Římské Koloseum, Itálie

Arménie – Gruzie – Ázerbájdžán

Destinace: Arménie, Ázerbajdžán, Gruzie
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava: Snídaně
Cena za osobu od: 65.290,-
Arménie – Gruzie – Ázerbájdžán Arménie – Gruzie – Ázerbájdžán Arménie – Gruzie – Ázerbájdžán Arménie – Gruzie – Ázerbájdžán Arménie – Gruzie – Ázerbájdžán Arménie – Gruzie – Ázerbájdžán Arménie – Gruzie – Ázerbájdžán Arménie – Gruzie – Ázerbájdžán Arménie – Gruzie – Ázerbájdžán Arménie – Gruzie – Ázerbájdžán

Program zájezdu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Jerevanu v odpoledních hodinách
2. den JEREVAN - GARNI
Přílet do Jerevanu v brzkých ranních hodinách, po příletu transfer do hotelu, ubytování. Snídaně. Po snídani prohlídka města, navštívíte katedrálu v Echmiadzinu, která je centrem arménské církve, jedná se o nejstarší křesťanský chrám v Arménii. Katedrála Mayr Tachar byla postavena v letech 301 – 303, po řadě přestaveb nabyla současného vzezření v 19. století. Následuje návštěva zřícenin katedrály Zvarnots (7. století), jež byla zničena katastrofálním zemětřesením. Po návratu do Jerevanu prohlídka Matenadaranu, depozitáře středověkých iluminovaných rukopisů. Odpoledne pokračujeme do Garni, kde navštívíme citadelu s antickým chrámem, torzem královské rezidence a lázní. Dále pojedeme k částečně jeskynnímu klášteru Geghard (13. století). Návrat do Jerevanu, uvítací večeře v místí restauraci s tradiční kuchyní a živou hudbou.
3. den JEREVAN – ARENI - DILIJAN
Snídaně, prohlídka kláštera Khor Virap, který se nachází v Araratském údolí. Je spojen se svatým Řehořem, jenž zde byl 12 let vězněn. Pokračujeme v cestě do kláštera Noravank, který fungoval jako velké náboženské a kulturní centrum ve 12. století. Po cestě návštěva Areni, kde v místním vinařství ochutnáme víno vyrobené z místní stejnojmenné odrůdy vinné révy. Klášter je umístěn v nepřístupné krajině a cesta vede úžasnou přírodou. Následuje návštěva karavanseráje v Selimském průsmyku. Příjezd k jezeru Sevan, na jehož březích navštívíme pole khačkarů ve vesnici Noratus a klášter Sevanavank. Přejezd do Dilijanu, ubytování, nocleh.
4. den DILIJAN - TBILISI
Snídaně, prohlídka klášterů Sanahin a Haghpat, které jsou uvedeny na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Architektonické komplexy Sanahin a Haghpat patří mezi vynikající díla středověké arménské architektury a byly důležitými literárními a vzdělávacími centry. Pokračujeme k hranici do Gruzie. Transfer do Tbilisi, ubytování, nocleh.
5. den TBILISI – GORI - KUTAISI
Snídaně, odjezd z Tbilisi do města Gori, kde se narodil Stalin. Navštívíme muzeum, které mapuje jeho život. V areálu muzea se nachází rovněž Stalinův rodný dům a jeho osobní obytný vagón. Blízko města navštívíme unikátní jeskynní město Uplis-Tsikhe, jehož výstavba započala již v 1. tisíciletí před naším letopočtem. Celé město je komplex kamenných ulic, domů, kostelů, tunelů, vodních nádrží, trhů, nachází se zde i nejstarší dochované divadlo v Gruzii. Pokračujeme do Kutaisi, kde navštívíme chrám Bagrati, jenž byl postaven v 11. století za panování krále Bagrata III., ubytování, nocleh.
6. den KUTAISI - GUDAURI
Snídaně, v dopoledních hodinách uvidíme klášter Gelati, jenž byl založen králem Davidem Aghmashenebelim v roce 1106. Komplex se skládá ze dvou kostelů, katedrály a obranného valu. Návštěva jeskyně Promethe. Cesta do Gudauri, ubytování, nocleh.
7. den JVARI – KAZBEGI
Snídaně, odjezd přes průsmyk Jvari (Kříž, 2379 n. m.), což je nejvyšší bod se skvělým výhledem na mohutné pohoří Mkinvari. Příjezd do městečka Stepan Tsminda (dříve Kazbegi). Dále pokračujeme terénními vozy ke kostelu Tsminda Sameba. Jedná se o klenot v horách Kavkazu. Za dobrého počasí výhled na Baku majestátní masív Kazbegi (5033) nebo Shani (4451). Odpoledne se podíváme do kaňonu Darialy, kudy protéká říčka Terki (rusky Těrek) do Ruska. Možnost procházky k vodopádům Gweleti. Návrat do Gudauri, ubytování, nocleh.
