Římské Koloseum, Itálie

Arménie – Gruzie - gurman tour

Destinace: Arménie, Gruzie
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Arménie – Gruzie - gurman tour Arménie – Gruzie - gurman tour Arménie – Gruzie - gurman tour Arménie – Gruzie - gurman tour

Program zájezdu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy. přílet do Jerevanu na letište Zvartnots. Transfer do hotelu, volný program, procházka městem, nocleh.
2. den JEREVAN-OKRUŽNÍ CESTA GARNI - GEGHARD
Prohlídka Jerevanu. Návštěva historického muzea Matenadaran. Dále prohlídka slavné Factory Brandy Jerevan, která byla založena v roce 1887. Při mezinárodní výstavě v Paříži v roce 1900, obdrželo brandy vítězné ocenění Grand-Prix a právem bylo nazýváno "koňak", nikoli "brandy". Návštěvníkům je nabízena ochutnávka různých starých druhů koňaků, které mají měkkou sametovou chuť, obdařenou bohatou vůní vanilky nebo čokolády. Odjezd do chrámu Garni. Oběd v místní tradiční restauraci, kde budete mít příležitost sledovat pečení arménského národního chleba "Lavash" v podzemní peci zvané "tonir". Severovýchodně od Garni, nad roklí řeky Azat, je položen nádherný - klášter Geghard, symbol arménské středověké architektury, který je zapsán do seznamu Světového dědictví. Geghard je další neuvěřitelný starobylý arménský klášter, částečně vytesaný v hoře. Večeře v národním restauraci "Naše vesnice“, kde si ochutnáte arménské národní jídlo a při poslechu lidové místní hudbu.
3. den JEREVAN - ECHMIADZIN - OSHAKAN
Dopolední program začnete návštěvou vinné továrny v obci Oshakan. Zde budete mít další příležitost se seznámit s historií vína a koňaku v Arménii. Oběd ve vinném sklípku, ochutnávka pokrmů z oblasti Ashtarak. Dále návštěva středověkého klášteru, který se nachází v krásném místě, v hlubokém kaňonu Ashtarak. Výlet do pevnosti Amberd z 9. století, 6 km od obce Byurakan. Pevnost je položena v polovině cesty k hoře. Aragats, ve výšce 2300m nad mořem, na skalnatém výběžku tvořeného výběžkem mezi řekami Amberd a Arkhashen. Návštěva katedrály Sv. Echmiadzina, chrámu Hripsime a zříceniny Zvartnots. Večeře. Nocleh v Jerevanu.
4. den JEREVAN – KHOR VIRAP - ARENI - NORAVANK – DEGUSTACE ČERVENÝCH VÍN
Snídaně. Výlet do kláštera Khor Vrap ze 4 – 17století, 45 km od Jerevanu. Tento klášter má velmi bohatou historii a význam a to jak náboženský, tak světský. Pokračování do regionu Vayots Dzor. Oběd, podávaný z čerstvých organických místních produktů, Vás bude čekat v Noravanku, servírovaný v jeskyni navržené ve starověkém arménském stylu. Prohlídka kláštera Noravank, který je velké náboženské a kulturní centrum z 12.století. Dále dnes navštívíte továrnu na výrobu vín Areni. Degustace vín vyrobených ze speciálních místních druhů vinné révy. Návrat do Jerevanu.
5. den JEREVAN - SEVAN - IJEVAN – ALAVERDI – DEGUSTACE BÍLÝCH VÍN
Snídaně. Návštěva jezera Sevan. Cesta pokračuje do města Ijevan, administrativní centrum regionu Tavush. Oběd v Sevanu, kde si pochutnáte na slavné arménské rybě Sig. Zde také navštívíte slavné vinařství v pěstování bílých vín. Den zakončíte v letovisku Dilijan, kde můžete čas strávit příjemnou procházkou v ulici s keramickými dílnami a ateliéry řezbářů.
6. den ALAVERDI – TELAVI - GRUZIE
Snídaně. Návštěva klášterního komplexu Haghpat a Sanahin, který je jedním z vrcholů památek UNESCO v Zakavkazku. Je umístěn ve fantastické scenérii na vrcholu rokle Debet. Klášter Haghpat byl jedním z největších náboženských, kulturních a vzdělávacích center ve středověké Arménii. Cesta pokračuje na gruzínskou hranici, přechod do regionu Kakheti, kde budeme trávit většinu času. Jedná se o část Gruzie, která se nejvíce věnuje vinařství. Nejprve navštívíte město Sighnaghi, kde Vás čeká i oběd z gruzinských národních pokrmů. Návštěva nedalekého kláštera Bodbe, jen 2 km od Sighnaghi. Trojlodní bazilika byla postavena v feudálního období, ale klášter byl několikrát přestavován. Pokračování do obce Tsinandali, návštěva muzea vinařství Shumi Wine, které sídlí v archeologickém objektu datovaného z 6. století. Degustace vína ve vinařství Tsinandali, kde jsou uložena vína 19. století. Přenocování v Telavi.
7. den LOPOTA RESORT - TELAVI
Po snídani návštěva kostela Gremi ze16. století a katedrály Alaverdi (11.st.), které jsou nejvýznamnějšími náboženskými a kulturními památkami v Kakheti. Druhá polovina dne bude plně věnována relaxu a odpočinku u jezera Lopota, v regionu Kakheti. Volno časové aktivity, včetně plavby lodí po jezeře. Místní hotel má zajímavý vinný sklep s velkou rozmanitostí druhů vín. Kuchyně je opět tradiční gruzínská.
8. den TELAVI - TBILISI
Po ranní snídani odjezd směrem k Tbilisi, do města s dlouhou a fascinující historií. Tbilisi bylo založeno ve 4. století králem Vachtanga Gorgasali na místě, kde se nacházely teplé minerální prameny. Návštěva Národního muzea, kde jsou zachováno velké množství artefaktů spojených s vinařstvím, datováno od počátečního období pěstování vinné révy až do současnosti. Následuje oběd ve starém městě. Večer návštěva JSC Sarajishvili Factory na výrobu vína a brandy – degustace. Možnost si koupit vína ze staré sbírky.Přenocování v Tbilisi.
9. den ODLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
leteckou přepravu Praha – Jerevan – Tbilisi – Praha letištní taxy 7.000,- Kč 8x ubytování v 3* hotelech se snídaní všechny transfery na místě polopenze během pobytu místního průvodce a českého průvodce ESO travel vstupy do pomátek dle programu návštěvy vinných sklípků a destilérek dle programu
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
víza Arménie – 10,- EUR (platí se na místě) bakšišné a spropitné

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045