Římské Koloseum, Itálie

To nejlepší z Jordánska

Destinace: Jordánsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava: Polopenze
Cena za osobu od: 37.990,-
To nejlepší z Jordánska To nejlepší z Jordánska To nejlepší z Jordánska To nejlepší z Jordánska

Program zájezdu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY
Odlet v ranních hodinách přes Vídeň do Ammánu. Přivítání na letišti, transfer do hotelu. Po krátkém odpočinku pěší prohlídka města s průvodcem, večeře na přivítání v tradiční restauraci.
2. den AMMÁN MRTVÉ MOŘE
Po snídani pokračujeme v prohlídce Ammánu, amfiteátru, archeologického muzea. Naše cesta bude pokračovat k Mrtvému moři. Volný čas na koupání a relaxaci u moře. V pozdní odpoledne se vrátíme zpět do Ammánu.
3. den AMMÁN - JERASH – ALJUN
Po snídani navštívíme unikátní římskou památku Jerash. Město bylo vystavěno za zlatého věku římské nadvlády. Dříve známé jako Gerasa a nyní je obecně uznáváno jako jedno z nejlépe zachovaných římských provinčních měst na světě. Důvodem je skutečnost, že bylo skryto mnoho století v písku, než bylo objeveno archeology. Ještě dnes můžeme obdivovat římský urbanismus, zpevněné a kolonádové ulice, chrámy, divadla, prostorná veřejná prostranství, náměstí, lázně, fontány a městské hradby obklopené věžemi a branami. Budeme pokračovat do Ajlunu (zázraku přírody a geniality středověké arabské vojenské architektury) a dále ke dvěma nejvýznamnějším přírodním a historickým zajímavostem, což jsou rozlehlé borové lesy v oblasti Ajlun-Dibbine a hrad Ayyubid Ajlun.
4. den AMMAN - MADABA – NEBO - KARAK
Po snídani návštěva místa Madaba (podél hlavní silnice staré 5.000 let „silnice králů ", je jedním z nejpamátnějších míst ve Svaté zemi. Madaba je také známa jako "Město mozaiky"). Navštívíme horu Nebo (jedno z nejvíce ctěných svatých míst Jordánu a místo, kde byl pohřben Mojžíš). Malý byzantský kostel na místě byl postaven při příležitosti návštěvy Jordánska papežem Janem Pavlem II., kdy se mše zúčastnilo asi 20.000 věřících. Pokračujeme v cestě ke hradu Karak a dnešní cestu ukončíme v Petře. Nocleh.
5. den PETRA
Po snídani celodenní návštěva unikátní světové památky - města Petra. Vstup do Petry lze nalézt v klikaté, úzké soutěsce Siq kmlangen. Stěny jsou vysoké více než 100 metrů. Po prohlídce paláce Siq uvidíte klenotnici. Staré město Nabatajců je jednou z nejvýznamnějších památek lidstva.
6. den PETRA - WADI RUM - AQABA
Po snídani se vydáme na návštěvu pouštní rezervace Wádí Rúm (také známé jako "The Valley of Moon"), Jedná se o velmi památné místo, kde princ Faisal Bin Hussein a Lawrence organizovali základ arabské vzpoury proti Ottomanovi v první světové válce. absolvujeme dvouhodinové jeep safari v poušti s návštěvou vodopádu v Al Wadi. Návrat do Aqaby.
7. den AQABA
Volný den, koupáni v moři, relaxace, možnost fakultativního výletu. Nocleh.
8. den AMMÁN - PRAHA
Po snídani odjezd do Ammánu, odlet do Vídně a následně do Prahy.
CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
letecká přeprava Praha - Ammán - Praha - letištní taxy 7x ubytování v hotelech 3* s polopenzí během okruhu veškeré transfery na místě anglický mluvící místní průvodce český průvodce během pobytu vstup do všech objektů uvedených v itineráři
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
víza Jordánsko 500,- Kč bakšišné a spropitné pro místního průvodce a řidiče jordánskou odletovou taxu 12,- USD bakšišné a spropitné

Termíny zájezdu

OdDoDnyStravaCena za osobu
24.10. (St)1.11. (Čt)9Polopenze37.990,- Kč

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045