8. den ANNANURI - TBILISI
Pokračujeme do Ananuri, kde uvidíme tvrz z 16. století, postavenou rodem vévodů z Aragvi. Poté pojedeme do bývalého hlavního města Mcchety, které je považováno za jedno z nejdůležitějších náboženských míst a rovněž umístěno na seznam památek UNESCO. Navštívíme několik jeho historických památek včetně katedrály Svetitskhoveli, kláštera Samtavro. Poté přejedeme ke krásnému kostelu Jvari, vysoko nad soutokem řek Kury a Aragvi, s výhledem na město. Příjezd do Tbilisi, ubytování a nocleh.
9. den TBILISI
Snídaně, prohlídka hlavního města Gruzie s více než 1500 letou tradicí. Prohlídku začneme návštěvou katedrály Tsminda Sameba, dále uvidíme kostel Metekhi na břehu řeky Mtkvari, etnografické muzeum. Odpoledne vyjedeme k pevnosti Narikala, odkud se pěšky vydáme do historického centra města. Podíváme se do lázeňské čtvrti, navštívíme katedrálu Sioni, zasvěcenou Panně Marii. Nocleh v Tbilisi
10. den KAKHETIE - SIGNAGI
Snídaně, cestou z Tbilisi se vydáme do Kakhetie, jež se proslavila pěstováním vinné révy. Před příjezdem se zastavíme u Gremi, což je citadela a bývalé hlavní město Kakhetie z 16. století, poté budeme pokračovat ke katedrále Alaverdi. Navštívíme zámek Tsinandali, který se může pochlubit krásným anglickým parkem plného růží a exotických rostlin. Pozdní oběd v lokální domácnosti s tradiční gruzínskou kuchyní a vínem, příjezd do Signagi, ubytování, nocleh.
11. den SIGNAGI - QEBELE
Snídaně, dopoledne navštívíme místní klášter Bodbe, založený u hrobu svaté Nino. Dále krátká prohlídka královského města Signagi, krásný příklad městské architektury z 18. století, centrum bylo postavené králem Heracliusem II. Pokračování do Sheki, přes hraniční přechod Lagodheki. Po příjezdu do Sheki prohlídka města, při které mimo jiné uvidíme Chánův palác. Odjezd do Qebele, ubytování, nocleh.
12. den QEBELE - BAKU
Snídaně, odjezd do Baku. Cestou do Baku budeme mít možnost na relativně krátké vzdálenosti pozorovat celou řadu různých klimatických pásem. U města Shamakhy, které sloužilo jako hlavní město a obchodní centrum Šírvánského chanátu, se podíváme na hrobky posledních chánů Shamachy. Navštívíme mausoleum súfíského světce Diri Baby, zastavíme se rovněž u bahenních sopek. Před příjezdem do Baku se ještě podíváme do Gobustanu, kde bylo nalezeno více než 6000 petroglifů z doby kamenné. Po příjezdu do Baku ubytování a nocleh.
13. den BAKU
Snídaně, prohlídka hlavního města Ázerbájdžánu, jež je také nazýváno Paříží Kavkazu. Baku je známo spíše jako jedno z největších ropných míst na světě, přesto se jedná o skutečně fascinující místo. Prohlídku začneme návštěvou Aleje Mučedníků, odkud je celé jádro města jako na dlani. Středověké Baku bylo rovněž zařazeno mezi památky UNESCO. Navštívíme symbol Baku - Věž Panen, projdeme se starým městem, navštívíme chánův palác a uvidíme i výstavbu z doby prvního ropného boomu, navštívíme rovněž muzeum koberců. Odpoledne navštívíme zajímavá místa v okolí Baku, nejdříve ohňový chrám Atesgash. Návrat do Baku, transfer na letiště.
14. den ODLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
leteckou přepravu Praha – Jerevan, Baku - Praha letištní taxy česky mluvícího průvodce během programu 12x ubytování v hotelech kategorie 3*-4* 12x snídani, 1x večeři transfery klimatizovaným autobusem vstupy do památek asistenci partnerské CK
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
fakultativní výlety vízum Ázerbájdžán 1.900,-Kč bakšišné cestovní pojištění

Termíny zájezdu

OdDoDnyStravaCena za osobu
1.7. (Ne)14.7. (So)14Snídaně65.290,- Kč
16.9. (Ne)29.9. (So)14Snídaně65.290,- Kč

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045