Krásy Altaje

Destinace: Rusko

Typ zájezdu: Klasický poznávací

Informace o zájezdu Krásy Altaje

Popis zájezdu

Rozlehlé a rozmanité nejvyšší horstvo Sibiře Mohutné divoké řeky a unikátní Tělecké jezero Život národů Altaje Ubytování v penzionech a turistických ubytovnách Tento zájezd míří do východnější části ruského Altaje, do oblasti čtyřtisícového Severočujského hřbetu a okolních hor i stepí. Pro přesun využijeme především jedinou hlavní horskou silnici, tzv. Čujský trakt, který míří napříč ruským Altajem do západního Mongolska. Na celou dobu zájezdu budeme mít pronajatý minibus s místním řidičem, ale asi třikrát budeme muset využít i další terénní vozidla do míst, kam by tento minibus neprojel. V rámci programu bude kromě kratších vycházek prostor i na tři až čtyři celodenní pěší výlety či túry, které vyvrcholí výstupem dolinou Aktru až k ledovcům pod čtyřtisícový Aktru Baš.

Program zájezdu

1. - 2. den: Letecky Praha – Moskva – Barnaul (prohlídka města na březích veletoku Ob, nocleh v hotelu).

3. den: Přejezd do Gorno-Altajsku (oběd, registrace) a dále k Těleckému jezeru.

4. den: Celodenní plavba přes Tělecké jezero s několika zastávkami, nocleh v městečku Balykča.

5. den: Cesta terénním autem hlubokým kaňonem řeky Čulyšman; sedlo Katu Jaryk s velkolepým výhledem; Pazyrycké kurgany (archeologická lokalita světového významu); ubytování na dvě noci v typicky altajské vesnici Ulagan.

6. den: Celodenní túra malebnou horskou krajinou v okolí Ulaganského sedla – daleké výhledy na četná jezera a horské hřebeny.

7. den: Stepi na středním toku Čuji, obklopené jedinečným horským panoramatem – třítisícovým Kurajským a čtyřtisícovým mohutně zaledněným Severočujským hřebenem; barevné hory nad říční oázou.

8. - 9. den: Terénním autem přes Kurajskou step do doliny Aktru v Severočujském hřebenu, ubytování na 2 noci v turistické základně. Odpoledne aklimatizace ve výšce 2000 m, druhý den túra do vyšších partií velehorské doliny k Modrému jezeru a podél ledovce až téměř do 3000 m.

10. den: Terénním autem zpět k Čujském traktu a přejezd k soutuku Katuně a Čuji (cestou prehistorické skalní rytiny, říční peřeje); ubytování na dvě noci.

11. den: Okolí soutoku Katuně (hlavní zdrojnice Obu) s Čujou a Argutem – výlet autem i pěšky po skalách a stepních terasách nad soutěskami mohutných divokých řek.

12. den: Přejezd přes Čiketamanský průsmyk a Seminskij pereval do vesnice Čemal, návštěva muzea loutek a lidových řemesel. Rozloučení s řekou Katuň, pravoslavná kaple na skalnatém ostrově, Čemalská přehrada (koupání, nákup suvenýrů).

13. - 14. den: Přejezd do Barnaulu, nocleh v hotelu; letecky Barnaul – Moskva – Praha.