Informace o zájezdu Krásy Severní Číny - Velmi Podrobný Okruh S Možností Prodloužení O Řeku Li A Hongkong
Popis zájezdu
Čína byla po mnoho let pro turisty neznámou zemí. Od otevření hranice se počet návštěvníků neustále zvyšuje. Tento zájezd do severní části této ohromné země Vás zavede k nejznámějším památkám Pekingu a okolí, k proslulé Velké čínské zdi, atraktivním místům ve střední Číně jako např. Xian s unikátní Terakotovou armádou a také do přírodně zajímavých oblastí (např. pohoří Hengsham, Yungangských jeskyní, aj. ). Máte též možnost si prodloužit cestování o návštěvu úžasných přírodních útvarů v oblasti řeky Li a o bývalou britskou kolonii Hongkong.
Program zájezdu
1. den: Přílet do Pekingu. Transfer do Chengde.
2. den: Prohlídka Chengde. CHENGDE – letní sídlo, které si roku 1703 vybral císař Kangxi. Palác situovaný v údolí řeky a obklopený horami byl bezpečným místem pro odpočinek. Komplex se skládá s osmi vnějších chrámů a letního sídla obehnaného přes 10 Km dlouhou zdí. V jižní části se nachází stinná jezírka a řada pavilonů a paláců. Jeden z paláců Putuozongchengzhimiao připomíná zmenšeninu paláce Potala ve Lhase. Nejúžasnější palác PUNINGSI zbudovaný na oslavu vítězství nad vzbouřenými mongolskými kmeny představuje dokonalou harmonii čínských a tibetských architektonických stylů.
3. den: Přejezd z Chengde do Pekingu, cestou VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ, jeden ze symbolů Číny se vine přes hory i pouště v délce několika tisíc kilometrů. Procházka po její zrekonstruované části, která se nachází cca 60 km od Pekingu. Nocleh v Pekingu.
4. den: Přejezd z Chengde do Pekingu, cestou VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ, jeden ze symbolů Číny se vine přes hory i pouště v délce několika tisíc kilometrů. Procházka po její zrekonstruované části, která se nachází cca 60 km od Pekingu. Nocleh v Pekingu.
5. den: Dopoledne část prohlídky PEKINGU, odpoledne přejezd vlakem do DATONGU.
6. den: Ráno návštěva jedinečných YUNGANGSKÝCH JESKYNÍ vyhloubených do pískovcového útesu. Jeskyně jsou považovány za jeden z nejvěhlasnějších výtvorů buddhistického umění. V bohatě zdobených jeskyních se nalézá soubor více jak 50 000 soch velikosti od 2cm do 17m. Odpoledne návštěva chrámů v městě Datong – HUAYANSI s Velkou síní pokladů se zlacenými sochami a chrámu SHANHUASI.
7. den: Návštěva jedinečného VISUTÉHO CHRÁMU přilepeného ke skalní stěně (síně vzniklé z přírodních jeskyní propojené mostíky s dřevěnými průčelími uchovávají sochy božstev z železa a bronzu) v pohoří HENGSHAN, které je jedním z pěti posvátných hor v Číně. Přejezd vlakem do Pekingu.
8. den: PEKING. ZAKÁZANÉ MĚSTO - bývá též nazýváno největším kulturním muzeem Číny. V minulosti bývalo sídlem panovníků dynastie Ming a Čching a bylo nepřístupné veřejnosti. Prohlídka největšího náměstí na světě Tchien-an-men (NÁMĚSTÍ NEBESKÉHO KLIDU) o rozloze 44 ha. PARK BEIHAI – byl otevřen v roce 1925, předtím 1000 let sloužil jako císařská zahrada. Charakterizují jej pavilony, chrámy a uměle navršené pahorky. Uprostřed jezera vystupuje Bílá dagoba, stúpa v tibetském stylu vztyčená na počest návštěvy pátého dalajlamy v roce 1951.
9. den: PEKING. LETNÍ PALÁC – sídlo císařů v letních měsících. Pahorky a voda zde vytvářejí krásné scenérie, které doplňují mosty a chrámy. V rozlehlých zahradách můžeme obdivovat Bronzový pavilon, horu Dlouhého života, mramorovou loď císařovny Cixi a množství dalších chrámů, pavilonů a mostů, které vytvářejí idylická zákoutí. CHRÁM NEBES – je typickým příkladem harmonie a symboliky čínské architektury. Jedná se o nejrozlehlejší chrámový komplex v Číně rozkládající se v příjemném parku. Noční vlak do Xianu.
10. den: XIAN – hlavní město provincie Šan–si bývalo sídlem 11 čínských dynastií. Bylo zmiňováno jako výchozí místo Hedvábné cesty. Opevnění z období dynastie Ming, Velká pagoda divoké husy, zajímavá muzea. TERAKOTOVÁ ARMÁDA – hliněná armáda objevená v roce 1974 rolníky při hloubení studny. Skládá se z více než 7000 vojáků, lučišníků a koní měla chránit hrobku císaře Qin Shihuangdiho , který před více než 2200 lety sjednotil Čínu.
11. den: Výlet do pohoří HUASHAN – nejvyšší ze všech pěti taoistických hor v Číně. Je považována za sídlo taoistického boha Huashanu. Úchvatné pohoří, na které je možné vyjet lanovkou, poskytuje jedinečné výhledy na strmé průrvy a okolní vrcholky, které tvoří jedinečná panoramata.
12. den: Dokončení prohlídky XIANU – zajímavá muslimská mešita v čínském stylu zbudována za vlády dynastie Tang v 8.století, aj. Přelet do Šanghaje.
13. den: ZHOUZHUANG – malebné staré město protkané vodními kanály. V minulosti bylo významným přístavem. Staré město se dá projít pěšky nebo prohlédnout z výletních člunů. Z pamětihodností se zde nachází Chrám Chengxuguan a rezidence Zhangů z dynastie Ming.
14. den: ŠANGHAJ – největší a nejdynamičtější město v zemi. Nábřežní promenáda Bund lemovaná velkolepými koloniálními budovami. Na druhém břehu řeky Huangpu se rozkládá moderní čtvrť Pudong s vysokými mrakodrapy a novodobým symbolem města, 457 m vysokou televizní věž Perla Orientu, která vytváří působivé panoráma města. Staré město na jihu s typicky čínskou atmosférou, uličkami, trhy a chrámy. Zde se nachází i pěkné zahrady Yuyuan z doby Mingů a bazar vybudovaný ve starém stylu. Večerní procházka po nábřeží Bund – výhledy na efektně nasvícené mrakodrapy čtvrti Pudong. Fakultativně možnost projížďky vyhlídkovou lodí.
15. den: Odlet do Prahy.