Informace o zájezdu Japonsko - Hokkaidó, Honšú A Kjúšú S Výstupem Na Fudži
Popis zájezdu
Rychlovlaky po zemi historických tradic i nejmodernější současnosti, v níž je celá desetina všech aktivních sopek světa. Celou zemí od severu na jih - ostrovy Honšú, Kjúšú a Hokkaidó. Národní park Šikocu-Tója: sopky, jezera, termály, vesnice původních obyvatel - „japonských indiánů“ Ainuů. Aso - největší aktivní vulkanický kráter na Zemi, Sakuradžima - nejaktivnější vulkán Japonska. Historické metropole Kjóto, Nara a Kamakura, tradiční festivaly i lovení ryb kormorány. Memento 20. století Hirošima. Neonové bulváry velkoměstských džunglí Tokia a Ósaky. Město piva a zimní olympiády - Sapporo. Nihon Sankei - tři nejkrásnější přírodní scenérie Japonska: Macušima, Mijadžima a Amanohašidate. Bonbónek na konec - možnost výstupu na posvátnou horu a symbol země - sopku Fudži…
Program zájezdu
1.-2.den: Praha - Tokio - Sendai.
Odlet do Tokia. Přejezd superexpresem šinkansen do severní části Honšú - Tóhoku. Moderní velkoměsto Sendai, zázračně rychle obnovené po katastrofální zkáze způsobené zemětřesením a tsunami na jaře 2011.
3.-4.den: Sendai - Hakodate - Tója.
Dále až na úplný sever Honšú. Nejdelším tunelem na světě - Seikan (53 850 m) - pod mořem na Hokkaidó. „Brána ostrova“ Hakodate: lanovkou na vyhlídku nad městem považovanou za jednu ze tří nejkrásnějších v Japonsku, ruský pravoslavný chrám, rybí trhy s ochutnávkou syrových mořských ježků a dalších laskomin.
5.-6.den: Tója - Noboribecu - Sapporo.
Vulkanický národní park Šikocu-Tója: kalderové jezero Tója-ko, Šówa Šinzan - sopka „narozená“ v r. 1943. Lanovkou na Usuzan (704 m): vyhlídka, možnost sestupu ke kráteru. Noboribecu Onsen - lázně s 11 různými léčivými prameny, procházky po Pekelném údolí s geotermálními jevy. Hlavní město Hokkaidó - Sapporo: „ledový“ bulvár Ódóri, vyhlídka z TV věže, exkurze v prvním mezi japonskými pivovary s ochutnávkou jeho nejlepších piv. Areál ZOH 1972: vyhlídka ze skokanského můstku, olympijské muzeum s trenažéry jízdy na bobech, lyžích i skoků z můstků.
7.-9.den: Sapporo - Aomori - Tokio.
Širaoi: vesnice Ainuů, původních obyvatel Japonska - tradiční obydlí, zvyky, kulturní představení. Zpět na Honšú. Aomori: slavný „ohňový“ festival Nebuta - karneval alegorických vozů s obřími figurami a tančícími davy. Jeden ze tří přírodních divů Japonska - Macušima. Možnost vyhlídkové plavby zálivem, „přírodní japonskou zahradou“ mezi bizarními ostrůvky s borovicemi a s nálety racků. Návrat do Tokia: mrakodrapy v Šindžuku, vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), blyštivá čtvrť barů, jídelen, divadel a „červených luceren“ Kabuki- čó.
10.-11.den: Tokio - Hirošima.
Šinkansenem Hikari na jihozápad Honšú. Hirošima: Muzeum A-bomby, Mírový park, ruiny Průmyslového paláce, Kapří hrad, zahrady Šukkei-en. Lodí na posvátný ostrov Mijadžima: svatyně Icukušima se slavnou „plovoucí branou“ torii, lanovkou (pěšky) na horu Misen (530 m) - japonský opičí „Gibraltar“: vyhlídka na záliv s ostrůvky. Alternativně koupání, popř. výlet do Iwakuni s možnou účastí na večerním ukai (tradičním rybolovu trénovanými kormorány) u historického Kintai-kjó, jednoho z nejoceňovanějších mostů Japonska.
12.-13.den: Hirošima - Kagošima.
Přejezd na ostrov Kjúšú. „Japonská Neapol“ Kagošima. Nejjižnější poloostrov Japonska Sacuma-Hantó. Čiran: skanzen ulice samurajů, muzeum kamikaze. „Koupel“ v přírodním horkém písku v lázních Ibusuki - jediných svého druhu na světě.
14.-15.den: Kagošima - Mt. Aso - Kumamoto.
