-
Informace
Informace
Popis zájezdu
Popis
PRŮSMYK GRIMSEL• OBERWALD • VISP • PŘEHRADA MATTMARK • ZERMATT • SCHWARZSEE • HÖRNLI HÜTTE • SAAS FEE • MITTELALLALIN • HANNIG • SUNNEGGA • FINDELN • FELSKINN • LEDOVEC CHESSJEN • SPIELBODEN • FEEGLTESCHER • SAAS GRUND • HOHSAAS • KREUZBODEN • ALMAGELLERALP • ŽENEVSKÉ JEZERO • MONTREUX
Cena zahrnuje
• dopravu luxusním autobusem • 5× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš. • 5× polopenzi • průvodcovské služby
Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh a storna Evropské cestovní pojišťovny (doporučujeme připlatit)
Příplatky
• jednolůžkový pokoj 2.500 Kč • Cena nezahrnuje pobytovou taxu 7 CHF/os./noc – po zaplacení je zdarma karta na všechny lanovky v údolí Saas (4., 6., 7. den kromě Mittelalallin – cena cca 36 CHF) Doporučená výměna na lanovky a zubačky 79 CHF. Slevy: • 3. a 4. osoba na pokoji -1.000 Kč
Způsob prodeje
on-line
Program zájezdu
1. den
V odpoledních hodinách odjedeme z Brna, Prahy, Plzně (další nástupní místa: Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč, České Budějovice 400 Kč, Vodňany 400 Kč, Písek 400 Kč, Tábor 400 Kč, Hradec Králové 400 Kč, Pardubice 400 Kč, Chrudim 400 Kč, Poděbrady 400 Kč, Kolín 400 Kč, Ostrava 400 Kč, Olomouc 400 Kč).
2. den
Ráno vyjedeme do průsmyku Grimsel s nádherným výhledem na Bernské a Walliské Alpy. Pojedeme přes Gletsch s výhledem na Rhonský ledovec pod průsmykem Furka a v Oberwaldu si prohlédneme historický parní vlak Furkadampfbahn. Odtud se vydáme po proudu řeky Rhony do Vispu , odkud budeme stoupat hlubokými údolími Vispertal a Saastal k přehradě Mattmark s nejvyšší sypanou hrází ve Švýcarsku. Podnikneme turistický okruh okolo přehrady pod mohutnými vrcholy čtyřtisícovek a pohodlným sestupem dojdeme do hotelu Monte Moro v Saas Almagell. Večeře, nocleh.
3. den
Po snídani odjedeme do Täsche v údolí Mattertal a dále zubačkou do Zermattu , nejbohatšího a snad i nejmalebnějšího alpského letoviska. Kvůli klidu a čistému vzduchu je zde pro hosty doprava zajišťována pouze elektromobily. Projdeme se mezi dřevěnými domy a luxusními hotely až ke kostelu, kde se nám otevře první pohled na mohutnou skalní pyramidu Matterhornu. Kabinovou lanovkou vyjedeme k horskému jezeru Schwarzsee (2.583 m) přímo pod Matterhornem a potěšíme se pohledem na tuto nezaměnitelnou horu i na nejvyšší horu Švýcarska Monte Rosu na pozadí dalších čtyřtisícovek. Půjdeme ve stopách dobyvatelů Matterhornu až k horské chatě Hörnli (3.260 m), odkud všechny expedice zahajují výstup k jeho přemožení. Po odpočinku a pokochání se pohledem na hluboko ležící Zermatt a venec ctyrtisícovek nad ním sestoupíme z Hörnli Hütte k jezeru Schwarzsee, kde nasedneme na lanovku do Zermattu a odtud se zubackou dostaneme zpět k autobusu do Täsche. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
4. den
Po snídani přejedeme do Saas Fee (dopravu v obci zajišťují opět pouze elektromobily), kde se projdeme mezi starobylými dřevěnými domky. Odtud nás do výšin vyveze nejdříve lanovka na Felskinn (3.000 m) a dále pozemní metro až na Mittelallalin (3.460 m), kde na nás čeká otáčivá restaurace přímo pod vrcholem Allalinu a především úchvatný výhled na ledovce a čtyřtisícovky. Po návratu do Saas Fee podnikneme výstup přes Hohnegg až na Hannig (2.350 m) s výhledem na celé Saas Fee. Cestu zpět nám usnadní lanovka a poté se pohodlnou cestou vydáme ze Saas Fee až k hotelu v Saas Almagell. Večeře, nocleh.
5. den
Po snídani se opět vydáme do Zermattu a alpským metrem se dostaneme na Sunneggu (2.288 m) s jezírkem Leisee, ve kterém se zrcadlí Matterhorn. Vystoupíme na Blauherd s výhledem na mohutný štít Weisshornu a po odpočinku budeme sestupovat okolo horských jezírek Stellisee a Grünsee až do horské vesnicky Findeln. Naskytnou se nám krásné pohledy na Matterhorn zrcadlící se na hladině jezírek a pak nás bude čekat další sestup do Zermattu, kde se zastavíme u symbolického památníku a hřbitova horských vůdců. Zubačkou zpět do Täsche k autobusu, návrat do hotelu, večeře, nocleh.
6. den
Po snídani se přemístíme do nám již známého Saas Fee, z něhož vyjedeme lanovkou na Felskinn (3.000 m), a projdeme se přes ledovec Chessjen až k horské chatě Britania (3.030 m), kde se pokocháme nádherným pohledem na přehradu Mattmark a průsmyk Monte Moro, kterým vede známá horská cesta do Itálie. Návrat na Fleskinn a lanovkou sjedeme zpět do Saas Fee. Další lanovkou se vydáme na Spielboden a odtud podnikneme výstup k mohutnému ledovci Feegletscher . Poté se lanovkou vrátíme zpět do údolí. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
7. den
Po snídani se pohodlnou cestou v údolí vydáme do Saas Grundu . Kabinová lanovka nás vyveze na Hohsaas (3.098 m) pod mohutným Weissmiesem, odkud se nám naskytnou panoramatické výhledy na protilehlé ctyrtisícovky a pod nimi na horské terase ležící Saas Fee. Zpět se lanovkou dostaneme do mezistanice Kreuzboden (2.397 m) a odtud se vydáme po vyhlídkové cestě přes horské louky na Almagelleralp. Během cesty budeme mít panoramatický rozhled na ctyrtisícovky a ledovce obklopující údolí Saas. Z Almagelleralp sestoupíme do Saas Almagell. Odjíždět budeme údolím Rhony k naší poslední zastávce, kterou bude Ženevské jezero. Po jezerním břehu lemovaném palmami se projdeme z luxusního Montreux k mohutnému vodnímu hradu Chillon. Odjezd do ČR.
8. den
Návrat do ČR v ranních hodinách.