Informace o zájezdu Za Přírodou A Lidmi Číny
Popis zájezdu
Aneb co ani ve Velké cestě Čínou nenajdete Nejkrásnější národní parky Číny Setkání s rozmanitými národnostními menšinamiChrámy a kláštery tibetského předhůříPlavba Třemi soutěskami po Dlouhé řece Tento zájezd se záměrně snaží vyhýbat u nás těm nejznámějším turistickým místům v Číně, ale zároveň chce ukázat to, co ještě určitě stojí za vidění a co se do klasické Velké cesty říší Středu už nemohlo vejít. Nabízí dvě naprosto odlišné části Číny. V první polovině můžeme poznat zejména západní horské oblasti provincií Gansu a Sichuan, které se vyznačují rozsáhlými pláněmi, ale i horskými masivy a hlubokými údolími, obývané zejména Tibeťany s jejich typickými chrámy a kláštery. V druhé půli zamíříme třídenní plavbou Třemi soutěskami po Dlouhé řece do subtropické oblasti na jih od ní, do provincií Hunan a Guizhou. Tyto oblasti se vyznačují nádhernou přírodou a vysokou koncentrací různých národnostních menšin danou kopcovitou členitou krajinou, charakteristickou pro tuto část Číny.
V ceně zahrnuto: letenka Praha–Peking–Praha (vč. všech poplatků), 2x přelet (Peking–Lanzhou, Guiyang–Peking), mikrobusy, MHD, 15x hotel **, 2x 4lůžková kajuta na lodi, český čínsky hovořící průvodce China Tours.Velikost skupiny: 6–16.Poznámka: Možnost individuálního prodloužení v Pekingu.NAŠE DOPORUČENÍ: Jak vypadá "nejkrásnější město v Číně"? Kde se natáčely "vznášející se" hory ve filmu Avatar? A jak žijí rozmanité národnostní menšiny? Pojeďte s námi na cestu za historií, přírodou a lidmi jižní Číny.Nástupní místa: Praha-Ruzyně.Stravování-vstupy:
Program zájezdu
1. den: Praha – Peking – Lanzhou (Lan-čou): přílet do Pekingu a přelet do Lanzhou.
3. den: Lanzhou – Xiahe (Sia-che): přejezd do městečka Xiahe s klášterem Labrang – poutní okruh „kora“, nasávání atmosféry poutního místa; stará tibetská a muslimská čtvrť.
4. den: Xiahe – Langmusi (Lang-mu-s'): prohlídka rozsáhlého tibetského kláštera Labrang; půldenní přejezd náhorní plošinou – po cestě zelené pastviny s pasoucími se jaky.
5. den: Langmusi: typická tibetská vesnice usazená v zajetí hor ve výšce 3300 m – výlet na místo tradičního tibetského tzv. nebeského pohřbu, návštěva místních klášterů.
6. den: Langmusi – Songpan (Sung-pchan): půldenní přejezd z náhorních plošin do rozeklaných lesnatých údolí; seznámení s městem Songpan.
7. den: Huanglong (Chuang-lung): celodenní výlet do národního parku Žlutý drak – žlutobílé vápencové kaskády s 5588 m vysokou horou Sněžného pokladu v pozadí.
8. den: Songpan: tradiční s'-čchuanská architektura velkých dřevěných stavení; fakultativně celodenní výlet na konících do okolí.
9. den: Songpan – Wenchuan (Wen-čchuan): výlet do „kamenných“ vesnic národnostní menšiny Qiang (Čchiang) s několikapatrovými strážními věžemi; přejezd do Wenchuanu.
10. den: Wenchuan – Chengdu (Čcheng-tu): půldenní přejezd do hlavního města provincie Sichuan (S'-čchuan) – návštěva buddhistického kláštera Wenshu (Wen-šu).
11. den: Chengdu – Chongqing (Čchung-čching): návštěva buddhistických skalních chrámů v Dazu (Ta-cu) z 9.–12. stol. – 31 m dlouhá socha ležícího Buddhy; přejezd do Chongqingu.
12. den: Chongqing – Wanzhou (Wan-čou): dopoledne prohlídka staré čtvrti Ciqikou (Cch´-čchi-kchou) a 1000 let starý buddhistický chrám luochanů; odpoledne přejezd do Wanzhou; večer nalodění.
13. den: Wanzhou – Yichang (I-čchang): celodenní plavba lodí po Dlouhé řece přes světoznámé Tři soutěsky – po cestě půldenní odbočka do tzv. Malých tří soutěsek, návštěva některých dalších pamětihodností na trase.
14. den: Yichang – NP Wulingyuan (Wu-ling-jüan): dopoledne vylodění – prohlídka největší přehradní hráze na světě, expozice o výstavbě přehrady; odpolední přejezd autobusem do NP Wulingyuan.
15. den: NP Wulingyuan : celodenní návštěva nár. parku evokujícího výjevy z tradičních čínských krajinomaleb – podivuhodná krajina až 350 m vysokých kamenných sloupů vystupujících ze subtropického lesa.
16. den: Wulingyuan – Fenghuang (Feng-chuang): dopoledne případné dokončení prohlídky NP; přejezd do městečka Fenghuang – cestou zastávky ve vesnicích místních národnostních menšin.
17. den: Fenghuang – malebné město s 1300letou historií ležící na řece Tuojiang (Tchuo-ťiang), nazývané Číňany též „nejkrásnější město v Číně“; večerní projížďka městem na loďce.
18. den: Fenghuang – Huaihua (Chuaj-chua): výlet na tzv. Jižní Dlouhou zeď a do hradbami opevněného městečka Huangsiqiao (Chuang-s‘-čiao); přejezd do města Huaihua.
19. den: Huaihua – Peking – Praha: přejezd vlakem nebo busem do Guiyangu (Kuej-jang); pozdě večer domů (přes některé větší čínské město), přílet 20. den.