirátů 2018 - ilustrační fotografie

Nejméně obývaným emirátem je Umm-Al-Quwain. Patří mezi nejchudší části země a vypadá to zde přesně tak jako před objevením ropy. Nehledejte zde žádný luxus, ale všudypřítomnou historii celé země. Hlavní obživou obyvatel je rybolov a pěstování datlí. V současnosti sem začíná pomalu proudit i cestovní ruch díky nádherným plážím a křišťálovému moři. Nedaleko od města se nachází přírodní rezervace Seneyah Island s mnoha druhy zvěře a unikátním stromem Al Qaram. Dalším velkým lákadlem je obrovský vodní park Dreamland, který je největší v celé zemi. Za památkami se musíte vydat do starého města nacházejícího se na severu emirátu. Nalezneme zde obrovskou pevnost Umm Al-Quwain Fort, krásnou mešitu a pozůstatky paláce.

Nejseverněji ležícím a zároveň nejkrásnějším emirátem je Ras Al-Khaimah. Nalezneme zde nejen krásné hory, moře a poušť, ale také úrodná údolí, která zajišťují zásoby ostatním emirátům. Turistům se nabízí spoustu krásných míst, která stojí za objevení. Tím nejkrásnějším je poloostrov Musandam, kde můžete zahlédnout v moři delfíny a velryby. Dominantou stejnojmenného hlavního města je stará pevnost z 18. století, dnes sloužící jako muzeum. Za vaši pozornost stojí také ruiny paláce královny Sheby, typické arabské městečko Jazirat al Hamra a nedaleká archeologická lokalita Wadi Haqil.

Posledním emirátem je Fujairah na jihovýchodě země. Je jediným emirátem bez pouště a ropy. Obživu zde zajišťuje cestovní ruch, přístav a tradiční zemědělství. Nalezneme zde hned tři přírodní mořské rezervace a proto bývá často vyhledáván milovníky potápění, kteří si zde přijdou na své. Dominantou hlavního města je pevnost Fujairah Fort ze 17. století. Určitě byste měli navštívit i přístav Khor Fakkan ležící pouhých 20 m od Fujairahu. Nalezneme zde 34 hrobů v jeskyních, které pocházejí z období 2000 let př.n.l.. Za prozkoumání stojí také horská vádí, které jsou nejen krásná, ale nachází se zde tak ruiny opevněného paláce, který sloužil jako sídlo královské rodiny či skalní kresby. Nejvyhledávanější je Wadi al Wurayah pro své překrásné vodopády.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Arabských emirátů

Klasický poznávacíOmán - Emiráty – Katar
Objevte s námi krásu Spojených Arabských Emirátů, které jsou mekkou arabského luxusu a v porovnání s nimi Evropa bledne závistí! Ukážeme Vám, co znamená dovolená v Dubaji - mrakodrapy, umělé ostrovy ve tvaru...
Trasa zájezdu • Dillí • Agra • Jaipur • Dillí • Dubaj
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045