Lodí na (polo)ostrov Sakuradžimu s nejaktivnější sopkou souostroví. Procházka po lávou pohřbeném ostrově Torišima, koupání. Fakultativně okružní výlet po Sakuradžimě s vyhlídkami na vulkány. Kumamoto: slavné zahrady Suizendži s miniaturní Fudži, jeden z nejkrásnějších japonských hradů. Celodenní výlet na sopku Aso - pěší výlety uvnitř nejrozsáhlejší aktivní kaldery světa s výhledy do jícnu kráteru Naka-dake.
16.-18.den: Kumamoto - Nara - Ósaka.
Návrat na Honšú. Velkoměsto byznysu a jídla - Ósaka: hrad šóguna Hidejošiho, futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori, Americká vesnice aj. První hlavní město Japonska - Nara: chrám Tódaidži - největší dřevěná stavba světa, 16 m bronzová socha Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s 1200 krotkými jelínky, festival luceren u svatyně Kasuga (871). Kjóto: Zádušní festival Daimondži Okuribi s velkými ohni, na lodičkách mezi plovoucími lampióny (871).
19.-21.den: Ósaka - Kjóto - *Amanohašidate - Tokio.
Historická metropole Kjóto: zámek Nidžó šógunů Tokugawa, nejslavnější zenová kamenná zahrada Rjóandži, Zlatý pavilon, chrám Kijomizu v horách nad Kjótem, magická svatyně tisíců torií Fušimi Inari a chrám bohyní Kannon Sandžúsangendó, starosvětská čtvrť Gion, ulička Pontočó aj. Volitelně výlet k Japonskému moři. „Most do nebe“ - 3,5 km dlouhá písečná kosa Amanohašidate: park Kasamacu s nezapomenutelnou vyhlídkou vzhůru nohama, procházky, koupání. Alternativně pobyt v Kjótu. Expresem Hikari pod sopkou Fudžisan (3776 m) zpět do Tokia.
22.-23.den: Nikkó, Kamakura, Jokohama.
Národní park Nikkó v Japonských Alpách: velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna Tokugawy. Jezero Čúzendži, nejvyšší japonský vodopád Kegon (99 m). Středověká metropole země a pacifické letovisko Kamakura: Velký Buddha, chrám Hasedera bohyně Kannon. Jokohama: nejvyšší mrakodrap Japonska, Čtvrť 21. století se zábavním parkem, čínská čtvrť.
24.den: Tokio.
Tokio: vstupní most Nidžúbaši do císařského paláce, Asakusa - chrám Sensódži, Nebeský strom - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa - (634 m) z r. 2012. Volitelný program - plavba po řece Sumidě, „břicho Tokia“ - rybí trh Cukidži, obchodní čtvrť Ginza, kontroverzní svatyně Jasukuni, popř. Tokijská věž (333 m), parky a muzea v Uenu, monorailem na Odaibu - ostrov oddechu, zábavy a nákupů: termály stylizované do šógunských dob, muzeum vědy a techniky, Socha svobody nad Tokijským zálivem, nákupy v „elektrickém městě“ Akihabara aj.
25.-26.den: Tokio - Fudžisan - Kawagučiko.
Busem z Tokia do Kawagučiko a dále na 5.stanici (2305 m). Pěšky na 7.stanici (cca 2 hod., 2700 m), nocleh na horské chatě. Noční výstup na nejvyšší horu Japonska - Fudžisan (cca 5-6 hod.). Ranní pobyt na vrcholu (3776 m) s možností obejít kráter. Sestup na 5. stanici (cca 4 hod.) a návrat do Kawagučiko. Odpočinek, pro odvážné možnost výletu do zábavního parku Fudži-Q Highland s projížďkou na Takabiše, nejstrmější horské dráze na světě (v provozu od 2011).
27.-28.den: N.P. Fudži-Hakone-Izu - Tokio - Praha.
Přejezd do oblasti Hakone. Několikakilometrová jízda lanovkou, geotermální pole Ówakudani s bublajícím bahnem a sirnými výpary. Procházky, plavba lodí po jezeře Aši s úchvatnými výhledy (bude-li přát počasí) na sopku Fudži. Stará celnice a cedry na historické cestě Tókaidó. Návrat do Tokia. Odlet domů.
Délka tras:
letadlem 23 000 km, vlaky a busy 8400 km, pěšky 8x 5-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 26-35 °C, voda 26-29 °C
Nástupní místo:
Praha
Termín:
30.7.-26.8.2014
Cena v Kč: 115 990,-
V ceně je:
Letecká doprava včetně tax a poplatků. Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD, trajekty na ostrovy Mijadžimu a Sakuradžimu, lanovka a výletní loď po jezeře Aši (N.P. Hakone-Fudži). Ubytování (hotely cca 2-3*, 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl, japonské snídaně, 2x ryokan - japonský styl, - 1x horská ubytovna). Český průvodce, zdravotní připojištění, inf. materiály a DPH.